Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie


 

XXVI Niedziela Zwykła -29.09.2014r.
Odpust Parafialny

 


Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.


 
 1. Nieszpory Odpustowe dzisiaj o godz. 15.30, serdecznie zapraszamy wszystkich na te nabożeństwo.
 2. Odpust zupełny zyskujemy przez Spowiedź i Komunię Sakramentalną, modlitwę w intencjach Ojca Świętego, nawiedzenie kościoła oraz wolność od przywiązań do jakiegokolwiek grzechu.
 3. Jutro (29.09) o godz. 16.00 zostanie odprawiona na starym cmentarzu parafialnym Msza św. za wszystkich zmarłych parafian oraz zmarłych kapłanów i siostry zakonne pochodzących i posługujących w naszej parafii. Zapraszamy do licznego udziału. Gdyby padał deszcz Msza św. o tej godzinie zostanie odprawiona w kościele. Kancelaria Parafialna w tym dniu będzie czynna tylko rano od 8.00-10.00.
 4. Od środa (1.10.) rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 15.45. Zapraszamy do licznego udziału.
 5. Zapisy młodzieży do bierzmowania odbędą się we wtorek i środę od godz.17.00 do 19.00 w kancelarii parafialnej.
 6. Dorosłych, którzy chcieliby przystąpić do bierzmowania zapraszamy na 1 spotkanie w środę o godz.19.00 na probostwo.
 7. W dniach 03-05.10 br. odbędzie się wyjazd formacyjny dla młodzieży do Brennej Leśnicy, koszt 70 zł. Zapisy do środy (przy zapisach wpłacamy 20 zł zaliczki).
 8. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne, I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do odnowienia relacji łaski przez Sakrament Pokuty i Pojednania oraz Eucharystii. W związku z tym: w czwartek, 2 X zapraszamy do kościoła wszystkie dzieci naszej parafii. Spowiedź od godz. 17.00, nabożeństwo różańcowe o godz.17.15, które będzie połączone z poświęceniem różańców zaś Msza Św. o 18.00.
 9. W przyszłą sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji naszych wikariuszy, ks. Krystiana i ks. Sebastiana z okazji przypadającej kolejnej rocznicy ich urodzin.
 10. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
 11. Już dziś zapraszamy na Msze św. 6 października w 96 rocz. konsekracji naszego kościoła, a 16 października na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie,.
 12. Od 13.10 w cyklu „Laboratorium wiary” w tym roku rozpoczynamy 10-cio tygodniowy kurs „Odkrywanie Chrześcijaństwa”. Już dziś zapraszamy młodzież i dorosłych do wzięcia w nim udziału, więcej informacji w homilii w przyszłą niedzielę.
 13. Oprócz tradycyjnej prasy katolickiej do nabycia „Któż jak Bóg” – kurier odpustowy.
Niech nam Bóg błogosławi!

Firmy przyjazne parafii

kus

 


komunia

1918 – 2018       

 

spowiedx

logo synod-kolor-01

 

szukajacboga_zakladka1

osrodek

duchowosc

Emmanuel