Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
Uroczystość Najświętszej Trójcy - 7.06.2020 r.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WT UŚ, zaś za tydzień KOLEKTA SPECJALNA.

  1. Wobec aktualnych decyzji rządowych w kościołach nie ma już limitu uczestników liturgii jednak obowiązuje nas dystans odległości między osobami oraz nadal konieczność zakrywania ust i nosa.
  2. Z dniem dzisiejszym zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane, chyba, że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu, np. choroba, pielęgnacja niemowląt, a także dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem (por. KKK 2180, 2181, 2182).
  3. Zapraszamy zatem wszystkich do uczestnictwa w codziennej EUCHARYSTII w zwyczajnych porach o 7.00 rano i o 18.00, a także do SPOWIEDZI pół godziny przed Mszą Św. (nadal istnieje możliwość spowiedzi po indywidualnym umówieniu się ze spowiednikiem). Wracamy także do wszystkich NABOŻEŃSTW oraz do ADORACJI Najświętszego Sakramentu w czwartki (po Mszy porannej do 12.00 i od 15.00 do Mszy wieczornej).
  4. Przypominamy, że prowadzimy stałą transmisję z naszego kościoła na YouTube, na którą można wejść bezpośrednio z naszej strony www.orzegow.net. Nadal codziennie transmitujemy także Różaniec z kaplicy na probostwie o 20.30 na naszym profilu Facebookowym.
  5. W BOŻE CIAŁO (11 czerwca) wyjątkowo będzie sprawowana Msza św. o godz. 9.00, po której przejdziemy w PROCESJI wokół kościoła, czterokrotnie błogosławiąc nasze domostwa i miejsca codziennej pracy. W tym dniu o 12.00 odbędzie się uroczystość I Komunii dzieci Wczesnokomunijnych. Bardzo prosimy o umożliwienie udziału w tym wydarzeniu dzieciom i ich najbliższym planując udział we Mszy o innych godzinach. 
  6. Powoli wracamy do obchodu chorych i starszych wiekiem parafian (tu myślimy zwłaszcza o tych, którzy wobec zagrożenia nadal nie mogą pozwolić sobie na bezpośredni kontakt z kościołem). Odbędzie się on w piątek i sobotę odpowiednio 12 i 13 czerwca od godz. 7.00. W/w prosimy zgłaszać jak zwykle w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  7. W sobotę, 13 czerwca, odbędą się w naszej parafii Nauki Przedmałżeńskie. Zainteresowanych prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej. Liczba osób z wiadomych względów jest ograniczona do 10 par.
  8. W sobotę, 20 czerwca, młodzież naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 9.30 i 19.00 przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk ks. Bpa Marka Szkudły. Prosimy o ogarnięcie modlitwą kandydatów do bierzmowania i ich rodziny.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć dużego i małego Gościa Niedzielnego. Można korzystać także z prasy w formie elektronicznej.

Niech nam Bóg błogosławi!