Palyz Mateuszdata święceń: 13.05.2017
w Parafii od 2017

Urodziłem się 7 Stycznia 1991 r. w Pszczynie. Moje powołanie dojrzewało w wspólnocie Ministranckiej i Oazowej. Decyzję o wstąpieniu do Seminarium Duchownego podejmowałem  podjąłem późno dopiero w klasie maturalnej. Mam dwóch młodszych braci którzy mieszkają jeszcze z moimi kochanymi rodzicami Kazimierzem i Krystyną.  Będąc w mojej rodzinnej parafii ministrantem, lektorem i animatorem każdego dnia głos powołania był coraz intensywniejszy. Moją wielką pasją była i jest lekkoatletyka. Bardzo dużo czasu spęczałem trenując i zdobywając coraz to lepszą sprawności.  Jednak kiedy w swoim  życiu spotkałem Żywego Boga całe moje życie zmieniło się o 180 stopni.
Święcenia diakonatu otrzymałem 27 lutego 2016 roku. z rąk Abp. Wiktora Skworca w Kosztowach. Staż diakonacki przeżywałem w parafii Św. Andrzeja Boboli w Czerwionce Leszczyny. Święcenia kapłańskie udzielił mi Abp. Wiktor  Skworc  13 Maja 2017 roku. Będę długo pamiętał ten dzień kiedy przyjmowałem święcenia ponieważ tego dnia w kościele odbywała się 100 rocznica Objawień Fatimskich a kult Matki Bożej jest mi bardzo bliski. Moje hasło prymicyjne to: Na Twoje Słowo zarzucę sieci (Łk6,6).
Jestem niezmiernie wdzięczny Panu Boga i Najświętszej Pannie Maryi za to że posłał mnie na taką parafię gdzie moje powołanie może wzrastać. Cieszę się że Pan Bóg wysłuchał mojej modlitwy :)
Bóg jest Dobry! Amen.