Dzieci Maryi
Grupy Parafialne

Kim my tak naprawdę jesteśmy ?

Jesteśmy grupą dziewczyn, które chcą naśladować Maryję poprzez swoją codzienność i podążać jej drogą. Nasza grupa obecnie liczy 65 osób, są to dziewczynki w wieku przedszkolnym ale także i gimnazjalnym, mamy również 8 starszych dziewczyn są to animatorki, które posługują w wspólnocie Dzieci Maryi, mamy również jednego mężczyznę jest to nasz opiekun ksiądz Bartłomiej Jarczok, który jest również moderatorem dekanalnym.

Co to te animatorki , i jak na to nasz opiekun ?

Animatorki to dziewczyny już nieco starsze, które prowadzą młodsze dziewczynki do Boga i Maryi. Niektóre z nich mają przydzielone jeszcze dodatkowe funkcje, oprócz prowadzenia grupy.

An. Ludmiła
An. Zuzia - warsztaty taneczne
An. Dżesika - warsztaty plastyczne
An. Karolina - warsztaty muzyczne
An. Ania
An. Asia - warsztaty muzyczne
An. Gosia
An. Judyta - moderatorka

Ksiądz Bartek opiekuje się naszą wspólnotą od 2 lat, prowadzi naszą grupę, organizuje nam przeróżne atrakcje i ma dużo szalonych pomysłów, np. wyjazd nad morze, będą to nasze rekolekcje, których już nie potrafimy się doczekać, przeróżne kiermasze. Ale ponad wszystko wspiera nas modlitwą.

Dlaczego warsztaty ?

Warsztaty to forma naszego odpoczynku, Bóg obdarzył nas talentami, więc dlaczego miałybyśmy ich nie wykorzystywać, warsztaty te pozwalają także na rozwijanie pasji, pogłębianie jej a także poznawania nowych ciekawostek na ich temat. Mamy również oprócz warsztatów przeróżne zabawy, a także odwiedzają nas goście.

Troszeczkę o naszych spotkaniach...

Nasze spotkania odbywają się w domu katechetycznym, w każdą sobotę o godzinie 10:00. Rozpoczynamy modlitwą, po niej zazwyczaj mamy warsztaty, zabawy, spotkania z gośćmi, spacery. Gdy już skończy się nasza zabawa , dzielimy się na mniejsze grupy i przechodzimy na spotkania w grupach gdzie dzielimy się doświadczeniem Boga w swoim życiu,
i poznajemy go bardziej. Gdy wracamy ze spotkań mamy również czas na ważne informacje i zabawę, wspólne śpiewy, jednak wszystko co dobre kiedyś się kończy i tak jest też
z naszym sobotnim spotkaniem, które kończymy modlitwą. Ale mamy także czasem troszkę nietypowe spotkania.

Dlaczego nietypowe ?

Nietypowe dlatego że czasem wyjeżdżamy w ramach sobotniego spotkania np. do kina, na kręgle, mamy festyny, zabawy na świeżym powietrzu przez co jeszcze bardziej poznajemy się, taka nasza mała integracja, śpiewamy. Również raz w roku mamy nasz powakacyjny dzień wspólnoty w Katowickiej Katedrze, gdzie zjeżdżają się wszystkie grupy dzieci Maryi z naszej Archidiecezji, od kilku lat nasza wspólnota jest odpowiedzialna za śpiew na Mszy podczas tego dnia. Nasza grupa jeździ także na konkursy związane z muzyką religijną, na których zajmujemy podium, co pokazuje że śpiew to również nasza pasja.

Zapraszamy wszystkie dziewczynki do naszej wspólnoty!

W każdą SOBOTĘ o godz. 10.00 w NOWYM DOMU KATECHETYCZNYM.

3 miesiące za nami, czyli jak się żyje z Maryjkami!

 Modlitwa podczas Holywinu 2

 Od początku roku szkolnego minęło już przeszło 90 dni, a więc trzy miesiące działalności naszej grupy już za nami. Można powiedzieć, że to zaledwie odrobinka czasu, ale na stałe zagościła ona w sercach wielu osób. Zacznijmy jednak od początku…

 Dzieci Maryi to grupa przeznaczona dla młodych dziewczyn, które przez śpiew, wspólne zabawy, rozmowy na różne tematy, a przede wszystkim przez modlitwę i bycie ze sobą chcą zbliżać się do Jezusa i Maryi. Często wydaje się, że modlitwa czy Msza Święta to coś nudnego, z czego najlepiej „się ulotnić”.

Dzieci Maryi zupełnie obalają ten mit. Świadectwem tego jest ciągle wzrastająca liczba uczestniczek. Trzy miesiące temu zaczynaliśmy liczbą 20 uczestniczek, a dzisiaj jest już nas prawie 60, z czego regularnie na sobotnich spotkaniach gości nas około 40 osób.

Pierwsze spotkanie 2

  Odpowiedzialnymi za grupę są animatorki: Jadzia, Ewelina, Ania, Ala, Ania, dwie jeszcze uczące się Basia i Kinga oraz ksiądz Sebastian. To właśnie oni organizują różnego rodzaju ciekawe inicjatywy i starają się, aby każde spotkanie było wyjątkowe. Warto wspomnieć, że w ramach działalności naszej grupy spotykamy się w każdą sobotę o 10:00 w salkach przy probostwie. Mamy tam swoje pomieszczenie, które staramy się ładnie ozdabiać i dbać w nim o porządek.

  Od początku roku na co sobotnich spotkaniach staramy się rozmawiać o młodych świętych. Porównaliśmy też nasze życie do góry, na której szczycie znajduje się cel naszego życia: świętość. Wspinaczka nie jest łatwa, ale dzięki przykładom naszych młodych przyjaciół jakoś dajemy rady.

  16 września odwiedziliśmy Katowice. Odbywał się tam dzień wspólnoty, na który zjeżdżały się dzieci z całej naszej diecezji. Wykorzystując pobyt w katowickiej katedrze, wstąpiliśmy do pobliskiego Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, aby zobaczył gdzie jeszcze niedawno uczył się i mieszkał nasz ksiądz Sebastian.

Seminarium 2

  Od 19 do 21 października byliśmy na wycieczce w Brennej Leśnicy. Dopisała nam wtedy idealna pogoda. Mogliśmy zrobić sobie wycieczkę i wspiąć się nasz szczyt Równicy, co było nie lada osiągnięciem. Było ognisko, wieczór filmowy. Po prostu niezapomniany czas.

Tor saneczkowy na Rownicy 2

  Tydzień później zorganizowaliśmy dekanalną zabawę holywinową. Chcieliśmy pokazać, że jako Dzieci Maryi potrafimy się dobrze bawić razem ze świętymi w rytmach dzikiego zachodu. Było nas wtedy ponad setkę. Przyjechał prawdziwy DJ, a także iluzjonista. Impreza powstała, aby sprzeciwić się złym wpływom hallowin.

Zabawa podczas Holywinu 2

  Raz w miesiącu spotykamy się też na naszym „maryjkowym kinie”. Chcemy spędzać ze sobą trochę czasu wolnego na zabawach i chwilach relaksu.

  Swoją obecność staramy się zaznaczyć także przez uczestnictwo na niedzielnej eucharystii zawsze o godzinie 12:00 stojąc przy naszym sztandarze. Bierzemy udział również w innych liturgicznych wydarzeniach takich jak różaniec, czy roraty.

           Jak widać jest tego dużo. Nie mamy czasu się nudzić. Zapraszamy was serdecznie! Warto spróbować!