Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie

IV Niedziela Wielkiego Postu - 19.03.2023 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na archidiecezję.
Za tydzień zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.
Za wszystkie ofiary, także te przesyłane na konto składamy serdeczne Bóg zapłać.

  1. Jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy dzisiaj na GORZKIE ŻALE połączone z Kazaniem Pasyjnym odprawiane będą o godz. 15.45.
  2. W liturgii tygodnia w poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP zaś w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  3. W poniedziałek03.2023 o godz. 16.15 zapraszamy na spotkanie Bractwa Szkaplerznego do salki pod probostwem.
  4. Zapraszamy na DROGĘ KRZYŻOWA o godz. 17.15: w czwartek wszystkie dzieci zaś w piątek wszystkich parafian.
  5. Zapraszamy na wyjazd z cyklu "Coś dla duszy i Ciała" zatytułowany "Cieszyński czas". Ruszamy w najbliższą sobotę 25 marca, o godz. 9.00 z Orzegowa (zbiórka przy fontannie na ul. Czapli), powrót ok. 19.30. Zwiedzimy zabytki Cieszna (m.in. Kościół św. Magdaleny, wraz z przewodnikiem wzgórze zamkowe itp.). Koszt wyjazdu 137 zł. Pełny program na facebook'u, w gablotce i w kancelarii. Zapisy wraz z wpłatą do 23 marca w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy!
  6. Bardzo serdecznie zapraszamy na koncert Pieśni Pasyjnych w wykonaniu Anny Noworzyn – Sławińskiej przy akompaniamencie jej męża Dominika Sławińskiego. Koncert odbędzie się w naszym kościele, w przyszłą niedzielę – 26 marca o godz. 17.30.
  7. Salezjański Zespół Szkół Publicznych w Świętochłowicach obejmujący szkołę podstawową, liceum ogólnokształcące i technikum informatyczne zaprasza do skorzystania z oferty edukacyjnej. Szkoła ma charakter katolicki, a kształcenie w niej jest bezpłatne. Ksiądz Dyrektor zaprasza serdecznie na Dzień Otwarty, który odbędzie się 25 marca w sobotę 2023 roku w godzinach od 9.00 – 12.00.
  8. MOPS zwraca się z propozycją do właścicieli domów jednorodzinnych i innych lokali mieszalnych z wydzieloną księgą wieczystą z pomocą w/s termomodernizacji w ramach programu „Czyste powietrze”. Są do pozyskania środki finansowe jako dofinansowanie działań termomodernizacyjnych. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jak zwykle dostępny jest mały i duży „Gość Niedzielny”, zaś nie posiadający dostępu do Internetu mogą także zabrać wydrukowane ogłoszenia i intencje. Są także do zabrania rozważania "Słowo na dzisiaj" na kolejne 3 miesiące. W zakrystii można zaopatrzyć się w paschaliki na stół wielkanocny.

Niech nam Dobry Pan Bóg błogosławi!
 UWAGA!!! W Rudzie Śląskiej posługuje kapłan greckokatolicki z Ukrainy!

ZAPRASZAMY naszych Ukraińskich Gości w każdą niedzielę na nabożeństwa w języku ukraińskim
sprawowane przez grekokatolickiego księdza Tarasa Yavorskiego (kom.: + 48 733 259 290), który zamieszkał na terenie Rudy Śląskiej!!!  Nabożeństwa te będą odbywać się w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Kochłowicach (mały kościół mieszcący się na rynku kochłowickim) o godz. 12:30.

Zapraszamy także wszystkie osoby z Ukrainy, które znalazły schronienie w naszym mieście na coniedzielne spotkania informacyjno - integracyjne odbywające się w języku ukraińskimprzy kawie i śląskim kołoczu, do domu parafialnego przy kościele św. Pawła w Nowym Bytomuw każdą niedzielę o 15.00. 

UWAGA!!! W naszej archidiecezji posługuje także kapłan greckokatolicki z Ukrainy,
ks. Wołodymir Łytwyniw (
Отець ВОЛОДИМИР ЛИТВИНІВ).
Służy przede wszystkim wiernym przybywającym do naszej archidiecezji z Ukrainy. Otrzymał niedawno zezwolenie ze Stolicy Apostolskiej na sprawowanie sakramentów także w rycie rzymskokatolickim. Dzięki niemu będzie mógł posługiwać także wśród wiernych naszej archidiecezji.

Spowiedź święta w języku ukraińskim w katowickiej katedrze w każdy piątek od godz. 11. 00 - 13. 00.
Liturgia bizantyńska jest sprawowana w każdą niedzielę przez księdza Wołodymira          
⇒ w Tychach w kościele św. Krzysztofa o godz. 13.00
w Sosnowcu w kościele św. Jacka o godz. 15. 00      

⇒ w Gliwicach w kaplicy NSPJ Sióstr Boromeuszek o godz. 10:30.
W razie pytań ks. Wołodymir Łytwyniw jest dostępny
pod numerem telefonu +48 514 841 933.

Szczegółowe informacje na stronie:
https://www.cerkiew.net.pl/parafie-i-dekanaty/dekanat-katowicki/