Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie

XXII Niedziela Zwykła 30.08.2015 r.  

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji
.


 

 1. W dzisiejszą niedzielę swoją uroczystość odpustową przeżywa sąsiednia parafia Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Goduli. W związku z tym na Nieszpory udajemy się do naszych sąsiadów na godz. 15.30

 2. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do odnowy życia sakramentalnego, Spowiedź św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.

 3. Od wtorku powracają godziny urzędowania kancelarii parafialnej jak przed wakacjami.

 4. Rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy wszystkie dzieci, nauczycieli i rodziców ze SP nr 6 i 36 w środę na Mszę św. o godz. 9.00. Prosimy rodziców dzieci klas pierwszych, aby zaopiekowali się w miarę możliwości swoimi dziećmi w drodze do kościoła. Natomiast młodzież gimnazjalną zapraszamy na Mszę św. we wtorek o godz. 8.00, prosząc o Boże błogosławieństwo i opiekę w nowym roku szkolnym.

 5. Zapisy dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św. odbędą się od poniedziałku do piątku
  w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Prosimy przynieść metrykę chrztu tych dzieci lub pamiątkę ze chrztu (jeżeli były ochrzczone nie w naszej parafii).

 6. Uwaga rodzice dzieci I-komunijnych (klas drugich) ze Szkół Podstawowych 6, 36 i 40.
  W poniedziałek 7 września i w środę 9 września w popołudniowych godzinach urzędowania kancelarii (15.30-17.30) odbywać się będą zapisy dzieci, które 8 maja przystąpią w naszej parafii do I Komunii św. Prosimy by rodzice zapisując dziecko przynieśli również ze sobą pamiątkę lub zaświadczenie z chrztu św. Najbliższe spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się 16 września (środa), które rozpocznie się Mszą św. Prosimy o przybycie na spotkanie przynajmniej jednego z rodziców.

 7. W piątek (4.09) zapraszamy młodzież na pierwsze spotkanie oazowe w nowym roku formacyjnym, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Natomiast wszystkich ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby wstąpić do tej grupy, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 9:00. Dzieci Maryi swoje pierwsze spotkanie rozpoczynają w sobotę o godz. 10.00.

 8. Po przerwie wakacyjnej swoją działalność wznowił nasz Chór Parafialny. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów oraz osoby chcące chwalić Boga śpiewem oraz służyć wspólnocie swoim talentem na spotkanie w poniedziałek 7 września o godz. 18.00.

 9. Za tydzień w niedzielę 6 września o godz. 16.00 na „Burloch Arenie” K.S. RUGBY Ruda Śląska rozegra pierwszy mecz I ligi jesiennego sezonu, a przeciwnikiem naszej drużyny będzie K.S. BUDOWLANI Łódź.

 10. Już dzisiaj zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała w czwartek 17 września na godz. 19.00.

 11. W naszej Archidiecezji trwa akcja Caritas: „Tornister pełen uśmiechu”. Prosimy parafian, którzy pragną wesprzeć ten projekt, o przyniesienie darów potrzebnych do przygotowania wyprawki szkolnej do zakrystii lub 

  na probostwo. „Tornister pełen uśmiechu” trafi do najuboższych uczniów naszej parafii. 

 12. Zapraszamy na Parafialną Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 14 – 21 lutego 2016 r. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania do 8 listopada. Koszt całkowity: 680 USD + 1450 zł. Przy zapisie należy wpłacić bezzwrotną zaliczkę w wysokości 500 zł oraz okazać paszport. Szczegóły na plakatach.

 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest nowy nr Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej gazetki parafialnej „Któż jak Bóg”.

Niech nam Bóg błogosławi!

Firmy przyjazne parafii

kus

 


komunia

1918 – 2018       

 

spowiedx

logo synod-kolor-01

 

szukajacboga_zakladka1

osrodek

duchowosc

Emmanuel