Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
V Niedziela Wielkiego Postu
29. marca 2020 r.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nie mogąc uczestniczyć we Mszy św. w kościele wspierają nasze dzieła, przez wpłaty na konto bankowe. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. W dzisiejszą V niedzielę wchodzimy w rozważnie pasyjnego akcentu Wielkiego Postu. Zasłaniamy nasze krzyże, aby nie tyle „patrzeć” na triumfu Pana Jezusa królującego z wysokości krzyża, ale skupiać się na „cenie” naszego zbawienia. W aktualnej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy spróbujmy skorzystać w z możliwości jakie nam są dostępne. Zatem jako duszpasterze naszej parafii proponujemy i serdecznie zapraszamy:
  • Msze Święte będą sprawowane bez udziału ludu, dlatego prosimy Was o pozostanie w swoich domach. To także będzie nasz wyraz odpowiedzialnej miłości za nas samych i naszych bliźnich.
  • Z naszej strony będziemy umożliwiali uczestnictwo w codziennej Eucharystii z naszej kaplicy na probostwie przez transmisję emitowaną na parafialnym profilu Facebook’a, na który można także wejść przez naszą stronę www.orzegow.net:
  MSZE ŚWIĘTE w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 9.00 oraz 12.00.
  • Zapraszamy także codziennie na 20.30 do modlitwy Różańcowej, zaś przed tą modlitwą:
  we wtorki, o 20.15 na krótką katechezę dla dorosłych, w czwartki o 20.00 na modlitwę uwielbienia, a w piątki o 17.15 na rozważanie Drogi Krzyżowej.
  • Dla tych, którzy nie są w stanie łaski uświęcającej, pozostaje możliwość SPOWIEDZI po uprzednim indywidualnym umówieniu się z księdzem.
  • W tym czasie nasz kościół będzie otwarty codziennie od 8.00 do 17.00.

 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w formie elektronicznej.

Niech nam Bóg błogosławi!