W piątek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym
z wyjątkiem Mszy św. o 14.00, ponieważ o godz.14.30 odbędą się Nieszpory ku Czci Wszystkich Świętych, a po nich w modlitewnej procesji udamy się na obydwie części cmentarza komunalnego, gdzie odprawimy pięć stacji modlitewnych. Na to nabożeństwo szczególnie zapraszamy przedstawicieli rodzin, których bliscy odeszli do Pana w minionym roku.

W sobotę 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny), o godz. 16.00 przy sprzyjającej pogodzie zostanie odprawiona Msza św. na naszym cmentarzu parafialnym. W tych dniach na obydwu cmentarzach odbędzie się również tradycyjna kwesta na rzecz odnowienia starego cmentarza przeprowadzona przez Towarzystwo Miłośników Orzegowa.

Odpust zupełny za siebie można uzyskać – od południa uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła oraz odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie w okolicach uroczystości spowiedzi i przyjęcie Komunii świętej, a także zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od 1-8 listopada przez nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą, przy zwykłych warunkach odpustu.

Przez pierwszy tydzień listopada będziemy jak zawsze modlić się różaniec za naszych zmarłych zalecanych. Zalecki za naszych zmarłych można składać w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, a także w dniu 1 listopada na cmentarzu komunalnym od 8.00 - 17.00.