Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie

Uroczystość Najświętszej Trójcy - 26.05.2024 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji.  
Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”
.

 1. Dziś w naszych modlitwach szczególnie polecamy tych, którzy pielgrzymują do MB Piekarskiej; dlatego też zamiast Nieszporów zapraszamy na Powitanie Pielgrzymów, których spodziewamy się ok. godz. 18.00.
 2. W najbliższy czwartek (30 maja) przypada Uroczystość BOŻEGO CIAŁA, rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 7.30 w kościele, po której tradycyjnie wyruszymy trasą wyznaczoną przez przygotowane ołtarze. I ołtarz będzie na ulicy Huloka (kaplica przedpogrzebowa), II – przy ul. Puszkina (DPS), III – na ul. E. Plater (przy krzyżu),
  a IV – przy ul. Hlonda 42, a następnie wrócimy jak zwykle do kościoła.
 3. W tym dniu podczas Mszy o 10.30 odbędzie się także uroczystość I Komunii dzieci wczesnokomunijnych. Eucharystia będzie sprawowana także o godz. 12.00 i 16.30 (nie będzie Mszy św. o godz. 9.00! i o godz. 14.00!). Zapraszamy także wszystkich na Nabożeństwo dziękczynne o 15.30 prowadzone przez dzieciaki wczesnokomunijne.
 4. W liturgii w tym tygodniu dodatkowo: w środę św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.,
  w piątek Święto Nawiedzenia NMP, w sobotę wsp. św. Justyna, męcz.
 5. Zapraszamy na ostatnie już Nabożeństwa Majowe do piątku o godz. 17.15 (z wyjątkiem czwartku o 15.30).
 6. W ramach AREOPAGU WIARY serdecznie zapraszamy na spotkanie:
  Biblia na Poligonie” – z ks. dr Tomaszem Kuszem, które odbędzie się w poniedziałek 27 maja o 19.00 u sióstr Elżbietanek.
 7. Serdecznie zapraszamy już na MSZĘ Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE, która odbędzie się w czwartek 6 czerwca o godz. 19.00.
 8. 06.2024 o godz. 15:30 odbędzie się koncert pt. „Spotkanie z muzyką dawną”, w ramach którego zespół śpiewaczy pod przewodnictwem Tomasza Ptoka wykona Mszę Paschalną Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego - wybitnego kompozytora barokowego pochodzącego z Rozbarku, nazywanego Polskim Haendlem. Koncert zostanie poprzedzony wstępem wprowadzającym nas w świat muzyki dawnej oraz w tajemnice kompozycji Gorczyckiego.
 9. Najbliższe NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE odbędą się 15 czerwca. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kancelarią parafialną (kolejne terminy są podane na naszej stronie internetowej).
 10. W dniach od 30 czerwca do 4 lipca parafia na Goduli organizuje pieszą pielgrzymkę do Częstochowy i serdecznie zaprasza parafian z Orzegowa. Zapisy w kancelarii na Goduli, a spotkanie organizacyjne odbędzie się w czwartek, 6 czerwca o godz. 19.00 w salkach. W późniejszym terminie zrobimy zapisy na wyjazd autobusowy na dzień godulski, na Jasnej Górze.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, u nas jak zwykle dostępny jest „Gość Niedzielny”, jest też „Gość Niedzielny EXTRA”. Są także do zabrania rozważania "Słowo na dzisiaj" na kolejne 3 miesiące oraz wydrukowane ogłoszenia i intencje.

Ksiądz Arcybiskup Adrian Galbas SAC udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej DYDPENSY od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele, tj. 31 maja 2024 roku. Tych, którzy skorzystają z dyspensy Ksiądz Arcybiskup prosi o modlitwę w intencji cierpiących i o przekazanie - w miarę możliwości - jałmużny dla biednych.

 Niech nam Bóg błogosławi! 

  UWAGA!!! W Rudzie Śląskiej posługuje
                  kapłan greckokatolicki z Ukrainy!

ZAPRASZAMY naszych Ukraińskich Gości w każdą niedzielę na nabożeństwa w języku ukraińskim
sprawowane przez grekokatolickiego księdza Tarasa Yavorskiego (kom.: + 48 733 259 290), który zamieszkał na terenie Rudy Śląskiej!!!  Nabożeństwa te będą odbywać się w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Kochłowicach (mały kościół mieszcący się na rynku kochłowickim) o godz. 12:30.

Zapraszamy także wszystkie osoby z Ukrainy, które znalazły schronienie w naszym mieście na coniedzielne spotkania informacyjno - integracyjne odbywające się w języku ukraińskimprzy kawie i śląskim kołoczu, do domu parafialnego przy kościele św. Pawła w Nowym Bytomuw każdą niedzielę o 15.00. 

UWAGA!!! W naszej archidiecezji posługuje także kapłan greckokatolicki z Ukrainy,
ks. Wołodymir Łytwyniw (
Отець ВОЛОДИМИР ЛИТВИНІВ).
Służy przede wszystkim wiernym przybywającym do naszej archidiecezji z Ukrainy. Otrzymał niedawno zezwolenie ze Stolicy Apostolskiej na sprawowanie sakramentów także w rycie rzymskokatolickim. Dzięki niemu będzie mógł posługiwać także wśród wiernych naszej archidiecezji.

Spowiedź święta w języku ukraińskim w katowickiej katedrze w każdy piątek od godz. 11. 00 - 13. 00.
Liturgia bizantyńska jest sprawowana w każdą niedzielę przez księdza Wołodymira          
⇒ w Tychach w kościele św. Krzysztofa o godz. 13.00
w Sosnowcu w kościele św. Jacka o godz. 15. 00      

⇒ w Gliwicach w kaplicy NSPJ Sióstr Boromeuszek o godz. 10:30.
W razie pytań ks. Wołodymir Łytwyniw jest dostępny
pod numerem telefonu +48 514 841 933.

Szczegółowe informacje na stronie:
https://www.cerkiew.net.pl/parafie-i-dekanaty/dekanat-katowicki/