Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
22.11.2015 r.
 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest  na potrzeby naszej archidiecezji, a przed kościołem zbiórka na potrzeby misyjne.

 1. Witamy ks. Nazara Biłyk z Ukrainy, który głosi do nas słowo Boże oraz poprosi o ofiarę na działalność misyjną.
 2. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz.15.45.
 3. Spotkanie organizacyjne dla chętnych na jednodniowy „wypad” do Londynu dzisiaj po Mszy wieczornej w domu katechetycznym.
 4. We wtorek zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ks. Bartłomieja i kleryka Łukasza z okazji ich urodzin. Msza Św. w ich intencji będzie sprawowana o godz. 18.00.
 5. Przypominamy o spotkaniach formacyjnych kandydatów do bierzmowania, które odbędą się 24 i 25 listopada (wtorek i środa).
 6. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu: Słowo Boże na Poligonie 30 listopada o godz. 19.00 w klasztorze Sióstr Elżbietanek w Orzegowie. Prowadzi ks. dr Tomasz Kusz - biblista. Temat spotkania: Jak powstały Ewangelie?
 7. W tym tygodniu w Centrum Inicjatyw Społecznych:
  - we wtorek (24 listopada) o g. 17.00 - „Rudzkie ślady Tragedii Górnośląskiej”-wykład profesora Zygmunta Woźniczki; - w środę (25 listopada) o g.17.00 - Dopalacze - nie igraj z życiem - wykład i warsztaty z instruktorem Terapii Uzależnień Łukaszem Herdusiem;
  - w czwartek (26 listopada) o g. 17.00 rodziców wraz z dziećmi zapraszamy na spotkanie w ramach Klubu Maluszka;
  - w piątek (27 listopada) o g. 17.00 - w Salonie Prezentacji Artystycznych przedstawimy nową książkę Jerzego Mazurka pt. „Okno z niebieskimi żaluzjami”, napisaną pod wpływem przeżyć w stanie śpiączki klinicznej.
 8. Od najbliższej soboty rozpoczynamy składanie Wizyt Duszpasterskich w rodzinach. Na to spotkanie prosimy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż i zapaloną świecę. Dzieci i młodzież szkolna kładą na stole zeszyt z katechizacji. Ministranci naszej parafii dziękują za dary materialne przekazane w czasie wizyt duszpasterskich, które zostaną przekazane na potrzeby wspólnotowych wyjazdów wakacyjnych.
 9. W związku ze zbliżającym się Adwentem przygotowujemy lampiony, z którymi dzieci będą przychodzić na Roraty. Msze św. Roratnie odprawiane będą w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.00, a w czwartek i piątek o godz. 18.00. W sobotę Rorat nie będzie. Już dziś zachęcamy do licznego i wytrwałego udziału w tych Mszach św. W kancelarii parafialnej do nabycia są lampiony roratnie w cenie 20 złotych. Tak jak w zeszłym roku zapraszamy młodzież na Roraty dla Młodzieży w każdy wtorek o godz. 19.00.
 10. W przyszłą niedzielę (I Niedziela Adwentu) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Zachęcamy, aby odnowić swoją relację z Panem Jezusem przez sakrament pokuty i pojednania i w ten sposób rozpocząć przygotowanie do Bożego Narodzenia.
 11. W najbliższą sobotę wieczorem oraz w niedzielę po każdej mszy świętej przed kościołem odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy zorganizowany przez naszą Świetlicę Środowiskową. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup paczek świątecznych dla dzieci.
 12. W zakrystii są do nabycia świece Caritas. Mała w cenie 5 zł, a duża 12 zł.
 13. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników tenisa stołowego do udziału w rozgrywkach Parafialnej Ligi Tenisa Stołowego. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę (29 listopada) o 17.30 w Domu Katechetycznym. System rozgrywek uzależniony jest od ilości chętnych osób.
 14. Informujemy, że na 5 grudnia (sobota) zaplanowane są Nauki Przedmałżeńskie. W przypadku braku zgłoszeń nauki będą odwołane. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 15. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki. W następną niedzielę będzie możliwość zakupu Ewangelii na każdy dzień 2016 w cenie 11 zł.

Niech nam Bóg błogosławi!

Firmy przyjazne parafii

kus

 


komunia

1918 – 2018       

 

spowiedx

logo synod-kolor-01

 

szukajacboga_zakladka1

osrodek

duchowosc

Emmanuel