1918 – 2018 DROGĄ ŚWIĘTYCH ZNAKÓW – Rok Sakramentu Kapłaństwa

NA SETNY JUBILEUSZ KONSEKRACJI NASZEGO KOŚCIOŁA POD WEZWANIEM ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W ORZEGOWIE

Wstępniak do OM – IX 2016

Rok szczególny…
I znów kolejna jesień naszego życia. Zbieramy dojrzałość minionego czasu, powoli przygotowujemy się do podsumowań przełomu roku, a z coraz większą ilością lat pewnie myślimy o tym co nieuniknioną perspektywą wieczności... W to tegoroczne zadumanie mocno wkrada się wdzięczność za łaskę miłosierdzia tego Jubileuszowego Roku, która dla nas Polaków szczególne wzmocnienie otrzymała przez 1050 rocznicę chrztu Mieszka, a przez to wprowadzenia Polski w krąg Dobrej Nowiny o Bogu Bogatym w Miłosierdzie.

1918 – 2018 DROGĄ ŚWIĘTYCH ZNAKÓW – Rok Sakramentu Chorych
NA SETNY JUBILEUSZ KONSEKRACJI NASZEGO KOŚCIOŁA POD WEZWANIEM ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W ORZEGOWIE

Od czterech lat uroczystość odpustowa w naszej parafii, oprócz swojej zwykłej treści dotyczącej naszego Patrona – św. Michała Archanioła, wiąże się ze zmianą tematyki kolejnego roku przygotowań do obchodów setnej rocznicy konsekracji naszego kościoła. Wędrujemy duchowo po naszej Jubileuszowej Drodze Świętych Znaków. Mamy za sobą próbę pogłębienia świadomości naszej chrzcielnej konsekracji. Z bierzmowaniem podjęliśmy refleksję nad naszym świętym patronem, a następnie pogłębialiśmy wiedzę i praktykę dotyczącą Eucharystii i kultu Najświętszego Sakramentu. W ubiegłym roku pochylaliśmy się nad znakiem Bożego miłosierdzia i przebaczenia, którym jest sakrament pokuty i pojednania, a w najbliższym roku pragniemy kontynuować rozważanie tajemnicy miłosierdzia Bożego zawartego w sakramentach uzdrowienia wewnętrznego i pochylić się nad SAKRAMENTEM NAMASZCZENIA CHORYCH.

1918 – 2018 DROGĄ ŚWIĘTYCH ZNAKÓW...
 NA SETNY JUBILEUSZ KONSEKRACJI NASZEGO KOŚCIOŁA POD WEZWANIEM ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W ORZEGOWIE

Kolejny odpust na naszej Jubileuszowej Drodze Świętych Znaków. Nasza myśl w naturalny sposób wybiega do roku 2018, kiedy to rozpoczniemy całoroczne świętowanie setnej rocznicy konsekracji naszego kościoła. Po Pierwszym roku, kiedy podjęliśmy próbę pogłębienia świadomości naszej chrzcielnej konsekracji oraz po roku bierzmowania, w którym szczególnie przypatrywaliśmy się naszemu Świętemu Patronowi, rozpoczynamy rok poświęcony Najświętszemu Sakramentowi. W trakcie jego trwania, będziemy starali się odnowić naszą świadomość tej szczególnej obecności Chrystusa w Eucharystii.

1918 – 2018 DROGĄ ŚWIĘTYCH ZNAKÓW - Rok Spowiedzi Świętej

W tym roku, 6 października przypada 96 rocznica poświęcenia naszej orzegowskiej świątyni. Wielkimi krokami przybliża się zatem czas naszego Jubileuszu. Kiedy zmierzamy do półmetka naszych przygotowań, chcemy w kolejnym roku parafialnej formacji pochylić się nad kolejnym świętym znakiem – sakramentem miłosierdzia, uzdrowienia chrześcijańskiego – zwanego przez nas potocznie spowiedzią, a oficjalnie sakramentem pokuty i pojednania.

1918 – 2018 DROGĄ ŚWIĘTYCH ZNAKÓW...
NA SETNY JUBILEUSZ KONSEKRACJI NASZEGO KOŚCIOŁA POD WEZWANIEM ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W ORZEGOWIE

W tym roku mija setna rocznica powstania aktualnej bryły naszego Kościoła, a za siedem lat, dokładnie 6 października 2018 r., przypadnie setna rocznica konsekracji orzegowskiej świątyni. W ubiegły czwartek, rozpoczęliśmy nasze siedmioletnie przygotowanie do tego Jubileuszu. Skromnie, bez wielkich fanfar... bo to, jak ufam, będzie ono narastało z czasem, aby ostatecznie wybrzmieć najbardziej uroczyście za siedem lat...