Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
Uroczystość Najświętszej Trójcy 22.05.2016 r.
 

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

  1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej

  2. W poniedziałek (23 maja) zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu SŁOWO BOŻE NA POLIGONIE o godz. 19.00 w klasztorze Sióstr Elżbietanek. Temat spotkania: „Piotr – autor Ewangelii Marka”. Prowadzi ks. dr Tomasz Kusz.

  3. W czwartek (26 maja) przeżywamy Uroczystość Bożego Ciała, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 7.30 w kościele, po niej wyruszymy wyznaczoną trasą do czterech ołtarzy. Zakończymy znów w kościele błogosławieństwem około godz. 10.30. Później pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym (z wyjątkiem Mszy św. o godz. 14.00). Dzieci wczesnokomunijne oraz dzieci I-komunijne zapraszamy na próbę sypania kwiatów w środę (25 maja) o godz.16.30. 

  4. Dzisiaj po Mszy św. można nabyć emblematy na Boże Ciało w cenie 4 zł.

  5. W przyszłą niedzielę (29 maja) odbędzie się PIELGRZYMKA MĘŻÓW I MŁODZIEŃCÓW do Matki Boskiej Piekarskiej. Piesza pielgrzymka z naszej świątyni wyruszy pod przewodnictwem kapłana o godz. 6.15. Okazja do spowiedzi św. dla pielgrzymów w piątek i sobotę od godz. 17.00.

  6. Już dziś zapraszamy na kolejny festyn parafialny, który odbędzie się 18 czerwca tym razem w konwencji śląskiej. Wszystkich, którzy chcieliby ufundować mniejsze lub większe nagrody na festyn, prosimy o kontakt z ks. Bartkiem. Tegoroczny festyn odbędzie się na parkingu przy kościele. W czasie festynu odbędzie się dofinansowana ze środków Urzędu Miasta Ruda Śląska Akcja Krwiodawstwa. Więcej informacji niebawem w ogłoszeniach i na plakatach.

  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz nasza gazetka parafialna „Któż jak Bóg”

Niech nam Bóg błogosławi!

Firmy przyjazne parafii

kus

 


komunia

1918 – 2018       

 

chorych

logo synod-kolor-01

 

szukajacboga_zakladka1

osrodek

duchowosc

Emmanuel