Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie

IV Niedziela Zwykła - 29.01.2023 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na archidiecezję
.
Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać
.

  1. Zapraszamy dzisiaj o godz.45 Nieszpory Ekumeniczne, w ramach których kazanie wygłosi dr Jerzy Rogaczewski – pastor Kościoła Chrześcijan Baptystów w Katowicach. Po tej modlitwie zapraszamy na spotkanie z Gościem do salki pod probostwem.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek, 2 lutego, obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego; w tym dniu kolekta na zakony kontemplacyjne. Zapraszamy do odnowienia życia łaski w sakramencie pokuty i pojednania oraz udziału w Eucharystii.
  3. Zapraszamy osoby dorosłe, które pragną przyjąć sakrament bierzmowania na 1 spotkanie w najbliższą środę 1 lutego o godz. 19.00 na probostwie.
  4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się pobłogosławienie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św.
  5. Już dzisiaj zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, która odbędzie się w przyszły czwartek, 9 lutego. Podczas tej Mszy będzie okazja do przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Taka okazja będzie także podczas Mszy św. w sobotę 11 lutego o godz. 8.00, kiedy we wsp. MB z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego.
  6. Powiatowy Urząd Pracy w Rudzie Śląskiej zaprasza parafian w dniu 31.01. na wydarzenie pod nazwą, PUP profilaktyka, uprawnienia, praca, skierowane do wszystkich osób które mają problemy zdrowotne lub zagrożonych chorobami cywilizacyjnymi lub zawodowymi. Ponadto możliwe będzie m.in. wyrobienie karty EKUZ oraz oddanie krwi w mobilnym autobusie. Osobom, które mają problemy z wyegzekwowaniem swoich praw pracowniczych (w tym obywatelom Ukrainy) będzie mógł pomóc inspektor procy. Plakat informacyjny umieszczono w gablotce.
  7. Istnieje możliwość przekazanie 1,5% podatku na naszą parafię oraz odliczania od dochodu darowizny na cele kultu religijnego. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej lub na ulotce przy wyjściu z kościoła oraz w kancelarii parafialnej.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jak zwykle dostępny jest mały i duży „Gość Niedzielny”, zaś nie posiadający dostępu do Internetu mogą także zabrać wydrukowane ogłoszenia i intencje.

Niech nam Dobry Pan Bóg błogosławi!
 UWAGA!!! W Rudzie Śląskiej posługuje kapłan greckokatolicki z Ukrainy!

ZAPRASZAMY naszych Ukraińskich Gości w każdą niedzielę na nabożeństwa w języku ukraińskim
sprawowane przez grekokatolickiego księdza Tarasa Yavorskiego (kom.: + 48 733 259 290), który zamieszkał na terenie Rudy Śląskiej!!!  Nabożeństwa te będą odbywać się w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Kochłowicach (mały kościół mieszcący się na rynku kochłowickim) o godz. 12:30.

Zapraszamy także wszystkie osoby z Ukrainy, które znalazły schronienie w naszym mieście na coniedzielne spotkania informacyjno - integracyjne odbywające się w języku ukraińskimprzy kawie i śląskim kołoczu, do domu parafialnego przy kościele św. Pawła w Nowym Bytomuw każdą niedzielę o 15.00. 

UWAGA!!! W naszej archidiecezji posługuje także kapłan greckokatolicki z Ukrainy,
ks. Wołodymir Łytwyniw (
Отець ВОЛОДИМИР ЛИТВИНІВ).
Służy przede wszystkim wiernym przybywającym do naszej archidiecezji z Ukrainy. Otrzymał niedawno zezwolenie ze Stolicy Apostolskiej na sprawowanie sakramentów także w rycie rzymskokatolickim. Dzięki niemu będzie mógł posługiwać także wśród wiernych naszej archidiecezji.

Spowiedź święta w języku ukraińskim w katowickiej katedrze w każdy piątek od godz. 11. 00 - 13. 00.
Liturgia bizantyńska jest sprawowana w każdą niedzielę przez księdza Wołodymira          
⇒ w Tychach w kościele św. Krzysztofa o godz. 13.00
w Sosnowcu w kościele św. Jacka o godz. 15. 00      

⇒ w Gliwicach w kaplicy NSPJ Sióstr Boromeuszek o godz. 10:30.
W razie pytań ks. Wołodymir Łytwyniw jest dostępny
pod numerem telefonu +48 514 841 933.

Szczegółowe informacje na stronie:
https://www.cerkiew.net.pl/parafie-i-dekanaty/dekanat-katowicki/