Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
XI Niedziela Zwykła 18.06.2017 r.

Kolekta dzisiejszej  niedzieli jest KOLEKTĄ SPECJALNĄ, za tydzień przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniędzy na wakacje dla dzieci z naszej Świetlicy Środowiskowej.

 1. Zapraszamy na Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.45.

 2. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na wykład ks. Antoniego Sapoty pt.: „Sanktuaria i miejsca kultu Podbeskidzia”. Wykład odbędzie się we wtorek, 20 czerwca., o godz. 19.00 w domu parafialnym przy naszym kościele.

 3. Kończy się powoli rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież zapraszamy do Spowiedzi Świętej (także aby pamiętali o niej w czasie wakacji). W czwartek o godz. 8.15 odbędzie się Msza św. na zakończenie roku dla szkół podstawowych, a o gody. 9.30 dla szkół ponadgimnazjalnych.

 4. W ramach pielgrzymki na Jasną Górę wyjazd autokarowy odbędzie się 26 czerwca (poniedziałek) o godz. 8.00 zapisy trwają do 22 czerwca w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Jak zwykle będą dwa autokary, jeden będzie wracał do Orzegowa dopiero po Apelu Jasnogórskim. Koszt przejazdu 25 zł. Zapraszamy wszystkich na Mszę w sobotę o 6.00 rano, po której wyruszamy na Jasną Górę. Cały czas można przynosić intencje pielgrzymowania i dary na fundusz pielgrzymkowy.

 5. Pracownicy Centrum Inicjatyw Społecznych serdecznie zapraszają:
   19 czerwca o godz.18.00 na otwarcie wystawy konstrukcji z zapałek Janusza Urbańskiego, oraz kolekcji numizmatyki Stanisława Mazura,
   21 czerwca o godz.18.45 na spotkanie z księdzem Proboszczem Ryszardem Nowakiem zatytułowane "Góry dotknięcie pustki czy spotkanie z Pełnią", a także
   22 czerwca o godz.16.00 zapraszamy dzieci na zajęcia plastyczne z okazji Dnia Ojca "Prezenty dla taty".

 6. Już teraz przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie będzie sprawowana Msza św. o godz. 14.00. Chrzty i roczki będą udzielane w II i IV niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00.

 7. W kancelarii parafialnej lub w zakrystii można składać intencje wakacyjne, które nasi kapłani odprawią w czasie wyjazdów rekolekcyjnych i swoich urlopów.

 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest nowy nr Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz gazetki parafialnej „Któż jak Bóg.

 9. Zapraszamy dzisiaj między Mszami dopołudniowymi do naszej pierwszej „Kawiarenki parafialnej”, którą przygotowała nasza młodzież w domu parafialnym. 

 10. Dzisiaj trwają wybory do Rady Parafialnej. Przy wyjściu z kościoła można złożyć swój głos na przyniesionych ze sobą kartach lub zagłosować na miejscu korzystając z wyłożonych kart.

Niech nam Bóg błogosławi!