sztafetaXXVII POKOJOWA PIELGRZYMKA BIEGOWA PO EUROPIE
RUDA ŚLĄSKA – KALWARIA ZEBRZYDOWSKA - WADOWICE

Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF „Jastrząb” Ruda Śląska wspólnie z Miastem Ruda Śląska od 1998 roku organizuje „Pokojowe sztafety biegowe po Europie”, które do tej pory pokonały dystans ponad 20000 km.

Po śmierci Jana Pawła II biegacze postanowili co roku w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową 16 października pokonywać biegiem trasę z Rudy Śląskiej do Wadowic po drodze przybiegając do miejsc, które mają związek ze Świętym Janem Pawłem II. W tym roku mija 15 lat jak papież Polak odwiedził Kalwarię Zebrzydowską i na wspomnienie tego wydarzenia trasa biegu prowadzić będzie przez Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej do Wadowic. Przesłanie tamtej pielgrzymki „BOG BOGATY W MIŁOSIERDZIE” będzie mottem naszego biegu.

Tradycyjnie przed startem 15 października o godzinie 7:30 będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej modląc się do Świętego Jana Pawła II o szczęśliwy przebieg sztafety a następnie o godzinie 900 rozpoczniemy bieg. Do Wadowic pod pomnik Jana Pawła II dobiegniemy 16 października o godz. 11:40.

Szczęść Boże

August Jakubik
ultramaratończyk pielgrzym i organizator sztafety

Więcej szczegółów na temat sztafety:

PDF icon