xLF.jpg  data święceń: 11.05.2002
  w Parafii od 2021

   Kilka słów o sobie:

  Hm! Trudno jest pisać samochwałkę, ale postaram się coś nie coś moją przybliżyć moją osobę...

  Urodziłem się 5 września 1972 roku w Radlinie. Stamtąd wspólnie z rodzicami i siostrą przeprowadziliśmy się w 1980 r., do Żor, w których ukończyłem Szkołę   Podstawową nr 13 i Zasadniczą Szkołę Rolniczą. Po zawodówce kontynuowałem swoją edukację w 3 – letnim Technikum Rolniczym w Ornontowicach.

 Zdając maturę podjąłem za namową koleżanki studia zaoczne w Instytucie Duszpasterstwa Polonijnego u Księży Chrystusowców w Poznaniu, gdyż nie udało mi  się dostać na wydział Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim.

Gdy poszerzałem wiedzę o Polonii Zagranicznej na studiach pracowałem na poczcie w Rybniku i w Żorach, jako asystent pocztowy.

W 1996 roku postanowiłem skierować swoje kroki na ul. Wita Stwosza do WŚSD w Katowicach, które ukończyłem w 2002 roku otrzymując święcenia kapłańskie oraz tytuł magistra teologii na Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach.

Od tamtej pory rozpoczęła się moja kapłańska przygoda. Byłem wikariuszem w Parafiach m.in. w Świętochłowicach – Zgodzie, Wodzisławiu Śląskim, Mikołowie.

Od 29 sierpnia br., dekretem ks. Arcybiskupa zostałem skierowany „pod czujne oko św. Michała Archanioła” do parafii w Orzegowie, w której wspólnie z ks. Proboszczem i ks. Adamem działamy na niwie duszpasterskiej.

Jest to moja już siódma parafia w prawie 20 letnim stażu „bycia księdzem”, a więc uzbierało się trochę praktycznego działania. W poprzednich parafiach byłem opiekunem m.in. Ministrantów, KSM – u, KIK- u, czy Legionu Maryi i Róż Różańcowych.

 Od początku swojej drogi kapłańskiej uczyłem w różnych szkołach, gdzie poznałem wielu wspaniałych młodych ludzi chętnych do działania (m.in. niezwykłe wspólne przedstawienia Pasji w mikołowskiej bazylice).  Moje zainteresowania to wachlarz przeogromny, z którego można wymienić np. film, muzyka, podróże szczególnie do mojego ukochanego Egiptu, który pasjonuje mnie swoją jakże niesamowitą starożytnością, oraz przyjazną współczesnością – to taka moja druga „ojczyzna” 😊. W wolnych chwilach kolekcjonuje autografy, płyty cd z muzyką i filmy na dvd, oraz staram się trochę poszerzyć moje znajomości językowe m.in. arabskiego, a także kontynuować pisanie książki o przygodach pewnego archeologa na terenie Egiptu XXI wieku.

Taki oto, krótki mój opis moje osoby, który może nieco przybliży Wam – Waszego wikariusza. Pozdrawiam. Ks. Leszek