Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
XXVIII Niedziela Zwykła - 14.10.2018 r.

KolektaKolekta dzisiejszej niedzieli jest Kolektą Specjalną,
która tym razem zostanie przeznaczona na usunięcie skutków niespodziewanej awarii podtopienia salki pod probostwem.
Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Misje.

  1. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 15.45.

  2. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej około godz. 17.30 zapraszamy na spektakl o Janie Chrzcicielu pt. „Skóra wielbłąda”.

  3. W dzisiejszą niedzielę jak co roku obchodzimy DZIEŃ PAPIESKI. Przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zapraszamy również do zakupu tradycyjnych kremówek papieskich w cenie 4,50 zł za sztukę. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie różnych działań Oazy i Dzieci Maryi.

  4. 4. Młodzież naszej parafii zaprasza do parafialnej kawiarenki pod nazwą "Tajemniczy ogród". Kawiarenka otwarta będzie w przyszłą niedzielę 21 października w godz. 8:30 –18:30 w naszym domu parafialnym. W czasie trwania kawiarenki, oprócz pysznej kawy, będzie również możliwość wymiany książek oraz roślin. Szczegóły na plakatach.

  5. CIS zaprasza : we worek 16 października o godz. 13.00 – odbędzie się spotkanie z Dobromirem Mak Makowskim - raperem przekazującym treści chrześcijańskie oraz motywujące i pomagające pokonywać uzależnienia od nałogów – prowadzi skuteczną Rap Pedagogię. W CIS wystąpi w ramach programu profilaktycznego MBP „Jestem przeciw”.

  6. Zbliżają się dni modlitw za zmarłych. Zalecki można już składać w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

  7. Zapraszamy na premierę filmu dokumentalnego o stuleciu orzegowskiego kościoła autorstwa naszego parafianina, w którym wystąpili: ks. Proboszcz Ryszard Nowak, ks. dr Leszek Makówka, prof. Julian Gembalski, dyrektor Muzeum Miejskiego w Rudzie Śląskiej Pan Krzysztof Gołąb oraz Pan Kazimierz Kaliski. Premierowy pokaz dokumentu w sobotę 20. września po Mszy św. wieczornej w "Galerii Czapla". Dodatkowo po pokazie filmu zapraszamy na prezentację książki pt. „Historia kościoła i parafii pw. św. Michała Archanioła. W setną rocznicę konsekracji 1918–2018" autorstwa Krzysztofa Gołąba. Książka już od dziś za 26 zł. dostępna jest przed kościołem, w zakrystii oraz w kancelarii w godzinach urzędowania.

  8. Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej w piątek 19. października w godzinach 9:30-14:30 do sali sesyjnej Urzędu Miejskiego Miasta Rudy Śląskiej, zaprasza na konferencję z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zatytułowaną „Warto było walczyć, warto było czekać”. Wstęp wolny.

  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest nowy nr Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz świąteczny Kurier Parafialny „Któż jak Bóg”.

Niech nam Bóg błogosławi!