malysek jan spZ wielkim żalem informujemy, że w piątek w 84. roku życia i w 58. roku Chrystusowego Kapłaństwa, zmarł śp. ks. Jan Małysek, emerytowany proboszcz sąsiedniej parafii Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela na Goduli. Jego pogrzeb odbędzie się w środę, 21.10 w Parafii Godulskiej. O godz. 11.30 - modlitwa różańcowa w intencji zmarłego, o godz. 12.00 - Msza Święta pogrzebowa.

wizerunek policja 01Policjanci z komisariatu 1 prowadzą sprawę kradzieży z włamaniem do orzegowskiej parafii. Do chwili obecnej nie udało się wykryć sprawcy. Policjanci ustalili, że mężczyzna, którego publikujemy wizerunek może być sprawcą tego zdarzenia. Być może ktoś z Państwa rozpoznaje kim jest mężczyzna ze zdjęcia?

stary cmentarz 02Jak już wszyscy mogli usłyszeć we wcześniejszych komunikatach, nasza parafia uzyskała zgodę na wybudowanie kolumbariów na naszym parafialnym cmentarzu przy ulicy Orzegowskiej. Rozpoczął się zatem proces swoistego „ożywienia” parafialnej nekropolii, która zakłada m.in. rewitalizację najbardziej zaniedbanej części cmentarza.

abp wiktor skworc herbSłowo pasterskie Arcybiskupa Katowickiego na niedzielę 16.08.2020 r.

Drodzy Diecezjanie! Drogie Siostry!

  1. Dziś – dzień po uroczystości Wniebowzięcia NMP - w niedzielę 16 sierpnia odbywa się tradycyjna pielgrzymka kobiet, matek, babć i dziewcząt archidiecezji katowickiej do Pani Piekarskiej, Matki Boskiej Lekarki i Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Niestety z uwagi na obowiązujące jeszcze przepisy sanitarne i w trosce o zdrowie pątniczek, nie może się ona odbyć w tradycyjnej formie, w plenerze na piekarskim wzgórzu.

Podkategorie

Tutaj znajdują się niezbędne informacje dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.