Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie

X Niedziela Zwykła - 09.06.2024 r.

Dzisiejsza kolekta specjalna jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. 
Za tydzień na Wydział Teologiczny UŚ.
Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

.

  1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 15:30 odbędzie się zapowiadany koncertSpotkanie z muzyką dawną”, w ramach którego zespół śpiewaczy pod przewodnictwem Tomasza Ptoka wykona Mszę Paschalną Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego -  - wybitnego kompozytora barokowego pochodzącego z Rozbarku, nazywanego Polskim Haendlem. Koncert zostanie poprzedzony wstępem wprowadzającym nas w świat muzyki dawnej oraz w tajemnice kompozycji Gorczyckiego. Bardzo serdecznie zapraszamy!
  2. W liturgii w tym tygodniu: we wtorek św. Barnaby Apostoła., w środę wsp. Błogosławionych męcz. Józefa Czempiela, Emila Szramka, prezb. i Tow.,w czwartek wspom. św. Antoniego z Padwy, prezb. i dK w piątek wspom. bł. Michała Kozala, bpa i męcz.
  3. Za tydzień przed kościołem odbędzie się zbiórka na wakacyjny wyjazd dzieci naszej świetlicy środowiskowej (potrzeba 15 tyś. zł, więc można wesprzeć ten wyjazd składając ofiarę do koszyczka albo na konto bankowe znajdujące się na informacji wywieszonej w gablotce na zewnątrz).
  4. W tym samym dniu w Galerii Czapla od godz. 9.30 będzie odbywał się kiermasz charytatywny na rehabilitację naszego parafianina Krzysztofa Helm. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  5. Chorych i wiekiem osłabionych parafian odwiedzimy z posługą sakr św. w sobotę 15 czerwca. W/w prosimy o zgłaszanie w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  6. Najbliższe NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE odbędą się 15 czerwca. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kancelarią parafialną do czwartku.
  7. W kancelarii parafialnej jest możliwość złożenia intencji wakacyjnych.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, u nas jak zwykle dostępny jest duży i mały „Gość Niedzielny”, a także dodatek Historyczny do Gościa. Są także do zabrania wydrukowane ogłoszenia i intencje.

 Niech nam Bóg błogosławi! 

  UWAGA!!! W Rudzie Śląskiej posługuje
                  kapłan greckokatolicki z Ukrainy!

ZAPRASZAMY naszych Ukraińskich Gości w każdą niedzielę na nabożeństwa w języku ukraińskim
sprawowane przez grekokatolickiego księdza Tarasa Yavorskiego (kom.: + 48 733 259 290), który zamieszkał na terenie Rudy Śląskiej!!!  Nabożeństwa te będą odbywać się w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Kochłowicach (mały kościół mieszcący się na rynku kochłowickim) o godz. 12:30.

Zapraszamy także wszystkie osoby z Ukrainy, które znalazły schronienie w naszym mieście na coniedzielne spotkania informacyjno - integracyjne odbywające się w języku ukraińskimprzy kawie i śląskim kołoczu, do domu parafialnego przy kościele św. Pawła w Nowym Bytomuw każdą niedzielę o 15.00. 

UWAGA!!! W naszej archidiecezji posługuje także kapłan greckokatolicki z Ukrainy,
ks. Wołodymir Łytwyniw (
Отець ВОЛОДИМИР ЛИТВИНІВ).
Służy przede wszystkim wiernym przybywającym do naszej archidiecezji z Ukrainy. Otrzymał niedawno zezwolenie ze Stolicy Apostolskiej na sprawowanie sakramentów także w rycie rzymskokatolickim. Dzięki niemu będzie mógł posługiwać także wśród wiernych naszej archidiecezji.

Spowiedź święta w języku ukraińskim w katowickiej katedrze w każdy piątek od godz. 11. 00 - 13. 00.
Liturgia bizantyńska jest sprawowana w każdą niedzielę przez księdza Wołodymira          
⇒ w Tychach w kościele św. Krzysztofa o godz. 13.00
w Sosnowcu w kościele św. Jacka o godz. 15. 00      

⇒ w Gliwicach w kaplicy NSPJ Sióstr Boromeuszek o godz. 10:30.
W razie pytań ks. Wołodymir Łytwyniw jest dostępny
pod numerem telefonu +48 514 841 933.

Szczegółowe informacje na stronie:
https://www.cerkiew.net.pl/parafie-i-dekanaty/dekanat-katowicki/