Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
XXV Niedziela Zwykła - 23.09.2018 r.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na WŚSD w Katowicach..

 1. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 15.45.

 2. Spotkania formacyjne: dla rodziców bierzmowanych (poniedziałek) 24 września, zaś dla Rodziców dzieci komunijnych (środa) 26 września. Obydwa spotkania rozpoczną się o godz. 18.40 zaraz po Mszy św. wieczornej.

 3. Zapraszamy na spotkanie biblijne z ks. dr Tomaszem Kuszem 24 września (poniedziałek) o godz. 19.00 do klasztoru Sióstr Elżbietanek przy ul. Młodego Górnika 8.

 4. Prezydent Miasta Grażyna Dziedziec zaprasza na spotkanie z mieszkańcami dzielnic Godula i Orzegów, które odbędzie się w poniedziałek 24 września o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 36.

 5. Zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie 27 września o godz. 19.00.

 6. W piątek 28 września o godz. 15.00 w ramach międzynarodowej akcji pod nazwą “Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach świata” zapraszamy do wspólnego, publicznego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego w Goduli na Placu Niepodległości obok figury św. Jana Nepomucena.

 7. 28 września (piątek) odbędzie się tradycyjny Nocny Turnej w piłkę siatkową o Puchar Farorza – z ok. 100 – lecia parafii, który rozpocznie Festiwal Młodych. Zapisy w zakrystii do 26 września, koszt 10 zł.

 8. Młodzież naszej parafii serdecznie zaprasza na wydarzenie pt. „Wychillujmy razem”, które odbędzie się 29 września (sobota) na Burloch Arena. Więcej informacji na plakacie w gablocie na stronie internetowej i Facebooku.

 9. W przyszłą niedzielę obchodzimy doroczny ODPUST KU CZCI ŚW. PATRONA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA. SUMA OPUSTOWA w int. Parafian odprawiona będzie o godz. 12.00, kaznodzieją odpustowym będzie Ks.Bp Marek Szkudło.
  NIESZPORY ODPUSTOWE o godz. 15.30. W związku z przygotowaniem do uroczystości odpustowej zapraszamy wszystkich parafian do spowiedzi. Okazja rano i wieczorem pół godziny przed Mszą św.
  W ramach przygotowania do odpustu prosimy o porządkowanie grobów, zwłaszcza na starym cmentarzu przy ul. Orzegowskiej, na którym 1 października ( poniedziałek ) o godz.16.00 odbędzie się Msza św. (oczywiście przy sprzyjającej pogodzie).

 10. Informujemy, że w niedzielę odpustową 30 września od 9.30 do 14.00 będzie możliwość oddania krwi. Zachęcamy, aby podzielić się tym cennym darem.

 11. Trwają zapisy na wyjazd do Czernej – Paczółtowic – Alwernii koszt 35 zł, zapisy do 30 września w kancelarii.

 12. Program Powrót i Odnowa to pomoc dla kobiet zmagającymi się z konsekwencjami aborcji. Składa się 9 cotygodniowych spotkań w małych grupach. Jest okazją, by w atmosferze bezpieczeństwa i współczucia przyjąć uzdrowienie i odnowę. Może znamy osoby cierpiące z tego powodu, weźmy dla nich wizytówki i ulotki dostępne z tyłu kościoła i zaprośmy na kurs. Więcej informacji o kursie Powrót i Odnowa na stronie powrotiodnowa.org.

 13. CIS zaprasza: we wtorek 25 września o godz. 17.00 “Rośliny znane i nieznane Orzegowa i Rudy” – będzie to spacer przyrodniczy pod kierunkiem Łukasza Fuglewicza. W piątek 28 września o godz. 17.00 „Śpiewomy familijnie z Marianem Brzozą” – zapraszamy na wspólne śpiewanie śląskich i biesiadnych piosenek.

 14. Już dziś zapraszamy wszystkich studiujących na Mszę św. w ich intencji 1 października o godz.19.00. Po Mszy św. zapraszamy na poczęstunek w salce.

 15. Informujemy, że został zakończony remont organów i chóru, a także wykonaliśmy i zainstalowaliśmy na nowo ławki, zatem od dziś wracamy do możliwości uczestniczenia we Mszy Świętej na chórze.

 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest nowy nr Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej gazetki parafialnej „Któż jak Bóg”..

Niech nam Bóg błogosławi!