Duszpasterze

data święceń: 13.05.1989

w parafii od 2010

 

„Coś” o sobie…
Urodziłem się… i nadal żyję! Pochodzę z Tarnowskich Gór, gdzie spędziłem całe dzieciństwo i lata szkoły średniej. Tam spotkałem Pana Jezusa i zaangażowałem się w życie Kościoła. Decyzją pójścia do Seminarium „wyruszyłem w drogę”. Po sześciu latach spędzonych w Katowicach, 13 maja 1989 r., nasz Arcybiskup udzielił mi święceń prezbiteratu i posłał do parafii św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie. Pięć lat później powierzono mi odpowiedzialność za Domy Formacyjne Ruchu Światło-Życie w Wiśle Jaworniku i Idylla w Nowej Osadzie. Następnie przez cztery lata posługiwałem w parafii – Sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza w Chwałowicach. Ostatnie dwa lata byłem rezydentem u św. Jadwigi w Chorzowie, a od 1 sierpnia 2010 r. zostałem proboszczem u Św. Michała Archanioła w Orzegowie...
Od ponad trzydziestu lat szczególnym środowiskiem mojego zaangażowania była diakonia Ruchu Światło-Życie i to zarówno w naszej archidiecezji jak w całym kraju. Aktualnie jestem odpowiedzialny za Ruch w archidiecezji katowickiej oraz Diecezjalną Diakonię Modlitwy naszego Ruchu.
Interesuję się górami, filmem, dobrą książką. Jestem ciekawy życia, lubię aktywny wypoczynek. Cenię sobie witalność, szczerość, prostotę, uczciwość, humor, po prostu - normalność. Niech Pan Jezus będzie pochwalony…


Plonka KarolData święceń: 09.05.2009 r.

W parafii od 2013 r.

Urodziłem się 2 kwietnia 1984 w Żorach, ale moją właściwą miejscowością rodzinną są Palowice. Tam wzrastałem aż do czasu pójścia do seminarium duchownego. Mam starszą siostrę i młodszego brata - oboje już w swoich rodzinach z dziećmi. W Palowicach pozostali rodzice - Otylia i Kazimierz. To im zawdzięczam życie, wychowanie i to, kim jestem dzisiaj. Do Palowic wracam zawsze z wielką miłością i radością, wspominając piękne i ważne lata wcześniejsze. To tam rozwijało się moje powołanie do kapłaństwa. Z tym związane jest też moje uczestnictwo w Ruchu Światło - Życie, dzięki któremu dzisiaj mogę trwać w Panu Jezusie i wyznawać Mu każdego dnia, że jest moim Panem! Przygoda z oazą rozpoczęła się, kiedy miałem 18 lat. Potem wszystko już toczyło się w jego łasce - szkoła, matura, seminarium duchowne i studia.
Święcenia diakonatu otrzymałem 30 marca 2008 z rąk bp. Gerarda Bernackiego w Gardawicach. Staż diakonacki przeżywałem w parafii Bożego Ciała i św. Barbary w Rybniku - Niewiadomiu ( 14 luty - 26 kwiecień 2009 r. ). Święceń kapłańskich udzielił mi abp Damian Zimoń 9 maja 2009 roku. Zostałem kapłanem o godz. 16:23 - to pamiętam aż po dziś dzień. Moje hasło prymicyjne: "Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie!" (1 Tes 5,16-17).
Moje parafie aż do tej pory:
- Katowice - Bogucice, parafia św. Szczepana (zastępstwo wakacyjne - czerwiec 2009 r.)
- Katowice, katedra Chrystusa Króla (zastępstwo wakacyjne - lipiec 2009 r.)
- Rybnik - Niewiadom, parafia Bożego Ciała i św. Barbary (zastępstwo wakacyjne - sierpień 2009 r.)
- Ruda Śląska - Halemba, parafia Bożego Narodzenia ( 29 VIII 2009 - 30 VIII 2012)
- Katowice - Bogucice, parafia św. Szczepana (31 VIII 2012 - 30 VIII 2013)
- Ruda Śląska - Orzegów, parafia św. Michała Archanioła (31 VIII 2013 - do nadal)

Jestem wdzięczny Panu Bogu za ten czas mojego życia i posługi oraz za tych wszystkich ludzi, których postawił na drodze mojego życia. No i Bogu dzięki za Orzegów!

