Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie

30 Niedziela Zwykła - 25.10.2020 r.

KOLEKTA dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 1. Kochani niestety także i nasi księża są objęci ścisłą kwarantanną. Najprawdopodobniej będzie ona trwała co najmniej do końca przyszłego tygodnia.
  • W związku z tym wszystkie zamówione wcześniej MSZE ŚW. BĘDĄ SPRAWOWANE zgodnie z planem o 7.00 i 18.00 W KAPLICY NA PROBOSTWIE. W tym czasie
   w kościele będzie normalna adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszą, a w porze Mszy będzie odbywało się Nabożeństwo Słowa Bożego z udzielaniem Komunii św. przez szafarzy. Msza w kościele będzie sprawowana tylko w sobotę wieczorem
   i niedzielę przez księdza z sąsiednich parafii
   .
  • W tym czasie niestety także nie będziemy obecni w konfesjonałach.
  • KANCELARIA w tym czasie będzie urzędowała tylko telefonicznie (najlepiej w zwykłych godzinach urzędowania).
 2. Nabożeństwa Różańcowe – dzisiaj, jak w każdą niedzielę października, o godz. 15.45, a w dni powszednie o godz. 17.15.
 3. W związku z obostrzeniami strefy czerwonej prosimy o jeszcze większą roztropność i odpowiedzialność w uczestniczeniu w naszych spotkaniach. Dlatego tym bardziej Komunię Świętą przyjmujemy „NA RĘKĘ”! Osoby, które koniecznie „muszą” przyjmować „do ust” bezwzględnie prosimy o przyjmowanie Pana Jezusa dopiero pod koniec procesji komunijnej.
 4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z aktualną sytuacją pogarszającego się stanu pandemii, w tym dniu nie odbędzie się tradycyjna procesja i modlitwy na cmentarzu oraz najprawdopodobniej nie będzie Mszy św. na starym cmentarzu 2 listopada (to potwierdzimy ostatecznie w ogłoszeniach za tydzień).
 5. W zakrystii oraz na probostwie można składać zalecki, które będą odczytane i będą treścią modlitwy przy różańcu za ++ zalecanych od 1 do 8 listopada.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki „Któż jak Bóg”.

Niech nam Dobry Pan Bóg błogosławi