data święceń: 13.05.1989
w parafii od 2010 

alpy1„Coś” o sobie… 

Urodziłem się… i nadal żyję! Pochodzę z Tarnowskich Gór, gdzie spędziłem całe dzieciństwo i lata szkoły średniej. Tam spotkałem Pana Jezusa i zaangażowałem się w życie Kościoła. Decyzją pójścia do Seminarium „wyruszyłem w drogę”. Po sześciu latach spędzonych w Katowicach, 13 maja 1989 r., nasz Arcybiskup udzielił mi święceń prezbiteratu i posłał do parafii św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie. Pięć lat później powierzono mi odpowiedzialność za Domy Formacyjne Ruchu Światło-Życie w Wiśle Jaworniku i Idylla w Nowej Osadzie. Następnie przez cztery lata posługiwałem w parafii – Sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza w Chwałowicach. Ostatnie dwa lata byłem rezydentem u św. Jadwigi w Chorzowie, a od 1 sierpnia 2010 r. zostałem proboszczem u Św. Michała Archanioła w Orzegowie...
Od ponad trzydziestu lat szczególnym środowiskiem mojego zaangażowania była diakonia Ruchu Światło-Życie i to zarówno w naszej archidiecezji jak w całym kraju. Aktualnie jestem odpowiedzialny za Ruch w archidiecezji katowickiej oraz Diecezjalną Diakonię Modlitwy naszego Ruchu.
Interesuję się górami, filmem, dobrą książką. Jestem ciekawy życia, lubię aktywny wypoczynek. Cenię sobie witalność, szczerość, prostotę, uczciwość, humor, po prostu - normalność. Niech Pan Jezus będzie pochwalony…


ks bartlomiej jarczokdata święceń: 23.05.2015

w Parafii od 2015

Kilka słów o sobie:
Pochodzę z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i MB Częstochowskiej w Pszczynie. Urodziłem się 21.11.1990 r. Jestem ministrantem (od 1999 r.) i oazowiczem (od 2002 r.).

Mam młodsze rodzeństwo. Brata i 2 siostry. Swoje powołanie zacząłem rozeznawać na rekolekcjach oazowych w 2005 r. I tak przez kolejne lata formacji oazowo-ministranckiej rozeznałem i podjąłem decyzję o wstąpieniu do WŚSD w Katowicach. Święcenia przyjąłem 23.05.2015 r. z rąk Jego Ekscelencji abpa Wiktora Skworca w katowickiej katedrze Chrzystusa Króla.  
Bardzo lubię wędrówki górskie i ogólnie wyjazdy, wycieczki, pielgrzymki. Bardzo lubię muzykę. Słuchać. Grać. Śpiewać. Interesuję się sportem: piłką nożną, siatkówką i nartami.

Lubowiecki Karoldata święceń: 17.05.2014.

w Parafii od 2017.

Kilka słów o sobie:
Urodziłem się 24 maja 1987 r.; pochodzę z Tychów, z parafii bł. Karoliny Kózkówny. W Tychach mieszkają moi rodzice oraz młodszy brat wraz ze swoją rodziną. W swojej rodzinnej parafii formowałem się jako ministrant, lektor, a także członek Ruchu Światło-Życie. W rodzinnym mieście ukończyłem Szkołę Podstawową nr 7, Gimnazjum nr 6 oraz Liceum Ogólnokształcące nr 1. Po maturze rozpocząłem studia na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, które przerwałem po dwóch latach, a następnie wstąpiłem do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Święcenia diakonatu przyjąłem 18.05.2013 roku, a święcenia prezbiteratu 17.05.2014 roku. Moje hasło prymicyjne brzmi: Pan mi powiedział: «Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali» (2 Kor 12,9). Moim pierwszym miejscem kapłańskiego posługiwania była parafia św. Herberta w Wodzisławiu Śląskim, w której spędziłem 3 lata. Do moich zadań należała opieka nad m.in. Ruchem Światło-Życie (zarówno w parafii, jak i w rejonie wodzisławskim), Dziećmi Maryi, Legionem Maryi. Katechizowałem w Zespole Szkół Technicznych oraz w Szkole Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śląskim. W wakacje prowadzę rekolekcje Ruchu Światło-Życie. Moimi zainteresowaniami są: sport, wędrówki górskie, książki.

Palyz Mateuszdata święceń: 13.05.2017

w Parafii od 2017

Urodziłem się 7 Stycznia 1991 r. w Pszczynie. Moje powołanie dojrzewało w wspólnocie Ministranckiej i Oazowej. Decyzję o wstąpieniu do Seminarium Duchownego podejmowałem  podjąłem późno dopiero w klasie maturalnej. Mam dwóch młodszych braci którzy mieszkają jeszcze z moimi kochanymi rodzicami Kazimierzem i Krystyną.  Będąc w mojej rodzinnej parafii ministrantem, lektorem i animatorem każdego dnia głos powołania był coraz intensywniejszy. Moją wielką pasją była i jest lekkoatletyka. Bardzo dużo czasu spęczałem trenując i zdobywając coraz to lepszą sprawności.  Jednak kiedy w swoim  życiu spotkałem Żywego Boga całe moje życie zmieniło się o 180 stopni.
Święcenia diakonatu otrzymałem 27 lutego 2016 roku. z rąk Abp. Wiktora Skworca w Kosztowach. Staż diakonacki przeżywałem w parafii Św. Andrzeja Boboli w Czerwionce Leszczyny. Święcenia kapłańskie udzielił mi Abp. Wiktor  Skworc  13 Maja 2017 roku. Będę długo pamiętał ten dzień kiedy przyjmowałem święcenia ponieważ tego dnia w kościele odbywała się 100 rocznica Objawień Fatimskich a kult Matki Bożej jest mi bardzo bliski. Moje hasło prymicyjne to: Na Twoje Słowo zarzucę sieci (Łk6,6).
Jestem niezmiernie wdzięczny Panu Boga i Najświętszej Pannie Maryi za to że posłał mnie na taką parafię gdzie moje powołanie może wzrastać. Cieszę się że Pan Bóg wysłuchał mojej modlitwy :)
Bóg jest Dobry! Amen.