Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
Niedziela 20.05.2018 r.
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

  1. Zapraszamy na Nabożeństwo Dziękczynienia za dar I Komunii św., które poprowadzą dzieci wczesnokomunijne o godz.15.00. Od poniedziałku dzieci przez cały tydzień uczestniczyć będą w strojach komunijnych codziennie we Mszy św. o godz. 18.00 , którą poprzedzi Nabożeństwo majowe o godz. 17.15.

  2. Ruch Światło – Życie organizuje akcję pt. „Pobawmy się w dobro” polegającą na zbiórce nowych zabawek, gier oraz artykułów szkolnych dla dzieci z ochronek działających na terenie naszej parafii. Akcja potrwa przez cały miesiąc; nowe zabawki można składać w koszyku pod figurą Jezusa!

  3. W dniach 23 – 27 czerwca odbędzie się kolejna, VIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy od poniedziałku w naszej kancelarii parafialnej oraz poprzez parafialną stronę internetową. Koszt pielgrzymki: 180 zł/os. Na początku czerwca rozpoczniemy zapisy na tradycyjny wyjazd autokarowy w ramach naszego Dnia Rudzkiego na Jasnej Górze podczas pielgrzymki, w poniedziałek 25 czerwca br.

  4. W niedzielę (27 maja) odbędzie się PIELGRZYMKA MĘŻÓW I MŁODZIEŃCÓW do Matki Bożej Piekarskiej. Piesza pielgrzymka z naszej świątyni wyruszy pod przewodnictwem kapłana o godz. 6.15. Okazja do spowiedzi św. dla pielgrzymów będzie w poprzedzający ją w piątek i sobotę od godz. 17.00.

  5. W niedzielę (27 maja) od godz. 9.30 do 14.00 odbędzie się akcja krwiodawstwa. Zachęcamy do podzielenia się tym najcenniejszym darem. Akcja Krwiodawstwa organizowana jest w ramach projektu: Wspieranie działań w zakresie honorowego oddawania krwi wśród mieszkańców miasta Ruda Śląska.

  6. W czwartek (31 maja) - Uroczystość Bożego Ciała, która rozpocznie się Mszą św. polową na Osiedlu Podlas (przy tzw. „okrąglaku”), a zakończy błogosławieństwem w kościele około godz. 10.30, później pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym (z wyjątkiem Mszy św. o godz. 14.00).

  7. W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała młodzież oazowa w przyszłą niedzielę sprzedawać będzie po każdej Mszy emblematy do powieszenia w oknach.

  8. Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w XXII Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000. Odbędzie się ono w sobotę 2 czerwca 2018 r. W tym roku hasłem spotkania jest słowo "JESTEM". Organizowany jest wspólny wyjazd na to wydarzenie. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii lub u ks. Karola.

  9. Pracownicy Centrum Inicjatyw Społecznych zapraszają : 22. maja o godz. 17.00 – “Ksiądz Józef Danch 1945-1982 we wspomnieniach i fotografiach” – promocja książki. Spotkanie autorskie z Wojciechem Salą członkiem Zarządu KIK w Katowicach oraz 25 maja o godz. 17.00 na “Koncert z okazji Dnia Matki” – Wystąpią: Katarzyna Hampel Sroka, Irena Bryłka Politaj, Marian Brzoza oraz Krzysztof Kuczka.

  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można zakupić najnowszego „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz naszą parafialną gazetkę „Któż jak Bóg”.

Niech nam Bóg błogosławi!