tobiasz musicalTeatr Franciszka w czwartek 15 marca 2018 r. o godz. 18.00 do Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza na musical „Tobiasz”.

Musical „Tobiasz” to biblijna opowieść powstała na kanwie starotestamentalnej „Księgi Tobiasza” (scenariusz i reżyseria: Mariusz Kozubek, muzyka: Marcin Dzwonowski).

Musical, który ma już swoją 20-letnią historię, zostanie zaprezentowany przez młodzieżowy „Teatr Franciszka” w nowej odsłonie, z towarzyszeniem muzyki „na żywo” w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Katowicach.

Przewodnim wątkiem musicalu jest burzliwa historia miłości Tobiasza i Sary – dzięki niej spektakl jest po części kryminałem, komedią romantyczną i wreszcie – horrorem! To zabawna, a jednocześnie czuła opowieść dotykająca wielu wątków: wierności i posłuszeństwa Stwórcy, relacji rodzinnych, przyjaźni, więzi małżeńskiej i przede wszystkim – miłości.

Porywająca muzyka w rytmach soulu, popu oraz rocka; zabawne i liryczne songi; zaskakująca, pełna odniesień do współczesności fabuła sprawiają, iż Musical niezmiennie bawi i wzrusza – przekazując dyskretnie pocieszającą prawdę o aniołach, przyjaźni, Opatrzności i – rzecz jasna – o miłości.

Największym atutem „Tobiasza” jest jednak to, że młodzi aktorzy „Teatru Franciszka” tworzą go, angażując 100% tego, co mają w sercach – to ich pasja, nie praca.

Treść spektaklu
Pobożny Żyd – Tobiasz, utraciwszy wzrok, wysyła swego syna Tobiasza, aby ten odebrał pieniądze zdeponowane wcześniej u Gabaela w Raga. W podróży młodzieńcowi towarzyszy zagadkowy nieznajomy, który przedstawia się jako daleki krewny rodziny – Azariasz. W czasie obfitującej w rozliczne przygody wędrówki Tobiasz zakochuje się w córce Raguela – Sarze. Szkopuł jednak w tym, że dziewczyna jest nękana przez demona Asmodeusza (w noc poślubną giną jej kolejni mężowie). Tobiasz i Sara postanawiają zawrzeć ryzykowny związek małżeński zawierzając siebie Bogu. Po zaślubinach Azariasz staje do walki z Asmodeuszem i zwycięża go. W finale historii ślepy Tobiasz odzyskuje wzrok, zaś Azariasz objawia kim jest naprawdę.

Scenariusz i reżyseria: Mariusz Kozubek
Muzyka: Marcin Dzwonowski
Przygotowanie wokalne: Piotr Solorz
Prowadzenie zespołu muzycznego: Karol Makowski
Choreografia: Natalia Wysypoł
Scenografia: Mariusz Kozubek, Wojtek Wójcik, Agnieszka Jasińska

Czas trwania: 120 min. z jednym antraktem.

Bilety do nabycia on-line w cenie: 15 zł, 25 zł, 30 zł.
http://bilety.mckrudasl.pl/index.php/repertoire.html?id=102 
https://www.ticketportal.pl/Event/Musical_TOBIASZ 

Rezerwacje
tel. 32 2486 240 wew. 24
tel. 512 024 062
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

„Teatr Franciszka” – teatr młodzieżowy, działający w ramach Katolickiej Fundacji „Młodzi dla Młodych”, pod kierunkiem reżysera i dyrektora artystycznego Mariusza Kozubka (współzałożyciela Zespołu – razem z ks. dr Robertem Kaczmarkiem). Teatr w swoich projektach artystycznych (warsztaty, praca nad kolejnymi spektaklami, inscenizacje spektakli repertuarowych, dram biblijnych podczas rekolekcji) łączy utalentowanych amatorów z profesjonalistami. Zespół Teatru posiada bogate doświadczenie sceniczne, członkowie teatru w latach 2013–2015 występowali w megawidowiskach zrealizowanych w katowickim Spodku: „Franciszek – wezwanie z Asyżu”, „Exodus” i „Jonasz”. W czerwcu 2016 roku doszło do pierwszej, w pełni autonomicznej premiery Teatru – musicalu „Tobiasz” i kolejnych musicalowych premier: „Ewangelia według… Kobiet” (październik 2016), „Dawid” (październik 2017). Musicale „Teatru Franciszka” za każdym razem są niezwykle entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność.