Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
XXXIII Niedziela zwykła 19.11.2017 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

  1. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz.15.45.

  2. Zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne z ks. dr Tomaszem Kuszem w poniedziałek 20 listopada 20 o godz. 19.00 u sióstr Elżbietanek, ul. Młodego Górnika 8.

  3. We wtorek, 21 listopada o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę w intencji naszego ks. Bartłomieja, który obchodzi w tym dniu kolejną rocznicę urodzin. Chcemy prosić Pana Boga o wszelkie łaski dla Niego.

  4. Klub Inteligencji Katolickiej w Rudzie Śląskiej , z okazji Jubileuszu 300 - lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, zaprasza na wykład dr Andrzeja Sznajdera pt.: "Polityka władz PRL wobec Jasnej Góry". Wykład odbędzie się we wtorek, 21 listopada, o godz. 19.00 w domu parafialnym przy naszym kościele.

  5. Zapraszamy młodzież, a szczególnie tę, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na Mszę św. w piątek 24 listopada o godz. 18.00.

  6. Najbliższą sobotę 25 listopada odbędzie się obchód chorych początek jak zwykle o godz.7.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii w godzinach urzędowania.

  7. Dzieci Maryi zapraszają na Kiermasz Adwentowy. W przyszłą niedzielę będzie można zaopatrzyć się w lampiony roratnie, kalendarze i wieńce adwentowe, wszystko w cenie od 5 do 28 zł. Cały dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na organizację wakacyjnych rekolekcji dla Dzieci Maryi.

  8. Od piątku 1.12 rozpoczynamy składanie Wizyt Duszpasterskich w rodzinach. Na to spotkanie prosimy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż i zapaloną świecę. Dzieci i młodzież szkolna kładą na stole zeszyt z katechizacji. Ministranci naszej parafii dziękują za dary materialne przekazane w czasie wizyt duszpasterskich, które zostaną przekazane na potrzeby wspólnotowych wyjazdów wakacyjnych.

  9. Serdecznie zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz gazetki parafialnej „Któż jak Bóg”. Do nabycia są już świece Caritas mała w cenie 5 zł., duża 12 zł.

Niech nam Bóg błogosławi!