Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
V Niedziela Wielkiego Postu - 18.03.2018 r.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

 1. Przed tygodniem w katowickiej katedrze wśród nowo ustanowionych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. był nasz parafianin Krzysztof Połap. Jego i pozostałych szafarzy polecajmy serdecznej modlitwie.

 2. Po Mszach św. przez cały tydzień będzie możliwość zakupienia „palemek”w cenie 6 i 8 zł i świec wielkanocnych wytopionych z naszych paschałów z ubiegłych lat w cenie 6 zł rozprowadzanych przez Dzieci Maryi i młodzież Oazową. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na wakacyjne rekolekcje. Palmy i świece będzie można dodatkowo zakupić w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

 3. Zapraszamy na Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym o godz. 15.45.

 4. Spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się w tym roku do Komunii św. odbędzie się 21 marca po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45. Prosimy o przybycie przynajmniej jednego z rodziców.

 5. Spotkanie grupy młodzieżowej odbędzie się również w środę 21 marca o godz. 19.00 w salce pod probostwem.

 6. W czwartek 22 marca o godz. 18.30 w Cinema City w Rudzie Śl.- Plazie będzie możliwość zobaczenia ciekawego filmu fabularnego pt. „Ignacy Loyola”. Cena biletu to 12,50 zł, zapisy dzisiaj po Mszach św. w zakrystii i w kancelarii tylko w poniedziałek rano 8-10.

 7. Obchód chorych odbędzie się w najbliższą sobotę 24.03. Początek o godz. 7.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 8. W najbliższy piątek 23 marca DROGA KRZYŻOWA PRZEJDZIE ULICAMI DWÓCH PARAFII. Procesja wyruszy z naszego kościoła w kierunku kościoła w Goduli. Początek ok godz. 18.45. Zapraszamy wszystkich naszych parafian: dorosłych, młodzież i dzieci do wzięcia udziału w tej Drodze Krzyżowej. Prosimy przynieść ze sobą świece. Z tego powodu nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.15 w naszym kościele.

 9. W przyszłą niedzielę Niedzielą Palmową rozpoczyna się WIELKI TYDZIEŃ. Poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św. Ks. Arcybiskup tradycyjnie zaprasza młodzież do katowickiej archikatedry na Mszę Świętą o godz. 14.00. Natomiast wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00. Spotykamy się przed wejściem do kościoła o godz.11.45.

 10. Bardzo prosimy, aby skorzystać ze SPOWIEDZI już w najbliższym tygodniu (okazja pół godz. przed Mszą Świętą i od czwartku do soboty od godz. 17.00). Okazja do Spowiedzi będzie także w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy od 6.30 do 9.00 i od godz. 15.00 do Mszy wieczornej (w Wielki Czwartek od 15.00 – rano księża udają się na Mszę Krzyżma Świętego z ks. Abpem w Katedrze). W trakcie Triduum, od Wielkiego Piątku do Wielkiej Soboty dyżur księdza w konfesjonale będzie uzależniony od innych zadań duszpasterskich, dlatego prosimy nie odkładać jej na ostatnie dni przed świętami. DODATKOWO, zapraszamy na „NOC KONFESJONAŁÓW”. Spowiedź potrwa od 19.00 do godz. 23.00. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza tych, którzy nie mogą przybyć w zwykłym czasie spowiedzi.

 11. „Nieśmy nadzieję” – to akcja, w której można pozyskać stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym. Wnioski przyjmowane są do 5 kwietnia. Więcej informacji na plakacie umieszczonym w gablocie przy kancelarii parafialnej.

 12. Miasto Ruda Śląska serdecznie zaprasza na spektakl „Pasja”, który odbędzie się we wtorek 20 marca w kościele ewangelicko-augsburskim przy ul. 1 Maja 291. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00.Wstęp wolny, szczegóły na plakacie.

 13. Pracownicy CIS-u zapraszają: 23 marca w piątek o godz. 17.00 – odbędzie się spotkanie z Jerzym Mazurkiem autorem książki – “Okno z niebieskimi żaluzjami”, zaś w sobotę 24 marca o godz. 18.00 - zapraszamy na prelekcję pt. ”Żołnierze Niezłomni,- wyklęci przez komunistów”, którą wygłosi Kajetan Rajski Redaktor Naczelny kwartalnika “Wyklęci”.

 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz gazetki parafialnej „Któż jak Bóg”.

Niech nam Bóg błogosławi!