Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
XXII Niedziela Zwykła 28.08.2016 r.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

 1. Zapraszamy na Nieszpory o godzinie 15:45.

 2. Obchody liturgiczne tygodnia: w poniedziałek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora Kościoła.

 3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do odnowy życia sakramentalnego, Spowiedź pokuty i pojednania codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.

 4. Powoli zbliża się nowy rok szkolny i katechetyczny zachęcamy wszystkie dzieci do sakramentu pokuty. Msza św. rozpoczy nowy rok szkolny i katechetyczny odbędzie się 1 września o godz. 18.00.

 5. Zapraszamy dzieci i młodzież do włączenia się w działalność parafialnych grup:
  1. Dzieci Maryi – spotkanie w soboty (od 3 września) od 10:00 do 12:00 w salkach katechetycznych,
  2. Harcerze – spotkanie w poniedziałki (od 5 września) od 17:30 do 19:00 w salce pod probostwem,
  3. Ministranci – spotkanie w soboty (od 3 września) od 9:00 w salkach katechetycznych,
  4. Ruch Światło-Życie (Oaza) – spotkanie w każdy piątek od Mszy św. o godz. 18:00.

 6. W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia i 1050 rocznicy Chrztu Polski organizujemy i zapraszmy na parafialną pielgrzymkę do łagiewnickiego Sanktuarium i Centrum św. Jana Pawła II. Tak jak poprzednim razem, już blisko 5 lat temu, chcemy podziękować Panu Bogu za wszelkie łaski i ponowić nasze zawierzenie się Miłosiernemu Sercu Ojca. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 17 września. Szczegółowy program pielgrzymowania podamy na początku września. Całkowity koszt wyjazdu (przejazd i ciepły posiłek) wynosi 45 zł - wpłata przy zapisach. Zapisy w kancelarii parafialnej od 1 sierpnia do 12 września włącznie (do ubezpieczenia potrzebujemy następujące dane: imię, nazwisko, nr pesel, adres oraz tel. kontaktowy).

 7. W odpowiedzi na wezwanie Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca wygłoszone podczas pielgrzymki kobiet do Matki Piekarskiej zachęcamy do złożenia podpisu pod projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Można to uczynić w zakrystii.

 8. Serdecznie zapraszamy do Centrum Inicjatyw Społecznych na spotkanie autorskie z historykiem i dziennikarzem Wojciechem Kempą dotyczące książki "Okręg śląski Armii Krajowej", które odbędzie się w poniedziałek 29 sierpnia o godz.17.00.

 9. Od czwartku powracają godziny urzędowania kancelarii parafialnej jak przed wakacjami.

 10. Towarzystwo Miłośników Orzegowa zaprasza na Festyn Sportowy – centralną imprezę Roku Sportu Orzegowskiego, który odbędzie się w sobotę 3 września od godz. 15:00 na terenie obiektu Burloch Arena. W programie: pokazy sportowe klubów obecnie działających na terenie Orzegowa. Szczegóły na plakacie. Festyn rozpocznie mecz piłkarski Księża – Straż Pożarna.

 11. Chór parafialny Michael rozpoczyna swoją działalność po przerwie wakacyjnej. Pierwsza próba odbędzie się 5 września o godzinie18:00 , w salkach katechetycznych. Zapraszamy stałych członków i tych którzy pragną śpiewem wielbić Boga.

 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest nowy nr Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej gazetki parafialnej „Któż jak Bóg”. 

Niech nam Bóg błogosławi!

Firmy przyjazne parafii

kus

 


komunia

1918 – 2018       

 

chorych

logo synod-kolor-01

 

szukajacboga_zakladka1

osrodek

duchowosc

Emmanuel