ikony 2017W dniach 16-20 stycznia 2017 r. w naszej parafii, a dokładnie w klasztorze Sióstr Elżbietanek, odbyły się warsztaty pisania ikon: „MANDYLION – czyli jak zobaczyć twarz Pana Jezusa”. 15-to osobowa grupa młodzieży i dorosłych doświadczała niesamowitych chwil spotkania z Jezusem i Jego Obliczem. Wspólna Eucharystia, modlitwa i warsztaty jednoczyły każdego dnia i pozwalały powoli wgłębiać się w tajemnicę pisania ikony.

Dopełnieniem niech będzie świadectwo jednej z uczestniczek warsztatów:

Od jakiegoś czasu bardzo zaczęłam fascynować się ikoną i zrodziło się we mnie pragnienie jej napisania. Moje marzenie spełniło się w najmniej oczekiwanym momencie i kiedy dostałam zaproszenie na warsztaty ikonograficzne u sióstr Elżbietanek w Orzegowie, od razu się zapisałam. Czas ten wypełniony był modlitwą, wyciszeniem, kontemplacją Oblicza Jezusa, pogłębianiem relacji z Nim, ale także zmierzaniem się ze swymi słabościami i lękami - „czy dam radę?”. Na szczęście przy pomocy prowadzącej – pani Ani, zdołałam napisać pierwszą w życiu ikonę i mam nadzieję, że na jednej się nie skończy.

Dominika

Serdecznie dziękuję Pani Ani za poprowadzenie warsztatów. Dziękuję Siostrom Elżbietankom za możliwość przeprowadzenia warsztatów w klasztorze oraz za wszelką pomoc organizacyjną. Dziękuję wszystkim dobrodziejom i sponsorom.
Ks. Bartłomiej Jarczok


Zdjęcia z warsztatów na naszym profilu na FB:

Facebook Icon

Firmy przyjazne parafii

kus

 


komunia

1918 – 2018       

 

kaplanstwo

logo synod-kolor-01

 

szukajacboga_zakladka1

osrodek

duchowosc

Emmanuel