baner.png

Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie

 

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej  29.03.2015 r. 

 


Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na naszą parafię.


 1. Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

 2. Zapraszamy na ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali połączonych z kazaniem pasyjnym o godz.15.45.

 3. Już dzisiaj zapraszamy do świętowania w pełni całego TRIDUUM PASCHY CHRYSTUSA. Szczegóły znajdują się w Kurierze - świątecznej gazetce parafialnej, na plakatach i na naszej stronie internetowej. Rozpoczynamy w Wielki Czwartek – Mszą o godz. 16.00, na którą szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci. W pełnym znaku Wieczerzę Pańską będziemy celebrować o godz.18.00. W Wielki Piątek, zapraszamy do kościoła na godz. 9.00 na wspólną modlitwę Jutrzni i Godziny Czytań. Wieczorną celebrację rozpoczniemy od krótkiego wprowadzenia pierwszymi dwunastoma stacjami Drogi Krzyżowej o godz.17.40, a samą Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz.18.00, podczas której wszyscy będziemy adorowali zwycięski krzyż Chrystusa. W Wielką Sobotę ponownie zapraszamy do kościoła na godz. 9.00 na wspólną modlitwę Jutrzni i Godziny Czytań. Od godz. 10.00 do godz.15.00 o każdej pełnej godzinie święcenie potraw na stół wielkanocny i okazja do indywidualnej adoracji przy Bożym Grobie. Zmartwychwstanie Pańskie rozpoczniemy świętować Wigilią Paschalną (Rezurekcja) o godz.21.00, która zakończy się procesją rezurekcyjną wokół kościoła. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zbierane ofiary przeznaczone będą na Boży Grób w Jerozolimie i chrześcijan w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy również do zachowania wstrzemięźliwości w Wielką Sobotę do Mszy św. Wigilii Paschalnej. Od dzisiejszej niedzieli do II Niedzieli Wielkanocnej włącznie ustaje wieczna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 4. OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW. w Wielkim Tygodniu w naszej parafii: od poniedziałku do środy od 6.30 do 9.00 i od 15.00 do Mszy św. wieczornej. W trakcie Triduum Paschalnego: w Wielki Czwartek tylko od godz.15.00 w Wielki Piątek i Sobotę od 10.00 do 18.00. Dyżur księży w konfesjonale będzie uzależniony od innych zadań duszpasterskich, dlatego prosimy o wielkoduszną wyrozumiałość. Jeszcze raz bardzo prosimy o to, aby nie odkładać SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ na ostatnie chwile przed świętami i nie narażać się na niepotrzebne zniecierpliwienie.

 5. Kancelaria Parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna tylko do środy.

 6. Towarzystwo Miłośników Orzegowa ogłasza konkurs pt:„ Moja rodzina w Orzegowie” Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do byłych i obecnych mieszkańców Orzegowa. Rozstrzygany będzie
  w trzech kategoriach: proza - opowiadanie, poezja-wiersz, album- forma dowolna. Wszystkie informacje oraz regulamin znajdują się na: stronie TMO www.tmo-orzegow.pl oraz na orzegowskiej stronie www.orzegow.home.pl

 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można zakupić najnowszego „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz kolejny nr Kuriera Parafialnego (w środku są bieżące ogłoszenia
  i intencje na najbliższe dwa tygodnie).

Niech nam Bóg błogosławi!

Firmy przyjazne parafii

kus

 


komunia

1918 – 2018       

 

spowiedx

logo synod-kolor-01

 

szukajacboga_zakladka1

osrodek

duchowosc

Emmanuel