Dzieci Maryi
Grupy Parafialne

3 miesiące za nami, czyli jak się żyje z Maryjkami!

 Modlitwa podczas Holywinu 2

 Od początku roku szkolnego minęło już przeszło 90 dni, a więc trzy miesiące działalności naszej grupy już za nami. Można powiedzieć, że to zaledwie odrobinka czasu, ale na stałe zagościła ona w sercach wielu osób. Zacznijmy jednak od początku…

 Dzieci Maryi to grupa przeznaczona dla młodych dziewczyn, które przez śpiew, wspólne zabawy, rozmowy na różne tematy, a przede wszystkim przez modlitwę i bycie ze sobą chcą zbliżać się do Jezusa i Maryi. Często wydaje się, że modlitwa czy Msza Święta to coś nudnego, z czego najlepiej „się ulotnić”.

Dzieci Maryi zupełnie obalają ten mit. Świadectwem tego jest ciągle wzrastająca liczba uczestniczek. Trzy miesiące temu zaczynaliśmy liczbą 20 uczestniczek, a dzisiaj jest już nas prawie 60, z czego regularnie na sobotnich spotkaniach gości nas około 40 osób.

Pierwsze spotkanie 2

  Odpowiedzialnymi za grupę są animatorki: Jadzia, Ewelina, Ania, Ala, Ania, dwie jeszcze uczące się Basia i Kinga oraz ksiądz Sebastian. To właśnie oni organizują różnego rodzaju ciekawe inicjatywy i starają się, aby każde spotkanie było wyjątkowe. Warto wspomnieć, że w ramach działalności naszej grupy spotykamy się w każdą sobotę o 10:00 w salkach przy probostwie. Mamy tam swoje pomieszczenie, które staramy się ładnie ozdabiać i dbać w nim o porządek.

  Od początku roku na co sobotnich spotkaniach staramy się rozmawiać o młodych świętych. Porównaliśmy też nasze życie do góry, na której szczycie znajduje się cel naszego życia: świętość. Wspinaczka nie jest łatwa, ale dzięki przykładom naszych młodych przyjaciół jakoś dajemy rady.

  16 września odwiedziliśmy Katowice. Odbywał się tam dzień wspólnoty, na który zjeżdżały się dzieci z całej naszej diecezji. Wykorzystując pobyt w katowickiej katedrze, wstąpiliśmy do pobliskiego Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, aby zobaczył gdzie jeszcze niedawno uczył się i mieszkał nasz ksiądz Sebastian.

Seminarium 2

  Od 19 do 21 października byliśmy na wycieczce w Brennej Leśnicy. Dopisała nam wtedy idealna pogoda. Mogliśmy zrobić sobie wycieczkę i wspiąć się nasz szczyt Równicy, co było nie lada osiągnięciem. Było ognisko, wieczór filmowy. Po prostu niezapomniany czas.

Tor saneczkowy na Rownicy 2

  Tydzień później zorganizowaliśmy dekanalną zabawę holywinową. Chcieliśmy pokazać, że jako Dzieci Maryi potrafimy się dobrze bawić razem ze świętymi w rytmach dzikiego zachodu. Było nas wtedy ponad setkę. Przyjechał prawdziwy DJ, a także iluzjonista. Impreza powstała, aby sprzeciwić się złym wpływom hallowin.

Zabawa podczas Holywinu 2

  Raz w miesiącu spotykamy się też na naszym „maryjkowym kinie”. Chcemy spędzać ze sobą trochę czasu wolnego na zabawach i chwilach relaksu.

  Swoją obecność staramy się zaznaczyć także przez uczestnictwo na niedzielnej eucharystii zawsze o godzinie 12:00 stojąc przy naszym sztandarze. Bierzemy udział również w innych liturgicznych wydarzeniach takich jak różaniec, czy roraty.

           Jak widać jest tego dużo. Nie mamy czasu się nudzić. Zapraszamy was serdecznie! Warto spróbować!