Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
iI NIEDZIELA ADWENTU - 10.12.2017 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii zaś przed kościołem dzieci wraz z opiekunami z naszej świetlicy środowiskowej zapraszają na kiermasz bożonarodzeniowy. Za tydzień KOLEKTA SPECJALNA.

  1. Zapraszamy na Nabożeństwo niedzielne o godz. 15.45.

  2. W środę 13 grudnia 2017 r Bractwo Szkaplerzne zaprasza na spotkanie do salek przy probostwie na godzinę 16.30.

  3. Trwa zbiórka żywności długoterminowej, którą przekażemy najbardziej potrzebującym rodzinom naszej parafii, towar można przynosić na probostwo lub składać do kosza pod figurą MB do piątku 15.12.

  4. CIS zaprasza w środę 13.12. o godz. 18.00 na spotkanie ze srebrnym medalistom Mistrzostw Świata i Mistrzem Polski w zapasach w stylu klasycznym - panem Jerzym Sekura.

  5. 16 grudnia na mszy Św. o g. 18:00 Harcerze przekażą naszej parafii „Światełko Betlejemskie”. Przez całą niedzielę będzie można odpalić sobie od nich te światełko. Prosimy o przyniesienie swojej świeczki lub znicza. Harcerze organizują również kiermasz pierników Bożonarodzeniowych, w ten sposób będzie można wesprzeć zuchy i harcerzy, którzy w wakacje wyjeżdżają na obóz harcerski.

  6. W sobotę, 16 grudnia o 19.00 bardzo serdecznie zapraszamy na „Opowieść Wigilijną” na podstawie powieści Charlesa Dickensa, przygotowane przez nasze dzieci, młodzież i dorosłych. Wydarzenie to rozpocznie w naszej parafii „NOC KONFESJONAŁÓW”, która da okazję do pojednania z Miłosiernym Ojcem. Okazja do spowiedzi będzie do godz. 23.00. Szczegółowy harmonogram spowiedzi przedświątecznej wywieszony jest w gablotce i na drzwiach kościoła.

  7. Obchód chorych w tym miesiącu odbędzie się w przededniu Wigilii 23 grudnia (sobota), początek o godz. 9.00 w/w można zgłaszać już w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

  8. Już dziś zapraszamy na „III Rodzinne Kolędowanie u św. Michała“, które odbędzie się 6 stycznia 2018 r. po Mszy św. wieczornej. Zapisy rodzin, które chcą zaprezentować swoje wykonanie kolędy odbywać się będą w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania do 23 grudnia.

  9. 29 grudnia poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się kolejna edycja koncertu „Betlejem w Spodku“ z udziałem min. Natalii Kukulskiej, Mietka Szcześniaka, Beaty Bednarz, Kasi Moś, Mateo czy Igora Herbuta. Bilety w różnych cenach do nabycia w kancelarii parafialnej.

  10. Serdecznie zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz gazetki parafialnej „Któż jak Bóg”. Do nabycia jest jeszcze mała świeca Caritas w cenie 5 zł., oraz opłatki na stół wigiliny. Zostały również ostatnie egzemplarze „Ewangelii na każdy dzień” w cenie12 zł. 

Niech nam Bóg błogosławi!