Do I Komunii św. przystępują uczniowie klas 3. Zapisy dzieci odbywają się na początku każdego roku szkolnego (wrzesień). Rodzice w wyznaczonym terminie zgłaszają swoje dziecko przynosząc do kancelarii parafialnej pamiątkę chrztu św. (jeżeli było dziecko ochrzczone w Orzegowie) lub zaświadczenie o chrzcie (jeżeli chrzest odbył się poza naszą parafią). Tak samo wygląda to w przypadku zgłoszenia dziecka w wieku przedszkolnym do Wczesnej Komunii Św.

Sakrament Eucharystii poprzedzają roczne przygotowania, podczas których dziecko uczestniczy w niedzielnych Mszach Świętych, lekcjach religii w szkole oraz przystępuje pierwszy raz w swoim życiu do sakramentu pokuty. Zasadniczo termin I Komunii św. dzieci klas trzecich przypada w naszej parafii w drugą i trzecią niedzielę maja, natomiast Wczesna Komunia św. odbywa się w Boże Ciało.