Proszę serdecznie o modlitwę i też o niej zapewniam!

Jest super!
Ks. Karol

Lagowski Krystian ks minidata święceń: 15.05.2004 r.

w parafii od 2012 r.

Pierwsza parafia, w której się pojawiłem to Parafia Wszystkich Świętych w Szerokiej – tam zostałem włączony w grono Zawodników Bożych poprzez chrzest. Tam też dorastałem kończąc szkołę podstawową, a potem Technikum Ochrony Środowiska (miałem zająć się oczyszczaniem ścieków a oczyszczam dusze). Znaczące w moim życiu było spotkanie Jezusa poprzez ludzi, którzy byli w Ruchu Światło Życie – tak zaczęła się przygoda, która trwa do dziś. Rezygnując z kariery sportowej (siatkówka, potem koszykówka) wybrałem najlepszego Trenera i poszedłem za Chrystusem.
Wstąpiłem do Seminarium i po 6 latach przyjąłem święcenia kapłańskie (15 maja 2004 r. z rąk ks. Abpa Damiana Zimonia).
Na mocy dekretu po wakacjach udałem się do Parafii NSPJ w Wyrach (2004-2007) i pełniłem funkcje wikarego. Zajmowałem się m.in.:  ministrantami, dziećmi Maryi, oazą, Bractwem Żywego Różańca oraz przygotowywałem młodzież do bierzmowania. Katechizowałem w ZS w Wyrach ucząc gimnazjalistów i uczniów szkoły podstawowej, a także w szkołach średnich w Łaziskach Górnych. Wraz z młodzieżą organizowaliśmy wiele inicjatyw modlitewnych i artystycznych (czuwania, spektakle teatralne, itp.) Angażowałem się również w wielu imprezach sportowych, niektóre także organizując. Redagowałem parafialną gazetkę wraz z młodzieżą. Uczestniczyłem i organizowałem różne pielgrzymki zagraniczne i tradycyjne jak piesze pielgrzymki do Częstochowy.
Kolejna parafia to również Parafia NSPJ tym razem w Chorzowie Batorym ( 2007-2010). Tutaj podobnie jak w poprzedniej parafii zajmowałem się głównie duszpasterstwem młodzieży w szerokim tego słowa znaczeniu.
Następnie przebywałem w Parafii św. Rodziny i Maksymiliana Kolbego w Katowicach Brynowie ( 2010-2012), gdzie pełniłem swą posługę duszpasterską tak jak w poprzednich parafiach.
Aktualnie przebywam w Orzegowie, gdzie będę starał się pod opieką św. Michała walczyć w dobrych zawodach z Bożą pomocą wszak: „Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko?!” /Rz 8,31/.

ks bartlomiej jarczokdata święceń: 23.05.2015

w Parafii od 2015

Kilka słów o sobie:
Pochodzę z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i MB Częstochowskiej w Pszczynie. Urodziłem się 21.11.1990 r. Jestem ministrantem (od 1999 r.) i oazowiczem (od 2002 r.).

Mam młodsze rodzeństwo. Brata i 2 siostry. Swoje powołanie zacząłem rozeznawać na rekolekcjach oazowych w 2005 r. I tak przez kolejne lata formacji oazowo-ministranckiej rozeznałem i podjąłem decyzję o wstąpieniu do WŚSD w Katowicach. Święcenia przyjąłem 23.05.2015 r. z rąk Jego Ekscelencji abpa Wiktora Skworca w katowickiej katedrze Chrzystusa Króla.  
Bardzo lubię wędrówki górskie i ogólnie wyjazdy, wycieczki, pielgrzymki. Bardzo lubię muzykę. Słuchać. Grać. Śpiewać. Interesuję się sportem: piłką nożną, siatkówką i nartami.

Firmy przyjazne parafii

kus

 


komunia

1918 – 2018       

 

chorych

logo synod-kolor-01

 

szukajacboga_zakladka1

osrodek

duchowosc

Emmanuel