Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie

XXVI Niedziela Zwykła - 25.09.2022 r.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

  1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj na Nieszpory Odpustowe o godz. 15.30.
  2. Odpust zupełny zyskujemy przez Spowiedź i Komunię Sakramentalną, modlitwę w intencjach Ojca Świętego, nawiedzenie kościoła oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  3. Jak zwykle w odpust Towarzystwo Miłośników Orzegowa przygotowało kolejny kalendarz na nowy rok 2023 w niezmiennie atrakcyjnej cenie 15 zł oraz zestaw pamiątkowych pocztówek w cenie 5 zł. Można to wszystko nabyć przy wyjściu z kościoła na stoisku TMO.
  4. Jutro (26.09) o godz. 16.00 zostanie odprawiona na starym cmentarzu parafialnym Msza św. za wszystkich zmarłych parafian oraz zmarłych kapłanów i siostry zakonne pochodzących i posługujących w naszej parafii. Zapraszamy do licznego udziału. Gdyby padał deszcz Msza św. o tej godzinie zostanie odprawiona w kościele. Kancelaria Parafialna w tym dniu będzie czynna tylko rano od 8.00-10.00.
  5. W najbliższą środę o godz. 15.00 – w ramach międzynarodowej akcji „Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata” zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w Goduli przy krzyżu ustawionym na rogu ulic Joanny i Starej (w sąsiedztwie budynku szkoły podstawowej nr 40).
  6. Od soboty rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 15.45. Zapraszamy do licznego udziału.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jak zwykle dostępny jest mały i duży „Gość Niedzielny”, zaś nie posiadający dostępu do Internetu mogą także zabrać wydrukowane ogłoszenia i intencje.

Niech nam Dobry Pan Bóg błogosławi!

 

 UWAGA!!! W Rudzie Śląskiej posługuje kapłan greckokatolicki z Ukrainy!

ZAPRASZAMY naszych Ukraińskich Gości w każdą niedzielę na nabożeństwa w języku ukraińskim
sprawowane przez grekokatolickiego księdza Tarasa Yavorskiego, który zamieszkał na terenie Rudy Śląskiej!!!  Nabożeństwa te będą odbywać się w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Kochłowicach (mały kościół mieszcący się na rynku kochłowickim) o godz. 12:30.

Zapraszamy także wszystkie osoby z Ukrainy, które znalazły schronienie w naszym mieście na coniedzielne spotkania informacyjno - integracyjne odbywające się w języku ukraińskimprzy kawie i śląskim kołoczu, do domu parafialnego przy kościele św. Pawła w Nowym Bytomuw każdą niedzielę o 15.00. 

UWAGA!!! W naszej archidiecezji posługuje także kapłan greckokatolicki z Ukrainy,
ks. Wołodymir Łytwyniw (
Отець ВОЛОДИМИР ЛИТВИНІВ).
Służy przede wszystkim wiernym przybywającym do naszej archidiecezji z Ukrainy. Otrzymał niedawno zezwolenie ze Stolicy Apostolskiej na sprawowanie sakramentów także w rycie rzymskokatolickim. Dzięki niemu będzie mógł posługiwać także wśród wiernych naszej archidiecezji.

Spowiedź święta w języku ukraińskim w katowickiej katedrze w każdy piątek od godz. 11. 00 - 13. 00.
Liturgia bizantyńska jest sprawowana w każdą niedzielę przez księdza Wołodymira          
⇒ w Tychach w kościele św. Krzysztofa o godz. 13.00
w Sosnowcu w kościele św. Jacka o godz. 15. 00      

⇒ w Gliwicach w kaplicy NSPJ Sióstr Boromeuszek o godz. 10:30.
W razie pytań ks. Wołodymir Łytwyniw jest dostępny
pod numerem telefonu +48 514 841 933.

Szczegółowe informacje na stronie:
https://www.cerkiew.net.pl/parafie-i-dekanaty/dekanat-katowicki/