Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
II NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.01.2019 r.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest KOLEKTĄ SPECJALNĄ.
 
  1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.

  2. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 15.45.

  3. W miniony piątek rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia.

  4. W środę (23 stycznia) w naszej parafii przypada DZIEŃ WIECZNEJ ADORACJI. Po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja zakończy się błogosławieństwem sakramentalnym przed Mszą św. wieczorną. Wszystkich: dorosłych, młodzież i dzieci zachęcamy, aby w dowolnej godzinie w ciągu dnia znaleźli chwilę czasu na adorację Najświętszego Sakramentu.

  5. Parafia św. Józefa w Rudzie Śl. wraz ze Wspólnotą Ewangelizacji RAFAEL zaprasza do przeżycia Seminarium Odnowy Wiary. Rozpoczęcie Seminarium oraz wszelkie szczegóły zostaną podane podczas spotkania organizacyjnego 31 stycznia o g. 19.00 w Domu Parafialnym (przy kościele św. Józefa).

  6. Kochani, istnieje możliwość przekazania 1% na konkretne wskazane przez siebie cele. Bardzo dziękujemy osobom które w ubiegłym roku przekazały ten 1% na naszą parafię (była to kwota blisko 7400 zł). Fundacja Światło-Życie nadal umożliwiła nam przekazanie tego 1% na naszą parafię. Informacje jak to zrobić znajdują się na naszej stronie i na ulotkach z tyłu kościoła oraz w kancelarii. są tam też zasady dotyczące możliwości odliczania od dochodu darowizny na cele kultu religijnego.

  7. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz gazetki parafialnej „Któż jak Bóg”.

Niech nam Bóg błogosławi!