Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
15. września 2019 r.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na WT UŚ.
Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na WŚSD,
zaś przed kościołem odbędzie się zapowiadana zbiórka na protezę dla naszej parafianki. 

  1. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazanie informacji.
  2. Zapraszamy na Nieszpory o godz.15.45.
  3. Zapisy dla kandydatów do bierzmowania odbędą się 18 i 20 września od 16.30 do 18.30. Do zgłoszenia prosimy o przyniesienie pamiątki chrztu jeśli dziecko nie było ochrzczone w naszej parafii. Na zapisy przychodzi rodzic oraz kandydat do bierzmowania.
  4. Spotkania formacyjne odbędą się : dla Rodziców dzieci komunijnych wtorek 17 września, zaś dla rodziców bierzmowanych 23 września. Obydwa spotkania rozpoczną się o godz. 18.40 zaraz po Mszy św. wieczornej.
  5. W środę 18 września o godzinie 16.30 w salkach przy probostwie odbędzie się spotkanie formacyjne Bractwa Szkaplerznego. Zapraszamy wszystkie chętne osoby, które chcą pogłębić duchowość Maryjną.
  6. Potrzebna pomoc dla pani Iwony Jonas - naszej parafianki. Kochani, z całego serca prosimy, abyśmy razem uzbierali kwotę 30 tys. złotych na specjalistyczną protezę, to pozwoli tej kobiecie wyjść z domu i żyć dalej w miarę normalnie. W przyszłą niedzielę 22 września Fundacja Przyjaciół Świętego Mikołaja przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na ten cel, przed naszym kościołem, po każdej mszy świętej. Z całego serca prosimy o wsparcie finansowe tej dobrej akcji.
  7. Tradycyjny obchód chorych odbędzie się w przededniu naszego Odpustu parafialnego, w sobotę 28 września. w/w prosimy jak zawsze zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej jest nowy nr Gościa Niedzielnego jak również naszej parafialnej gazetki „Któż jak Bóg”. Zachęcamy również do zakupu pięknego kalendarza ze zdjęciami z Kopic związanymi z rodem Schaffgotschów w cenie 35 zł (jest to forma cegiełki na renowację mauzoleum rodowego).

Niech nam Bóg błogosławi!