Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie

 

33 Niedziela Zwykła
16.11.2014r. 

 


Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest  na potrzeby naszej parafii, a w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj przed kościołem zostanie zebrana ofiara na rzecz przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.
 1. Zapraszamy do zakupu tradycyjnych rogalików św. Marcina w cenie 3,50 zł za sztukę. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie różnych działań Oazy i Dzieci Maryi.
 2. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz.15.45.
 3. W środę (19 listopada) Bractwo Szkaplerzne zaprasza wszystkich noszących szkaplerz na spotkanie do salek przy probostwie na godzinę 16.30.
 4. Młodzież zapraszamy na Mszę Świętą w piątek o godz. 19.00.
 5. Przypominamy, że 22 listopada (sobota) w godz. 10.00 - 14.00 w naszej parafii odbędą się nauki przedmałżeńskie. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie swojego udziału w kancelarii parafialnej osobiście do piątku w łącznie.
 6. Zapraszamy młodzież na Dzień Młodych, który odbędzie się w dniach 6 – 7 grudnia w przedszkolu Sióstr Św. Elżbiety przy ul. Młodego Górnika. Na spotkanie zapraszają Siostra Helena i ks. Sebastian. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej naszej parafii.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy ministrantów oraz ich rodziców na Mszę św. o godz. 16:30 z okazji wspomnienia patrona ministrantów, św. Tarsycjusza. Po Mszy Św. spotkanie w  Domu Katechetycznym.
 8. Od soboty 29 listopada rozpoczynamy składanie wizyt duszpasterskich w rodzinach.
  Na to spotkanie prosimy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż i zapaloną świecę. Dzieci i młodzież szkolna kładą na stole zeszyt z katechizacji. Plan wizyt duszpasterskich wywieszony jest w gablotce, jak również wypisany jest na stronie internetowej oraz dołączony do dzisiejszego wydania gazetki parafialnej.
 9. W związku ze zbliżającym się Adwentem przygotowujemy lampiony, z którymi dzieci będą przychodzić na Roraty. Msze św. Roratnie odprawiane będą w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.00, a w czwartek i piątek o godz. 18.00. W sobotę Rorat nie będzie.
  Już dziś zachęcamy do licznego i wytrwałego udziału w tych Mszach św. W kancelarii parafialnej są do nabycia lampiony roratnie w cenie 20 złotych.
 10. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki „Któż jak Bóg”
Niech nam Bóg błogosławi!

Firmy przyjazne parafii

kus

 


komunia

1918 – 2018       

 

spowiedx

logo synod-kolor-01

 

szukajacboga_zakladka1

osrodek

duchowosc

Emmanuel