alpy1data święceń: 13.05.1989
w parafii od 2010 

„Coś” o sobie… 

Urodziłem się… i nadal żyję! Pochodzę z Tarnowskich Gór, gdzie spędziłem całe dzieciństwo i lata szkoły średniej. Tam spotkałem Pana Jezusa i zaangażowałem się w życie Kościoła. Decyzją pójścia do Seminarium „wyruszyłem w drogę”. Po sześciu latach spędzonych w Katowicach, 13 maja 1989 r., Arcybiskup Damian Zimoń udzielił mi święceń prezbiteratu i posłał do parafii św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie. Pięć lat później powierzono mi odpowiedzialność za Domy Formacyjne Ruchu Światło-Życie w Wiśle Jaworniku i Idylla w Nowej Osadzie. Następnie przez cztery lata posługiwałem w parafii – Sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza w Chwałowicach. Ostatnie dwa lata byłem rezydentem u św. Jadwigi w Chorzowie, a od 1 sierpnia 2010 r. zostałem proboszczem u Św. Michała Archanioła w Orzegowie...
Od ponad czterdziestu lat szczególnym środowiskiem mojego zaangażowania była i jest diakonia Ruchu Światło-Życie i to zarówno w naszej archidiecezji jak w całym kraju. Aktualnie jestem odpowiedzialny za Diecezjalną Diakonię Modlitwy naszego Ruchu.

Interesuję się górami, filmem, dobrą książką. Jestem ciekawy życia, lubię aktywny wypoczynek. Cenię sobie witalność, szczerość, prostotę, uczciwość, humor, po prostu - normalność. Niech Pan Jezus będzie pochwalony…

data święceń: 14.05.2011.
w Parafii od 2023.

Kilka słów o sobie:

Urodziłem się 17 lipca 1985 roku w Tychach. Pochodzę z miejscowości Wola gdzie spędziłem moje dzieciństwo i ukończyłem Szkołę Podstawową nr 1 im. B. Malinowskiego. Następnie ukończyłem I Liceum Ogólnokształcące im. L. Kruczkowskiego w Tychach. Po maturze podjąłem studia na Akademii Ekonomicznej, które po roku przerwałem by pójść za głosem powołania. Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne ukończyłem w 2011 roku przyjmując święcenia kapłańskie z rąk ks. Abp. Damiana Zimonia.

Zaraz po święceniach pracowałem przez trzy lata w parafii MB Częstochowskiej w Jastrzębiu-Zdroju, następnie przez trzy lata w parafii MB Bolesnej w Mysłowicach Brzęczkowicach, przez pięć lat w parafii MB Częstochowskiej w Knurowie, przez rok w parafii św. Stanisława w Bytomiu a od 30 sierpnia 2023 jestem wikariuszem parafii św. Michała Archanioła w Rudzie Śląskiej Orzegowie.

Od wielu lat związany jestem z Ruchem Światło-Życie. Przeszedłem formację podstawową w oazie młodzieżowej a później będąc w seminarium oraz już jako ksiądz posługiwałem na rekolekcjach Domowego Kościoła. Aktualnie pełnię posługę moderatora rejonowego Ruchu Światło-Życie.

Moje zainteresowania to Prawo kanoniczne, historia, film, podróże. 

Pozdrawiam ks. Patryk

xLF.jpg  data święceń: 11.05.2002
  w Parafii od 2021

   Kilka słów o sobie:

  Hm! Trudno jest pisać samochwałkę, ale postaram się coś nie coś moją przybliżyć moją osobę...

  Urodziłem się 5 września 1972 roku w Radlinie. Stamtąd wspólnie z rodzicami i siostrą przeprowadziliśmy się w 1980 r., do Żor, w których ukończyłem Szkołę   Podstawową nr 13 i Zasadniczą Szkołę Rolniczą. Po zawodówce kontynuowałem swoją edukację w 3 – letnim Technikum Rolniczym w Ornontowicach.

 Zdając maturę podjąłem za namową koleżanki studia zaoczne w Instytucie Duszpasterstwa Polonijnego u Księży Chrystusowców w Poznaniu, gdyż nie udało mi  się dostać na wydział Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim.

Gdy poszerzałem wiedzę o Polonii Zagranicznej na studiach pracowałem na poczcie w Rybniku i w Żorach, jako asystent pocztowy.

W 1996 roku postanowiłem skierować swoje kroki na ul. Wita Stwosza do WŚSD w Katowicach, które ukończyłem w 2002 roku otrzymując święcenia kapłańskie oraz tytuł magistra teologii na Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach.

Od tamtej pory rozpoczęła się moja kapłańska przygoda. Byłem wikariuszem w Parafiach m.in. w Świętochłowicach – Zgodzie, Wodzisławiu Śląskim, Mikołowie.

Od 29 sierpnia br., dekretem ks. Arcybiskupa zostałem skierowany „pod czujne oko św. Michała Archanioła” do parafii w Orzegowie, w której wspólnie z ks. Proboszczem i ks. Adamem działamy na niwie duszpasterskiej.

Jest to moja już siódma parafia w prawie 20 letnim stażu „bycia księdzem”, a więc uzbierało się trochę praktycznego działania. W poprzednich parafiach byłem opiekunem m.in. Ministrantów, KSM – u, KIK- u, czy Legionu Maryi i Róż Różańcowych.

 Od początku swojej drogi kapłańskiej uczyłem w różnych szkołach, gdzie poznałem wielu wspaniałych młodych ludzi chętnych do działania (m.in. niezwykłe wspólne przedstawienia Pasji w mikołowskiej bazylice).  Moje zainteresowania to wachlarz przeogromny, z którego można wymienić np. film, muzyka, podróże szczególnie do mojego ukochanego Egiptu, który pasjonuje mnie swoją jakże niesamowitą starożytnością, oraz przyjazną współczesnością – to taka moja druga „ojczyzna” 😊. W wolnych chwilach kolekcjonuje autografy, płyty cd z muzyką i filmy na dvd, oraz staram się trochę poszerzyć moje znajomości językowe m.in. arabskiego, a także kontynuować pisanie książki o przygodach pewnego archeologa na terenie Egiptu XXI wieku.

Taki oto, krótki mój opis moje osoby, który może nieco przybliży Wam – Waszego wikariusza. Pozdrawiam. Ks. Leszek