Chór parafialny
Grupy Parafialne

Pani Dyrygent Stefania Mzyk na przestrzeni tych lat zdołała wyćwiczyć bardzo dużo utworów i pieśni. W swym repertuarze chór posiada m.in.: kolędy, pastorałki i pieśni adwentowe; pieśni i utwory wielkopostne i wielkanocne; pieśni eucharystyczne; pieśni maryjne; Msze święte znanych autorów oraz inne utwory wielkich kompozytorów.

Na przestrzeni 20-tu lat chór liczył średnio ponad 60 członków. Były lata kiedy ta liczba wynosiła 80 osób. Przedział wieku chórzystów jest bardzo wielki i wynosi – około 70 lat. Taki skład chóru daje ciekawe brzmienie. Zainicjowana przez Panią Dyrygent akcja pozyskiwania młodzieży szkolnej do chóru to nie tylko brzmienie chóru, ale również doskonała lekcja dla dzieci i dorosłych.

Wielopokoleniowe uczestnictwo w chórze nawet i całych rodzin cementuje całą społeczność śpiewaczą. Młodzi mają okazję nauczyć się od starszych dyscypliny i innych potrzebnych w życiu doświadczeń. Chórzyści biorą aktywny udział w życiu religijnym parafii poprzez udział w innych wspólnotach, należąc do bardzo aktywnych członków tych wspólnot.

Próby chóru odbywają się w poniedziałki. W ciągu roku chór daje przeciętnie około 25 do 30 występów, obsługując bez wyjątku wszystkie parafialne uroczystości i jubileusze.

Z inicjatywy chóru w roku 1989 został zamówiony u Pana Kazimierza Kaliskiego obraz świętej Cecylii. Poświęcenie obrazu odbyło się w czasie Mszy św. z okazji święta patronalnego chóru. Obraz św. Cecylii do czasu remontu kościoła wisiał na jednej z jego ścian. Obecnie znajduje się w nowym domu katechetycznym.