baner.png

Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie

 

II Niedziela Wielkiego Postu 1.03.2015 r. 

 


Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. 
Przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny.

 1. Zapraszamy na Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym o godz.15.45; w czwartek o 17.15 na Drogę Krzyżową dla dzieci; w piątek o 17.15 na tradycyjną Drogę Krzyżową. W ramach tego Nabożeństwa wspominamy przed Bogiem naszych zmarłych – zalecki z nazwiskami i imionami można składać w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Gotowy formularz na zalecki można zabrać z przedsionka kościoła. 
 2. Wszystkich pragnących rozważać słowo Boże w ciszy zapraszamy przez cały okres Wielkiego Postu w każdą sobotę o godz. 19:00 do kościoła. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą Pisma Świętego.
 3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Zachęcamy do odnowy życia sakramentalnego. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.
 4. Od środy (4 marca) rozpocznie się kolejne przygotowania do bierzmowania osób dorosłych. Początek o godz. 19.00 na probostwie. Chętne osoby proszone są o zapisanie się na listę w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 5. Zapraszamy na kolejną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, która odbędzie się w najbliższy czwartek o godz.19.00.
 6. Pracownicy Centrum Inicjatyw Społecznych zapraszają na wydarzenia:
  - w piątek (6 marca) o godz. 17.00 na wieczór wierszy i recital Basi Wiśniowskiej pt. „Jak pięknie być kobietą”,
  - w sobotę (7 marca) o godz. 17.00 na otwarcie wystawy fotografii pt. „Orzegów dawniej i dziś”, inaugurującej obchody 710-lecia Orzegowa.
 7. W związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie w 2016 r., pragniemy serdecznie zaprosić wszystkie rodziny, które byłyby gotowe przyjąć do siebie młodzież z różnych krajów, przybywającą do naszej parafii w dniach 20 – 25 lipca 2016 r. W tym celu należy pobrać i wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny w zakrystii, w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania lub na stronie internetowej parafii. 
 8. Zapraszamy młodzież i dorosłych, chcących zaangażować się w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. na poziomie naszej parafii, na pierwsze spotkanie organizacyjne w sobotę 14 marca o godz. 19.00 w kościele. 
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej jest nowy nr „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz gazetki parafialnej „Któż jak Bóg”.

Niech nam Bóg błogosławi!

Firmy przyjazne parafii

kus

 


komunia

1918 – 2018       

 

spowiedx

logo synod-kolor-01

 

szukajacboga_zakladka1

osrodek

duchowosc

Emmanuel