Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie

 

IV Niedziela Zwykła 1.02.2015 r. 

 


Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest  na potrzeby naszej parafii.
Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na archidiecezję.

  1. Zapraszamy na Nieszpory o godz.15.45.

  2. W poniedziałek (2 lutego) obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, w tym dniu na Mszach św. poświęcimy gromnice, zaś kolekta przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.

  3. We wtorek (3lutego) na Mszach św. udzielać będziemy błogosławieństwa św. Błażeja, zaś w środę (4 lutego) przypada wspomnienie św. Agaty. W tym dniu tradycyjnie święci się przyniesiony do kościoła chleb, który ma chronić domostwa przed pożarem.

  4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca zachęcamy do odnowy życia sakramentalnego.

  5. Przypominamy dzieciom i młodzieży, że ferie to czas odpoczynku, ale i też okazja do większego kontaktu z Bogiem przez lekturę Pisma Świętego i życie sakramentalnego do czego gorąco zachęcamy.

  6. Centrum Inicjatyw Społecznych zaprasza w piątek (6 lutego) w piątek, o godz. 17.30 na wykład dr Jerzego Horwata pt. "Mieszko I - tajemniczy polski książę" zaś w każdą niedzielę w godzinach od 10.00-14.00 można zwiedzać wystawę malarstwa i rzeźby Jerzego Gajewskiego w "Galerii Czapla" .

  7. Absolwenci I LO w Rudzie Śl. informują ,że Msza św. za + Genowefę Wojtusik (nauczyciela matematyki) odbędzie się 8.02 (niedziela) br. o godz. 11 w parafii MB Różańcowej w Rudzie Śl. 1.

  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej jest nowy nr „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz gazetki parafialnej „Któż jak Bóg”.

Niech nam Bóg błogosławi!

Firmy przyjazne parafii

kus

 


komunia

1918 – 2018       

 

spowiedx

logo synod-kolor-01

 

szukajacboga_zakladka1

osrodek

duchowosc

Emmanuel