Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
XXV Niedziela zwykła 24.09.2017 r.
Odpust Parafialny

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj na Nieszpory Odpustowe o godz. 15.30.

 2. Odpust zupełny zyskujemy przez Spowiedź i Komunię Sakramentalną, modlitwę w intencjach Ojca Świętego, nawiedzenie kościoła oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

 3. Jutro (25.09) o godz. 16.00 zostanie odprawiona na starym cmentarzu parafialnym Msza św. za wszystkich zmarłych parafian oraz zmarłych kapłanów i siostry zakonne pochodzących
  i posługujących w naszej parafii. Zapraszamy do licznego udziału. Gdyby padał deszcz Msza św. o tej godzinie zostanie odprawiona w kościele. Kancelaria Parafialna w tym dniu będzie czynna tylko rano od 8.00-10.00.

 4. Również w poniedziałek po Mszy św. wieczornej ok. 18.45 odbędzie się spotkanie dla rodziców osób przygotowujących się do bierzmowania.

 5. Zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, która odbędzie się w czwartek 28.09.o godz. 19.00.

 6. W czwartek 28 września 2017 r. w ramach międzynarodowej akcji pod nazwą “Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach świata” zapraszamy do wspólnego, publicznego odmówienia tej Koronki w godzinie śmierci Chrystusa tj. o godz. 15:00. Modlitwa, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie miała miejsce w Goduli na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Joanny i Karola Goduli (obok figury św. Jana Nepomucena). 

 7. Zapraszamy na spotkania w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Pierwsze spotkania 5.10 w czwartek rozpocznie się o godz. 18.45 (potrwa około 1,5 godz.). Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej od poniedziałku 25.09 (gdyż musimy przygotować odpowiednią ilość potrzebnych dla uczestników materiałów).

 8. Od niedzieli (1.10.) rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 15.45. Zapraszamy do licznego udziału.

 9. Centrum Inicjatyw Społecznych zaprasza w najbliższy wtorek 26. 09. 2017 r. o godz. 18.00 na spotkanie z Wojciechem Kempą naocznym świadkiem dramatu w Aleppo, zatytułowane “Piekło syryjskiej wojny “.

 10. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

 11. W związku z obchodami 175 rocznicy założenia Zgromadzenia św. Elżbiety i 10 rocznicy beatyfikacji współzałożycielki bł. Marii Luizy Merkert organizujemy parafialną pielgrzymkę do Nysy. Po drodze wstąpimy także do Kopic miejsca Mauzoleum fundatorów naszego Kościoła, Rodziny Schaffgotsch. Już dziś pragniemy zaprosić Was do uczestnictwa w tej całodniowej pielgrzymce autokarowej, w sobotę 14 października br..Koszt przejazdu z ubezpieczeniem oraz posiłkiem wynosi 45 zł. Zapisy od jutra w kancelarii parafialnej.

 12. Oprócz tradycyjnej prasy katolickiej do nabycia „Któż jak Bóg” – kurier odpustowy.

Niech nam Bóg błogosławi!