Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie

 Parafialna Uroczystość Odpustowa - 24.09.2023 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona  na potrzeby naszej parafii
Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj na Nieszpory Odpustowe o godz. 15.30 (!).
 2. Odpust zupełny zyskujemy przez Spowiedź i Komunię Sakramentalną, modlitwę w intencjach Ojca Świętego, nawiedzenie kościoła oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 3. Jak zwykle w odpust, Towarzystwo Miłośników Orzegowa przygotowało kolejny kalendarz na nowy rok 2024 w niezmiennie atrakcyjnej cenie 15 zł. Można go nabyć przy wyjściu z kościoła na stoisku TMO.
 4. Jutro (25.09) o godz. 16.00 zostanie odprawiona na starym cmentarzu parafialnym Msza św. za wszystkich zmarłych parafian oraz zmarłych kapłanów i siostry zakonne pochodzących i posługujących w naszej parafii. Zapraszamy do licznego udziału. Gdyby padał deszcz Msza św. o tej godzinie zostanie odprawiona w kościele. Kancelaria Parafialna w tym dniu będzie czynna tylko rano od 8.00-10.00.
 5. Zgodnie z zapowiedzią bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich bierzmowanych w maju 2023, na Mszę św. w Waszej intencji, w środę 27 września o 19.00. Prosimy przekażcie tę informację także sobie wzajemnie.
 6. W najbliższy czwartek – w ramach modlitwy „Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata” zapraszamy do wspólnej modlitwy przy figurze św. Jana Nepomucena, na placu Niepodległości w Goduli o godz. 15.00.
 7. W związku z nowym rokiem działania, serdecznie zapraszamy rodziców ministrantów, a także rodziców tych chłopców, którzy chcieliby służyć naszej Parafii jako ministranci na spotkanie organizacyjne, do salki pod probostwem w czwartek 28 września o godz. 18.45.
 8. W sobotę 30 września zapraszamy na kolejny wyjazd z cyklu „Coś dla ducha i ciała" pt. „Uroki Koronki", do Koniakowa i Istebnej. Wyjazd z Orzegowa o 9.00 (zbiórka przy fontannie na ul. Czapli), powrót ok 19.00. Podczas wyjazdu m.in. nawiedzimy Kościoły Istebnej i Koniakowa, ponadto Dom Konarzewski, Muzeum Koronki i Izbę pamięci Kukuczki. Koszt wyjazdu 148 zł. Program w gablotce, na facebook'u i w kancelarii, gdzie zapisy wraz z wpłatą do 27 września 2023 r.
 9. W sobotę 30 września od godz. 10.00 do 14.00 w Szpitalu Miejskim w Bielszowicach odbędzie się „Biała Sobota – Dzień Seniora”, czyli zaproszenie na bezpłatne badania i porady specjalistów. Szczegółowe informacje w gablotce.
 10. Serdecznie polecamy i zapraszamy do Szkoły Modlitwy Karmelitańskiej. Jest to cykl comiesięcznych spotkań (Msza św., konferencja i modlitwa). Odbywać się będzie w parafii Piusa X i potrwa do czerwca przyszłego roku. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 11. W nocy z 8 na 9 września mieszkańców Maroka nawiedziło silne trzęsienie ziemi. Wskutek tych dramatycznych wydarzeń śmierć poniosło ok. 3 tys. osób, a rannych jest ponad 5 tys. Powodzie w Libii pochłonęły 2,5 tys. ofiar śmiertelnych, a 10 tys. osób uznaje się za zaginione. W takich sytuacjach Kościół podejmuje natychmiastowe działania pomocowe. Nasz udział w tej misji miłosierdzia jest możliwy przez włączenie się w zbiórkę pieniężną przed naszymi kościołami. Odbędzie ona w naszej parafii w przyszłą niedzielę 1 października, po mszach św.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, u nas jak zwykle dostępny jest mały i dużyGość Niedzielny” nie posiadający dostępu do Internetu mogą także zabrać wydrukowane ogłoszenia i intencje.

Niech nam Dobry Pan Bóg błogosławi! UWAGA!!! W Rudzie Śląskiej posługuje kapłan greckokatolicki z Ukrainy!

ZAPRASZAMY naszych Ukraińskich Gości w każdą niedzielę na nabożeństwa w języku ukraińskim
sprawowane przez grekokatolickiego księdza Tarasa Yavorskiego (kom.: + 48 733 259 290), który zamieszkał na terenie Rudy Śląskiej!!!  Nabożeństwa te będą odbywać się w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Kochłowicach (mały kościół mieszcący się na rynku kochłowickim) o godz. 12:30.

Zapraszamy także wszystkie osoby z Ukrainy, które znalazły schronienie w naszym mieście na coniedzielne spotkania informacyjno - integracyjne odbywające się w języku ukraińskimprzy kawie i śląskim kołoczu, do domu parafialnego przy kościele św. Pawła w Nowym Bytomuw każdą niedzielę o 15.00. 

UWAGA!!! W naszej archidiecezji posługuje także kapłan greckokatolicki z Ukrainy,
ks. Wołodymir Łytwyniw (
Отець ВОЛОДИМИР ЛИТВИНІВ).
Służy przede wszystkim wiernym przybywającym do naszej archidiecezji z Ukrainy. Otrzymał niedawno zezwolenie ze Stolicy Apostolskiej na sprawowanie sakramentów także w rycie rzymskokatolickim. Dzięki niemu będzie mógł posługiwać także wśród wiernych naszej archidiecezji.

Spowiedź święta w języku ukraińskim w katowickiej katedrze w każdy piątek od godz. 11. 00 - 13. 00.
Liturgia bizantyńska jest sprawowana w każdą niedzielę przez księdza Wołodymira          
⇒ w Tychach w kościele św. Krzysztofa o godz. 13.00
w Sosnowcu w kościele św. Jacka o godz. 15. 00      

⇒ w Gliwicach w kaplicy NSPJ Sióstr Boromeuszek o godz. 10:30.
W razie pytań ks. Wołodymir Łytwyniw jest dostępny
pod numerem telefonu +48 514 841 933.

Szczegółowe informacje na stronie:
https://www.cerkiew.net.pl/parafie-i-dekanaty/dekanat-katowicki/