Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
V Niedziela Zwykła 7.02.2016 r.
 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
Kolekta przyszłej niedzieli jest KOLEKTĄ SPECJALNĄ.

 1. Dzisiaj rozpocznie się CZTERDZIESTOGODZINNE NABOŻEŃSTWO – które jest wynagrodzeniem za grzechy społeczne i indywidualne, przez które pomniejszono należną cześć Bogu. Rozpocznie się ono wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 14.00 i zakończy się Nabożeństwem popołudniowym o godz. 15.45. Podejmiemy modlitwę w poniedziałek i wtorek wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7.00, które potrwa do Błogosławieństwa Sakramentalnego przed Mszą wieczorną. W ramach adoracji Najświętszego Sakramentu polecajmy Panu Bogu prośby o pokój dla całego świata oraz pomoc w rozwiązaniu trudnych spraw społecznych w naszym kraju. Módlmy się także o wielkie owoce naszych REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH, które rozpoczną
  10 lutego (Środa Popielcowa) i potrwają do 14 lutego (I Niedziela Wielkiego Postu). Nauki wygłosi dla nas w ramach codziennych Mszy św. ks. Wojciech Bartoszek, krajowy moderator Apostolstwa Chorych. Szczegóły na plakatach.

 2. Od dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który zakończy się w I Niedzielę Wielkiego Postu obchodzoną jako Niedziela Trzeźwości. Już od dzisiaj zachęcamy do podjęcia czasowej abstynencji w intencji osób zniewolonych. Księga Trzeźwości jest wyłożona pod figurą NSPJ.

 3. ŚRODA POPIELCOWA rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Obrzęd posypania głów popiołem odbędzie się w ramach Mszy św. o godz. 7.00 i popołudniu o godz. 16.00 (szczególnie z udziałem dzieci) oraz o 18.00. Okazja do Spowiedzi św. w poniedziałek, wtorek i środę rano jak zwykle, a wieczorem od godz. 17.00. W poniedziałek od godz. 17:00 zapraszamy do spowiedzi szczególnie dzieci.

 4. W ŚRODĘ POPIELCOWĄ OBOWIĄZUJE POST ŚCISŁY, od którego nie ma dyspensy (ilościowy i jakościowy). Post ścisły obowiązuje wszystkie osoby od 18 do 60 roku życia. Pozostałych obowiązuje post jakościowy taki jak w każdy piątek. Przypominamy, że Okres Wielkiego Postu jest czasem refleksji, wyciszenia i modlitwy, a zatem w tym czasie należy powstrzymać się od organizowania i uczestnictwa w hucznych zabawach. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

 5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na tradycyjne Nabożeństwa:
  DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 17.15 (w tradycji w ramach tego Nabożeństwa wspominamy także przed Bogiem naszych zmarłych – wypominki z nazwiskami i imionami można składać w Zakrystii i w Kancelarii
  w godzinach urzędowania). Pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek o godz. 17.15.
  W czwartki Wielkiego Postu od 3 marca! (po feriach) o godz. 17.15 zapraszamy wszystkie DZIECI na Drogę Krzyżową przygotowaną i prowadzoną specjalnie dla dzieci i przez dzieci.
  GORZKIE ŻALE połączone z Kazaniem Pasyjnym odprawiane będą w każdą niedzielę o godz. 15.45.

 6. Centrum Inicjatyw Społecznych zaprasza:
  - 10 lutego o godz.17.00 odbędzie się wspólne spotkanie dzieci wraz z rodzicami w ramach "Klubu Maluszka". Tym razem oprócz gier i zabaw ruchowych zostaną przedstawione najpiękniejsze opowieści o miłości i przyjaźni.
  - 11 lutego o godz.17.00 zapraszamy na prelekcję Marka Wacława Judyckiego pt. "Cudowna obrona Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 roku".

 7. Wszystkich pragnących zaangażować się bardziej w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży zapraszamy na spotkanie Parafialnego Centrum, które odbędzie się w sobotę (13 lutego) o godz. 19.00 w salce pod probostwem.

 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej jest nowy nr „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz gazetki parafialnej „Któż jak Bóg”

Niech nam Bóg błogosławi!

Firmy przyjazne parafii

kus

 


komunia

1918 – 2018       

 

chorych

logo synod-kolor-01

 

szukajacboga_zakladka1

osrodek

duchowosc

Emmanuel