Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie

Uroczystość Najświętszej Trójcy - 04.06.2023 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na WT UŚ, zaś za tydzień kolekta specjalna zostanie zebrana na naszą parafię.
Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać
.

 1. Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory o godz. 15.45.
 2. W najbliższy czwartek (8 czerwca) przypada Uroczystość BOŻEGO CIAŁA, rozpocznie się ona Mszą św. polową o godz. 7.30 na tzw. „OKRĄGLAKU
  przy ul. Podlas 24, po której tradycyjnie wyruszymy trasą wyznaczoną przez przygotowane ołtarze. I ołtarz będzie w miejscu sprawowania Eucharystii, II – przy ul. Podlas 20, III – na ul. Modrzejewskiej (Przedszkole), a IV – przy ul. Hlonda 5).
 3. W tym dniu podczas Mszy o 10.30 odbędzie się także uroczystość I Komunii dzieci Wczesnokomunijnych. Eucharystia będzie sprawowana także o godz. 12.00 i 16.30 (nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 i o godz. 14.00!). Zapraszamy także wszystkich na Nieszpory o 15.45 (!) prowadzone przez dzieciaki wczesnokomunijne.
 4. Zapraszamy na kolejny wyjazd pielgrzymkowy z cyklu "Coś dla Ducha  i Ciała"
  pt. "Z historią w Będzinie”. Wyjazd 10 czerwca o godz. 9.00 z Orzegowa (zbiórka przy fontannie na ul. Czapli), powrót ok. 19.30. Będziemy gościć w historycznej stolicy Zagłębia Dąbrowskiego jaką  jest Będzin. Zwiedzimy m.in. Zamek Będziński, Dom modlitwy, Kościół Najśw. Trójcy, w którym będzie Msza św. Koszt wyjazdu 137 zł. Pełny program na facebook'u, w gablotce i w kancelarii. Zapisy wraz z wpłatą
  do 7 czerwca
  w kancelarii parafialnej.
 5. Ks. Krzysztof Brejza, odpowiedzialny za młodych w naszym dekanacie serdecznie zaprasza całą młodzież naszego dekanatu do wspólnej modlitwy i integracji
  11 czerwca. Rozpoczniemy Mszą świętą w naszym kościele św. Michała Archanioła o godz. 16.30, a później dalsza część świętowania w ogrodzie u sióstr Elżbietanek".
 6. Od teraz, decydując o miejscu pochówku naszych bliskich, można wskazać także cmentarz przy ulicy Orzegowskiej. Administratorem tego cmentarza jest Firma Pogrzebowa Hofman, zatem ustalenia dotyczące wskazania odpowiedniej „kwatery” i zabezpieczenie samego pochówku należy ustalić w biurze tej Firmy
  zaś liturgię i rezerwację miejsca grobowego w parafii. Szczegóły na naszej stronie internetowej i w Gablotce.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, u nas jak zwykle dostępny jest mały
  i dużyGość Niedzielny” nie posiadający dostępu do Internetu mogą także zabrać wydrukowane ogłoszenia i intencje.

Niech nam Dobry Pan Bóg błogosławi!
 UWAGA!!! W Rudzie Śląskiej posługuje kapłan greckokatolicki z Ukrainy!

ZAPRASZAMY naszych Ukraińskich Gości w każdą niedzielę na nabożeństwa w języku ukraińskim
sprawowane przez grekokatolickiego księdza Tarasa Yavorskiego (kom.: + 48 733 259 290), który zamieszkał na terenie Rudy Śląskiej!!!  Nabożeństwa te będą odbywać się w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Kochłowicach (mały kościół mieszcący się na rynku kochłowickim) o godz. 12:30.

Zapraszamy także wszystkie osoby z Ukrainy, które znalazły schronienie w naszym mieście na coniedzielne spotkania informacyjno - integracyjne odbywające się w języku ukraińskimprzy kawie i śląskim kołoczu, do domu parafialnego przy kościele św. Pawła w Nowym Bytomuw każdą niedzielę o 15.00. 

UWAGA!!! W naszej archidiecezji posługuje także kapłan greckokatolicki z Ukrainy,
ks. Wołodymir Łytwyniw (
Отець ВОЛОДИМИР ЛИТВИНІВ).
Służy przede wszystkim wiernym przybywającym do naszej archidiecezji z Ukrainy. Otrzymał niedawno zezwolenie ze Stolicy Apostolskiej na sprawowanie sakramentów także w rycie rzymskokatolickim. Dzięki niemu będzie mógł posługiwać także wśród wiernych naszej archidiecezji.

Spowiedź święta w języku ukraińskim w katowickiej katedrze w każdy piątek od godz. 11. 00 - 13. 00.
Liturgia bizantyńska jest sprawowana w każdą niedzielę przez księdza Wołodymira          
⇒ w Tychach w kościele św. Krzysztofa o godz. 13.00
w Sosnowcu w kościele św. Jacka o godz. 15. 00      

⇒ w Gliwicach w kaplicy NSPJ Sióstr Boromeuszek o godz. 10:30.
W razie pytań ks. Wołodymir Łytwyniw jest dostępny
pod numerem telefonu +48 514 841 933.

Szczegółowe informacje na stronie:
https://www.cerkiew.net.pl/parafie-i-dekanaty/dekanat-katowicki/