Do I Komunii św. przystępują uczniowie klas 3. Zapisy dzieci odbywają się na początku każdego roku szkolnego (wrzesień). Rodzice w wyznaczonym terminie zgłaszają swoje dziecko przynosząc do kancelarii parafialnej pamiątkę chrztu św. (jeżeli było dziecko ochrzczone w Orzegowie) lub zaświadczenie o chrzcie (jeżeli chrzest odbył się poza naszą parafią). Tak samo wygląda to w przypadku zgłoszenia dziecka w wieku przedszkolnym do Wczesnej Komunii Św.

dla narzeczonych w naszej parafii: 
02 października oraz 13 listopada 2021; 29 stycznia, 26 marca, 21 maja 2022 r.
Zapisy przez osobiste wcześniejsze zgłoszenie się w kancelarii parafialnej.  

PORADNIA ŻYCIA RODZINNEGO
w naszej parafii jest czynna po telefonicznym umówieniu się pod
nr +48 721 266 480.

Okazja do Spowiedzi jest od poniedziałku do soboty pół godziny przed Mszą św., natomiast w niedzielę spowiadamy kwadrans przed każdą Mszą Świętą

Do załatwienia formalności związanych z pogrzebem należy przedstawić: kartę zgonu wypisaną przez lekarza lub akt zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego. Jeśli to możliwe należy również przedstawić potwierdzenie przyjęcia przez zmarłego Sakramentów świętych. Od momentu zgłoszenia zgonu, aż do pogrzebu Wspólnota Parafialna modli się za zmarłego po każdej Mszy św. 

jest udzielany podczas comiesięcznych
duszpasterskich odwiedzin chorych i starszych parafian, a także w nagłej potrzebie po zgłoszeniu u któregokolwiek z księży. Termin tych odwiedzin przypada zwykle w drugą sobotę miesiąca i jest podawany w ogłoszeniach parafialnych.