Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie

28 Niedziela Zwykła - 18.10.2020 r.

KOLEKTA dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Misje.
Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

  1.  Z wielkim żalem informujemy, że w piątek, w 84. roku życia i w 58 roku Chrystusowego Kapłaństwa, zmarł śp. ks. Jan Małysek, emerytowany proboszcz sąsiedniej parafii Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela na Goduli. Jego pogrzeb odbędzie się w środę, 21.10 w Parafii  Godulskiej. O godz. 11.30 - modlitwa różańcowa w intencji zmarłego, o godz. 12.00 - Msza Święta pogrzebowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

  2. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe – dzisiaj, jak w każdą niedzielę października, o godz. 15.45, a w dni powszednie o godz. 17.15.

  3. Od piątku nareszcie znowu możemy uczestniczyć drogą internetową PRZEZ NASZĄ STRONĘ na YouTube w wydarzeniach z naszego kościoła. Jest to tym bardziej ważne i pocieszające, że od wczoraj znowu znaleźliśmy się w największej strefie zagrożenia.

  4. W związku z obostrzeniami strefy czerwonej w naszej świątyni może jednocześnie przebywać 120 osób (7osób na 1m2). Prosimy o roztropność i odpowiedzialność w uczestniczeniu w naszych spotkaniach. Dlatego tym bardziej Komunię Świętą przyjmujemy „NA RĘKĘ”! Osoby, które koniecznie „muszą” przyjmować „do ust” bezwzględnie prosimy o przyjmowanie Pana Jezusa dopiero pod koniec procesji komunijnej.

  5. Inne zasadny powodują, że dla bezpieczeństwa odwołujemy najbliższe spotkanie Bractwa Szkaplerznego, a także spotkanie biblijne z ks. dr Tomaszem Kuszem.

  6. Obchód chorych i wiekiem osłabionych parafian w tym miesiącu odbędzie się w sobotę 24 października. Prosimy o zgłaszanie osób rzeczywiście potrzebujących sakramentów w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

  7. W związku z akcją „Oczyść dom i świat z elektrośmieci, która przeprowadzona będzie na terenie całej diecezji. Informujemy, że w naszej parafii zbiórka elektrośmieci odbędzie się 22 października. Prosimy o przynoszenie zużytych sprzętów elektronicznych i elektrycznych do garażu na placu przy probostwie od środy 21 do czwartku 22 października do godz. 9.00!

  8. W kancelarii parafialnej oraz w zakrystii można składać zalecki, które będą odczytane przy różańcu za ++ zalecanych od 1 do 8 listopada.

  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki „Któż jak Bóg”.

Niech nam Dobry Pan Bóg błogosławi