Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie

III Niedziela Wielkiego Postu - 3.03.2024 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na archidiecezję,
zaś za tydzień  KOLEKTA SPECJALNA

Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  1.  Gościmy w naszej parafii młodych ludzi, Magdę i Piotra, którzy przygotowują się w Centrum Formacji Misyjnej do wyjazdu na misje do Boliwii. Opowiedzą nam króciutko o ich posłudze. Będzie to też możliwość wsparcia ich z naszej strony.
  2. Zapraszamy na  GORZKIE ŻALE połączone z Kazaniem Pasyjnym odprawiane będą jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.45.
  3. W czwartek o godz. 17.15 zapraszamy wszystkie DZIECI na Drogę Krzyżową przygotowaną i prowadzoną specjalnie dla dzieci i przez dzieci, a w piątek zapraszamy wszystkich o godz. 17.15 na è DROGĘ KRZYŻOWA.
  4. W czwartek 7.03 w Przedszkolu Sióstr na ul. Mł. Górnika o godz. 17.00 odbędą się warsztaty z szydełkowania w eko klimacie. Więcej informacji na plakacie w gablotce.
  5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz.12.00 pobłogosławimy świece dzieciom, które przygotowują się do I i Wczesnej Komunii św.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, u nas jak zwykle dostępny jest mały i duży „Gość Niedzielny”, biblijne rozważania Słowo na dzisiaj na kolejne trzy miesiące. Nie posiadający dostępu do Internetu mogą także zabrać wydrukowane ogłoszenia i intencje.

Niech nam Dobry Pan Bóg błogosławi!

  UWAGA!!! W Rudzie Śląskiej posługuje
                  kapłan greckokatolicki z Ukrainy!

ZAPRASZAMY naszych Ukraińskich Gości w każdą niedzielę na nabożeństwa w języku ukraińskim
sprawowane przez grekokatolickiego księdza Tarasa Yavorskiego (kom.: + 48 733 259 290), który zamieszkał na terenie Rudy Śląskiej!!!  Nabożeństwa te będą odbywać się w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Kochłowicach (mały kościół mieszcący się na rynku kochłowickim) o godz. 12:30.

Zapraszamy także wszystkie osoby z Ukrainy, które znalazły schronienie w naszym mieście na coniedzielne spotkania informacyjno - integracyjne odbywające się w języku ukraińskimprzy kawie i śląskim kołoczu, do domu parafialnego przy kościele św. Pawła w Nowym Bytomuw każdą niedzielę o 15.00. 

UWAGA!!! W naszej archidiecezji posługuje także kapłan greckokatolicki z Ukrainy,
ks. Wołodymir Łytwyniw (
Отець ВОЛОДИМИР ЛИТВИНІВ).
Służy przede wszystkim wiernym przybywającym do naszej archidiecezji z Ukrainy. Otrzymał niedawno zezwolenie ze Stolicy Apostolskiej na sprawowanie sakramentów także w rycie rzymskokatolickim. Dzięki niemu będzie mógł posługiwać także wśród wiernych naszej archidiecezji.

Spowiedź święta w języku ukraińskim w katowickiej katedrze w każdy piątek od godz. 11. 00 - 13. 00.
Liturgia bizantyńska jest sprawowana w każdą niedzielę przez księdza Wołodymira          
⇒ w Tychach w kościele św. Krzysztofa o godz. 13.00
w Sosnowcu w kościele św. Jacka o godz. 15. 00      

⇒ w Gliwicach w kaplicy NSPJ Sióstr Boromeuszek o godz. 10:30.
W razie pytań ks. Wołodymir Łytwyniw jest dostępny
pod numerem telefonu +48 514 841 933.

Szczegółowe informacje na stronie:
https://www.cerkiew.net.pl/parafie-i-dekanaty/dekanat-katowicki/