Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
III Niedziela Adwentu 11.12.2016 r.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest KOLEKTĄ SPECJALNĄ.
Zaś za tydzień przed kościołem odbędzie się zbiórka na naszą świetlicę środowiskową.

 1. Dzisiaj przypada Niedziela Radości, która przypomina nam, że prawdziwym źródłem radości jest Pan Jezus obecny wśród nas. Zapraszamy na Nabożeństwo adwentowe o godz.15.45.

 2. W środę 14 grudnia Bractwo Szkaplerzne zaprasza na spotkanie do salek przy probostwie na godzinę 16.30.

 3. W czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

 4. W najbliższą sobotę od godz. 9.00 odwiedzać będziemy chorych i wiekiem osłabionych parafian z posługą sakramentów świętych. Prosimy jak zwykle zgłaszać ich w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania do najbliższego piątku.

 5. W sobotę 17 grudnia o godzinie 19.00 zapraszamy na „ŚLĄSKIE JASEŁKA“ przygotowane przez dzieci i młodzież naszej parafii wprowadzające do Nocy Konfesjonałów, która potrwa do 23.00.

 6. Zbliżają się Święta. Bardzo prosimy, aby nie zostawiać spraw najważniejszych na ostatnią chwilę przed Wigilią i przygotowując się do świąt już od najbliższych dni skorzystać z SAKRAMENTU POKUTY I POJEDNANIA. Przypominamy, że okazja do Spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. Będziemy także do dyspozycji między Mszami w całą przyszłą niedzielę oraz od poniedziałku do piątku (19-23.12) od 8.00 -10.00 oraz 15.00 do 18.00 a także w wigilię (w sobotę 24.12) od 8.00 do 13.00.

 7. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste przekazanie ŚWIATEŁKA BETLEJEMSKIEGO. Po Mszy św. oraz przez cały kolejny tydzień będzie możliwość odebrania Światełka w kościele. Dodatkowo w piątek 23 grudnia harcerze od rana będą roznosić ten ogien symbolizujacy miłość, pokój i braterstwo po domach w dzielnicy Orzegów i Godula.

 8. 14 grudnia (środa) w krypcie Katedry Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się spotkanie dla mężczyzn pt. „MĘSKA DROGA“. Rozpocznie się Mszą św. o godz.19.00, zaś o godz.20.00 na Wydziale Teologicznym rozpocznie się konferencja o. Grzegorza Kramera. Więcej informacji na plakacie. Zachęcamy bardzo, ale to bardzo do udziału.

 9. Trwa zbiórka żywności długoterminowej, którą przekażemy najbardziej potrzebującym rodzinom naszej parafii, towar można przynosić na probostwo.

 10. Tegoroczne RORATY zakończymy 21 grudnia (w środę). Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się w Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, po Mszy Świętej o godz. 12.00, podczas której odbędzie się uroczysty Orszak Trzech Króli, szczegóły w najbliższym czasie.

 11. Zapraszamy na „Rodzinne Kolędowanie u św. Michała“, które odbędzie się 6 stycznia 2017 r. po Mszy św. wieczornej. Zapisy w kancelarii parafialnej potrwają do 23 grudnia .Szczegóły u ks. Bartka.

 12. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki. W kancelarii parafialnej oraz w zakrystii można zakupić również opłatki.

Niech nam Bóg błogosławi!

Firmy przyjazne parafii

kus

 


komunia

1918 – 2018       

 

kaplanstwo

logo synod-kolor-01

 

szukajacboga_zakladka1

osrodek

duchowosc

Emmanuel