Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
XXXIII Niedziela Zwykła - 18.11.2018 r.

 Kolekta dzisiejszej niedzieli jest kolektą specjalną przeznaczoną na spłatę wykonanych prac remontowych w kościele.

 1. Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory o godz. 15.45.

 2. 19 listopada w poniedziałek o godz.19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne z ks. dr Tomaszem Kuszem do Sióstr Elżbietanek.

 3. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza we wtorek 20 listopada o godz. 19.00 na wykład ks. dr Jarosława Międzybrodzkiego pt.: „Co to jest mistyka? Kim jest mistyk?”. Wykład odbędzie się w domu parafialnym przy naszym kościele.

 4. W najbliższą środę 21 listopada o godz. 8.30 obędzie się Msza św. w int. wszystkich związanych ze Szkołą Podstawową nr 6, która obchodzi 30 – leci istnienia.

 5. Bractwo Szkaplerzne zaprasza na spotkanie do salek w środę na godzinne 16.30.

 6. W środę wspominamy św. Tarsycjusza, patrona ministrantów. Msza św. w int. ministrantów oraz ich rodzin odbędzie się o godz.18.00.

 7. W najbliższą sobotę odwiedzać będziemy chorych i wiekiem osłabionych parafian. W/w prosimy zgłaszać po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

 8. W sobotę odbędą się w naszej parafii ostatnie w tym roku Nauki Przedmałżeńskie. Zainteresowane pary prosimy o osobiste zgłoszenie się w kancelarii parafialnej.

 9. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 10. Informujemy, że na naszej stronie internetowej można zapoznać się z planem odwiedzin duszpasterskich. Prosimy o zapoznanie się z nim i gdyby jakaś ulica z numerem została pominięta prosimy o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.

 11. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy do udziału w III archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes. Pielgrzymkę zaplanowano w dniach 5-13 maja 2019 r. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

 12. CIS zaprasza :19 listopada w poniedziałek o godz. 17.00 – zapraszamy na wystawę malarstwa o tematyce górniczej pt.“Szczęść Boże”- zaprezentujemy obrazy z Kolekcji Barwy Śląska - Stanisława Trefonia. Zaś w piątek 23 listopada o godz. 17.00 – odbędzie się wspólne śpiewanie śląskich i biesiadnych piosenek z cyklu: „Śpiewomy familijnie z Marianem Brzozą”.

 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest nowy nr Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, gazetka parafialna „Któż jak Bóg”.

Niech nam Bóg błogosławi!