Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
IV Niedziela Zwykła 31.01.2016 r.
 

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie na potrzeby archidiecezji.

  1. Zapraszamy na Nieszpory o godz.15.45.

  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Zachęcamy do odnowy życia sakramentalnego.

  3. We wtorek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (Światowy Dzień Życia Konsekrowanego). Jak zawsze w tym dniu prosimy o przyniesienie do kościoła gromnic czy innych świec, które zostaną poświęcone, zaś kolekta przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.

  4. W środę (3lutego) na Mszach św. udzielać będziemy błogosławieństwa św. Błażeja, zaś w czwartek (4 lutego) przypada wspomnienie św. Agaty. W tym dniu tradycyjnie święci się przyniesiony do kościoła chleb, który ma chronić domostwa przed pożarem.

  5. Również w czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 wszystkie dzieci, a szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św., w czasie Mszy św. zostaną poświęcone świece.

  6. W przyszłą niedzielę (07.02) o godz. 17.30 w parafii Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej odbędzie się Dzień Skupienia dla Narzeczonych. Natomiast Nauki Przedmałżeńskie odbędą się 13 lutego w naszej parafii zainteresowane pary prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa w kancelarii parafialnej.

  7. Nasze tegoroczne REKOLEKCJE PARAFIALNE – „W Jego ranach jest nasze zdrowie” rozpoczną się w Środę Popielcową 10.02 i potrwają do I Niedzieli Wielkiego Postu 14.02. Prowadzącym rekolekcje będzie ks. Wojciech Bartoszek. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się na plakatach. Serdecznie Was wszystkich zapraszamy!

  8. Już dziś informujemy, że lutowy obchód chorych odbędzie się w ramach Rekolekcji Parafialnych 13 lutego. Zapisy od przyszłej niedzieli.

  9. Próba naszego Parafialnego Chóru w tym tygodniu wyjątkowo odbędzie się we wtorek o godz. 18.30

  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz gazetki parafialnej „Któż jak Bóg”

Niech nam Bóg błogosławi!

Firmy przyjazne parafii

kus

 


komunia

1918 – 2018       

 

chorych

logo synod-kolor-01

 

szukajacboga_zakladka1

osrodek

duchowosc

Emmanuel