Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie


 
XXII Niedziela Zwykła
31.08.2014 r.

 

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
W przyszłą niedzielę kolekta  będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji
.


 
 1. W dzisiejszą niedzielę swoją uroczystość odpustową przeżywa sąsiednia parafia Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Goduli. W związku z tym na Nieszpory udajemy się do naszych sąsiadów na godz. 15.30
 2. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do odnowy życia sakramentalnego, Spowiedź św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia: w poniedziałek wspomn. św. Bronisławy, dz., w środę wspom. św. Grzegorza Wielkiego, pap. i dK.
 4. Od poniedziałku powracają godziny urzędowania kancelarii parafialnej jak przed wakacjami.
 5. Rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy  wszystkie dzieci,  nauczycieli i rodziców ze SP nr 6 i 36 we wtorek na Mszę św. o godz. 9.30. Prosimy rodziców dzieci klas pierwszych, aby zaopiekowali się w miarę  możliwości swoimi dziećmi w drodze do kościoła. Natomiast młodzież zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 9.00,  prosząc o Boże błogosławieństwo i opiekę w nowym roku szkolnym. Wszystkie dzieci rozpoczynające  naukę w klasie pierwszej zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 podczas której zostaną poświęcone tornistry i wszystkie przybory szkolne.
 6. Zapisy dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św. odbędą się od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Prosimy przynieść metrykę chrztu tych dzieci lub pamiątkę ze chrztu (jeżeli były ochrzczone nie w naszej parafii).
 7. W piątek (5.09)  zapraszamy młodzież na pierwsze w nowym roku formacyjnym spotkanie oazowe, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Natomiast wszystkich ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby wstąpić do tej grupy, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 9:00
 8. Najpiękniejsze fragmenty „Pana Wołodyjowskiego” w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza czytać będą znani i lubiani Orzegowianie. Serdecznie zapraszamy do Centrum Inicjatyw Społecznych w sobotę 6 września o godzinie 12.00.
 9. Po przerwie wakacyjnej swoją działalność rozpoczął nasz Chór Parafialny.  Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów oraz osoby chcące chwalić Boga śpiewem oraz służyć wspólnocie swoim talentem  na spotkanie w poniedziałek o godz. 18.00.
 10. Trwa  w naszej Archidiecezji  akcja  Caritas „Tornister pełen uśmiechu”. Prosimy parafian, którzy pragną wesprzeć  ten projekt  o przyniesienie darów potrzebnych   do przygotowania wyprawki szkolnej do zakrystii lub na probostwo. „Tornister pełen uśmiechu” trafi do najuboższych uczniów naszej parafii.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest nowy nr Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej gazetki parafialnej „Któż jak Bóg”.
Niech nam Bóg błogosławi!

Firmy przyjazne parafii

kus

 


komunia

1918 – 2018       

 

3 rok

logo synod-kolor-01

 

szukajacboga_zakladka1

osrodek

duchowosc

Emmanuel