Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie

I Niedziela Adwentu - 27.11.2022 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii zaś przed kościołem zapowiadana zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
Za tydzień dzieci z naszej Świetlicy Środowiskowej
przeprowadzą zbiórkę na swoją działalność.

Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

  1. Dzisiaj przypada I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Obchodzimy ją jako Niedzielę Trzeźwości, zatem zachęcamy do podjęcia abstynencji przez Adwent (obok figury NSPJ jest wyłożona księga trzeźwości).
  2. Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory o godz. 15.45
  3. Od jutra rozpoczynamy Msze św. roratnie, które od poniedziałku do piątku odbywają się o 18.00. Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci a szczególnie te, które przygotowują się do I Komunii św.
  4. W sobotę 3 grudnia na Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w int. ks. Adama, który obchodzić będzie swoje kolejne urodziny.
  5. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania lub po każdej Mszy św. w zakrystii można nabyć opłatki, świece Caritas oraz lampiony.
  6. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.30 będziemy modlić się za Brać Górniczą i ich rodziny.
  7. Już dzisiaj zapraszamy serdecznie na Mszę z modlitwą o uzdrowienie, która odbędzie się w czwartek 15 grudnia o godz. 19.00.
  8. Wczoraj rozpoczęliśmy składanie Wizyt Duszpasterskich w rodzinach. W gablotce, na stronie internetowej oraz Facebooku umieściliśmy plan poszczególnych tras kolędowych. Rodziny, które dotychczas nie zgłosiły chęci przyjęcia kolędy oraz tym, którym nie będą pasowały zaproponowane terminy, po Nowym Roku będą mogły zapisać się na kolędę dodatkową.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jak zwykle dostępny jest mały i duży „Gość Niedzielny”, zaś nie posiadający dostępu do Internetu mogą także zabrać wydrukowane ogłoszenia i intencje.

Niech nam Dobry Pan Bóg błogosławi!
 UWAGA!!! W Rudzie Śląskiej posługuje kapłan greckokatolicki z Ukrainy!

ZAPRASZAMY naszych Ukraińskich Gości w każdą niedzielę na nabożeństwa w języku ukraińskim
sprawowane przez grekokatolickiego księdza Tarasa Yavorskiego (kom.: + 48 733 259 290), który zamieszkał na terenie Rudy Śląskiej!!!  Nabożeństwa te będą odbywać się w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Kochłowicach (mały kościół mieszcący się na rynku kochłowickim) o godz. 12:30.

Zapraszamy także wszystkie osoby z Ukrainy, które znalazły schronienie w naszym mieście na coniedzielne spotkania informacyjno - integracyjne odbywające się w języku ukraińskimprzy kawie i śląskim kołoczu, do domu parafialnego przy kościele św. Pawła w Nowym Bytomuw każdą niedzielę o 15.00. 

UWAGA!!! W naszej archidiecezji posługuje także kapłan greckokatolicki z Ukrainy,
ks. Wołodymir Łytwyniw (
Отець ВОЛОДИМИР ЛИТВИНІВ).
Służy przede wszystkim wiernym przybywającym do naszej archidiecezji z Ukrainy. Otrzymał niedawno zezwolenie ze Stolicy Apostolskiej na sprawowanie sakramentów także w rycie rzymskokatolickim. Dzięki niemu będzie mógł posługiwać także wśród wiernych naszej archidiecezji.

Spowiedź święta w języku ukraińskim w katowickiej katedrze w każdy piątek od godz. 11. 00 - 13. 00.
Liturgia bizantyńska jest sprawowana w każdą niedzielę przez księdza Wołodymira          
⇒ w Tychach w kościele św. Krzysztofa o godz. 13.00
w Sosnowcu w kościele św. Jacka o godz. 15. 00      

⇒ w Gliwicach w kaplicy NSPJ Sióstr Boromeuszek o godz. 10:30.
W razie pytań ks. Wołodymir Łytwyniw jest dostępny
pod numerem telefonu +48 514 841 933.

Szczegółowe informacje na stronie:
https://www.cerkiew.net.pl/parafie-i-dekanaty/dekanat-katowicki/