Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
XXVI Niedziela Zwykła -25.09.2016r.
Odpust Parafialny

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Nieszpory Odpustowe dzisiaj o godz. 15.30, serdecznie zapraszamy wszystkich na te nabożeństwo.

 2. Odpust zupełny zyskujemy przez Spowiedź i Komunię Sakramentalną, modlitwę w intencjach Ojca Świętego, nawiedzenie kościoła oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

 3. Jutro (26.09) o godz. 16.00 zostanie odprawiona na starym cmentarzu parafialnym Msza św. za wszystkich zmarłych parafian oraz zmarłych kapłanów i siostry zakonne pochodzących
  i posługujących w naszej parafii. Zapraszamy do licznego udziału. Gdyby padał deszcz Msza św. o tej godzinie zostanie odprawiona w kościele. Kancelaria Parafialna w tym dniu będzie czynna tylko rano od 8.00-10.00.

 4. W środę 28 września 2016 r. w ramach międzynarodowej akcji pod nazwą “Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach świata” zapraszamy do wspólnego, publicznego odmówienia tej Koronki w godzinie śmierci Chrystusa tj. o godz. 15:00. Modlitwa, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie miała miejsce w Goduli na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Joanny i Karola Goduli (obok figury św. Jana Nepomucena). Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej www.iskra.info.pl 

 5. Zapraszamy na spotkania w ramach Akademii Rozwoju Chrześcijanina (ARCH+). Pierwsze spotkania już w najbliższy czwartek rozpocznie się o godz. 18.45 (potrwa około 1,5 godz.). Zapisy jeszcze trwają.

 6. Od soboty (1.10.) rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 15.45. Zapraszamy do licznego udziału.

 7. Centrum Inicjatyw Społecznych zaprasza na spotkanie z Markiem Szołtyskiem pt. "Nudelkule i inksze rogolki" - tradycja śląskiego kołocza, które odbędzie się w czwartek o godz.16.00.

 8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

 9. Poradnia Medycyny Rodzinnej Szpakmed zaprasza wszystkich na „białą sobotę” podczas której lekarze interniści, pediatrzy oraz dermatolodzy udzielać będą bezpłatnych porad lekarskich. Podczas białej soboty wykonywane również będą bezpłatne badania słuchu, badania wad postawy dla dzieci do lat 16, EKG serca oraz porady dietetyka. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy dnia 1 października w godzinach 8:00 – 18:00 do Poradni Medycyny Rodzinnej Szpakmed przy ulicy Karola Goduli 34.

 10. Oprócz tradycyjnej prasy katolickiej do nabycia „Któż jak Bóg” – kurier odpustowy

Niech nam Bóg błogosławi!

Firmy przyjazne parafii

kus

 


komunia

1918 – 2018       

 

chorych

logo synod-kolor-01

 

szukajacboga_zakladka1

osrodek

duchowosc

Emmanuel