Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
XVIII Niedziela Zwykła 2.08.2020 r.

KOLEKTA dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

  1. Zapraszamy na Nieszpory o godz.15.45.
  2. Dzisiaj przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu (czyli: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. i modlitwa w intencjach wskazanych przez Ojca Świętego).
  3. Rozpoczął się miesiąc sierpień, w którym zachęcamy do trzeźwości i abstynencji. Pod figurą Serca Pana Jezusa została wystawiona księga trzeźwości, w której można złożyć swój wpis.
  4. Obchody liturgiczne tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, w czwartek święto Przemienienia Pańskiego, w sobotę wspomnienie św. Dominika, prezb.
  5. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca.
  6. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu - po Mszy św. porannej do godz. 12:00 i od 15:00 do Mszy św. wieczornej.
  7. W piątek 14 sierpnia  odbędzie się obchód chorych od godz. 7.00. W/w prosimy zgłaszać jak zwykle w zakrystii lub kancelarii parafialnej
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa. Można także korzystać z prasy w formie elektronicznej.

Niech nam Bóg błogosławi!