Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
V Niedziela Wielkanocna 19.05.2019 r.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

  1. Zapraszamy na Nabożeństwo Dziękczynienia za dar I Komunii św., które poprowadzą dzieci wczesnokomunijne o godz.15.00. Od poniedziałku dzieci przez cały tydzień uczestniczyć będą w strojach komunijnych codziennie we Mszy św. o godz. 18.00, którą poprzedzi Nabożeństwo majowe o godz. 17.15.
  2. W piątek 24 maja swoje kolejne urodziny obchodzi ks. Karol. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w int. solenizanta na Mszy św. w piątek o godz.18.00.
  3. W niedzielę (26 maja) odbędzie się PIELGRZYMKA MĘŻÓW I MŁODZIEŃCÓW do Matki Bożej Piekarskiej. Piesza pielgrzymka z naszej świątyni wyruszy pod przewodnictwem kapłana o godz. 6.15. Okazja do spowiedzi św. dla pielgrzymów będzie w poprzedzający ją w piątek i sobotę od godz. 17.00.
  4. W sobotę 8 czerwca o godzinie 9.00 wyruszy autokarowa pielgrzymka do Piekar Śląskich, gdzie miedzy innymi będziemy oglądać replikę Całunu Turyńskiego i  adorować Relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Koszt wyjazdu 25 zł.  Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  5. Zapraszamy serdecznie na szkolno-parafialny festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 1 czerwca, w sobotę przy kościele od godz. 15.00. Organizację festynu można wspomóc poprzez upieczenie ciasta, które weźmie udział w konkursie z ciekawymi nagrodami oraz poprzez zakup konkursowych bilecików w cenie 5 zł. Bileciki można nabyć po Mszy św. z tyłu kościoła lub w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, gdzie można również zgłosić swoją gotowość do upieczenia ciasta.
  6. W dn. 10-14 czerwca odbędą się rekolekcje Apostolstwa Chorych w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Katowickiej w Kokoszycach, które poprowadzi ks. Jerzy Lisczyk. Zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach osoby chore, starsze wiekiem, niepełnosprawne oraz pragnące zapoznać się z duchowością Apostolstwa Chorych. Istnieje możliwość zorganizowanego przejazdu autokarem do Kokoszyc. Zapisy na rekolekcje i na autokar do Kokoszyc, w sekretariacie Apostolstwa Chorych pod numerem telefonu: 32 251 21 52.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można zakupić najnowszego „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz naszą parafialną gazetkę „Któż jak Bóg”. 

Niech nam Bóg błogosławi!