Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
II Niedziela Zwykła - 14.01.2018 r.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest KOLEKTĄ SPECJALNĄ.

 1. W dzisiejszą niedzielę nie będzie Nieszporów w naszej parafii, zaś zapraszamy na rodzinne kolędowanie do parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Goduli, które będzie połączone ze zbiórką pieniężną na rehabilitację Adama Paruzel.

 2. Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu istnieje możliwość przekazania1% na działalność naszej parafii. Fundacja Światło-Życie umożliwiła nam przekazanie tego 1%, na cele zgodne ze statutem tej fundacji. W zeznaniu podatkowym należy wpisać nr KRS Fundacji – 0000071891 i w polu ”informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podać „Orzegów”.
  Istnieje też możliwość odliczania od dochodu darowizny na cele kultu religijnego, Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce „Aktualności”, lub na ulotce przy wyjściu z kościoła oraz w kancelarii parafialnej.

 3. W tym tygodniu, w czwartek rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia.

 4. W środę 17 stycznia Bractwo Szkaplerzne zaprasza na spotkanie do salek przy probostwie na godzinę 16.30.

 5. Zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie w czwartek 18 stycznia o godz.19.00.

 6. Nauki Przedmałżeńskie w naszej parafii odbędą się 20 stycznia od 10.00 do 14.00. Osoby zainteresowane prosimy o osobiste zgłoszenie się w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

 7. Zapraszamy na Koncert Kolęd i Muzyki Cerkiewnej w wykonaniu Prawosławnego Kameralnego Chóru Męskiego CHAT w Warszawie, który odbędzie się w kościele Ewangelicko-Augsburskim w Rudzie śl. Wirku, na ul. 1 maja 291, w dniu 19 stycznia 2018 r. o godz. 17.00.

 8. 21 stycznia o godz. 18.15 w kościele MB Różańcowej w Rudzie Śl. odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru KLASTER zapraszamy.

 9. Serdecznie jak zwykle zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zachęcamy również do nabycia kalendarzy na rok 2018 , które są formą cegiełki na odrestaurowanie mauzoleum rodziny Schaffgotschów w cenie 30 zł. 

   

Niech nam Bóg błogosławi!