Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
XIII Niedziela Zwykła 26.06.2016 r.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej światyni.Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach.

 1. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 15.45.

 2. Jutro o godz. 7.00 pod przewodnictwem kapłana wyruszą z naszej parafii autokary z pielgrzymami do Częstochowy, by tam wspólnie z pielgrzymami pieszymi uczestniczyć w nabożeństwach. O godz. 9.30 rozpocznie się Msza św., a następnie Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich i inne atrakcje.

 3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Zachęcamy do odnowy sakramentalnej.

 4. W środę przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.

 5. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie będzie sprawowana Msza św. o godz. 14.00. Chrzty i roczki będą udzielane w II i IV niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00.

 6. Przypominamy, że na czas wakacyjny zostaną zmienione godziny urzędowania kancelarii parafialnej: w poniedziałek, środę i piątek kancelaria będzie czynna od godz. 15.30 do 17.30, a we wtorek i czwartek od godz. 8.00 do 10.00. W piątek 1 lipca kancelaria wyjątkowo będzie czynna tylko rano od 8.00-10.00.

 7. Można jeszcze składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii intencje wakacyjne, które nasi kapłani odprawią w czasie w czasie swoich urlopów.

 8. Pamiętajmy o bliskości łaski z Panem Jezusem i zadbajmy aby dzieci w czasie wakacji uczestniczyły regularnie w Eucharystii i Sakramencie Pokuty i Pojednania.

 9. Z okazji Roku Miłosierdzia, parafia z Goduli organizuje pielgrzymkę do Rzymu i innych włoskich sanktuariów, zostały jeszcze dwa wolne miejsca. Termin pielgrzymki 10-21 sierpnia 2016, szczegółowy plan można otrzymać w zakrystii. Prosimy o szybką decyzję.

 10. Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie istnieje możliwość uczestniczenia - bez dodatkowej rejestracji - w nocnym czuwaniu z Papieżem w sobotę 30 lipca oraz w Mszy Św. pod przewodnictwem Papieża w niedzielę 31 lipca. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w kancelarii w godzinach urzędowania. Koszt przejazdu wynosi 20 zł.

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest nowy nr Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej gazetki parafialnej „Któż jak Bóg”.

Niech nam Bóg błogosławi!

Firmy przyjazne parafii

kus

 


komunia

1918 – 2018       

 

chorych

logo synod-kolor-01

 

szukajacboga_zakladka1

osrodek

duchowosc

Emmanuel