Dzieci Maryi
Grupy Parafialne

Kim my tak naprawdę jesteśmy ?

Jesteśmy grupą dziewczyn, które chcą naśladować Maryję poprzez swoją codzienność i podążać jej drogą. Nasza grupa obecnie liczy 65 osób, są to dziewczynki w wieku przedszkolnym ale także i gimnazjalnym, mamy również 8 starszych dziewczyn są to animatorki, które posługują w wspólnocie Dzieci Maryi, mamy również jednego mężczyznę jest to nasz opiekun ksiądz Bartłomiej Jarczok, który jest również moderatorem dekanalnym.

Co to te animatorki , i jak na to nasz opiekun ?

Animatorki to dziewczyny już nieco starsze, które prowadzą młodsze dziewczynki do Boga i Maryi. Niektóre z nich mają przydzielone jeszcze dodatkowe funkcje, oprócz prowadzenia grupy.

An. Ludmiła
An. Zuzia - warsztaty taneczne
An. Dżesika - warsztaty plastyczne
An. Karolina - warsztaty muzyczne
An. Ania
An. Asia - warsztaty muzyczne
An. Gosia
An. Judyta - moderatorka

Ksiądz Bartek opiekuje się naszą wspólnotą od 2 lat, prowadzi naszą grupę, organizuje nam przeróżne atrakcje i ma dużo szalonych pomysłów, np. wyjazd nad morze, będą to nasze rekolekcje, których już nie potrafimy się doczekać, przeróżne kiermasze. Ale ponad wszystko wspiera nas modlitwą.

Dlaczego warsztaty ?

Warsztaty to forma naszego odpoczynku, Bóg obdarzył nas talentami, więc dlaczego miałybyśmy ich nie wykorzystywać, warsztaty te pozwalają także na rozwijanie pasji, pogłębianie jej a także poznawania nowych ciekawostek na ich temat. Mamy również oprócz warsztatów przeróżne zabawy, a także odwiedzają nas goście.

Troszeczkę o naszych spotkaniach...

Nasze spotkania odbywają się w domu katechetycznym, w każdą sobotę o godzinie 10:00. Rozpoczynamy modlitwą, po niej zazwyczaj mamy warsztaty, zabawy, spotkania z gośćmi, spacery. Gdy już skończy się nasza zabawa , dzielimy się na mniejsze grupy i przechodzimy na spotkania w grupach gdzie dzielimy się doświadczeniem Boga w swoim życiu,
i poznajemy go bardziej. Gdy wracamy ze spotkań mamy również czas na ważne informacje i zabawę, wspólne śpiewy, jednak wszystko co dobre kiedyś się kończy i tak jest też
z naszym sobotnim spotkaniem, które kończymy modlitwą. Ale mamy także czasem troszkę nietypowe spotkania.

Dlaczego nietypowe ?

Nietypowe dlatego że czasem wyjeżdżamy w ramach sobotniego spotkania np. do kina, na kręgle, mamy festyny, zabawy na świeżym powietrzu przez co jeszcze bardziej poznajemy się, taka nasza mała integracja, śpiewamy. Również raz w roku mamy nasz powakacyjny dzień wspólnoty w Katowickiej Katedrze, gdzie zjeżdżają się wszystkie grupy dzieci Maryi z naszej Archidiecezji, od kilku lat nasza wspólnota jest odpowiedzialna za śpiew na Mszy podczas tego dnia. Nasza grupa jeździ także na konkursy związane z muzyką religijną, na których zajmujemy podium, co pokazuje że śpiew to również nasza pasja.

Zapraszamy wszystkie dziewczynki do naszej wspólnoty!