Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
XXVIII Niedziela zwykła 15.10.2017 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii, a w przyszłym tygodniu na Misje.

  1. Zapraszamy dziś o godz. 15.00 w ramach nabożeństwa różańcowego na Kantatę o św. Elżbiecie skomponowaną m.in. przez naszego parafianina Tomasza Ptoka.

  2. Bractwo Szkaplerzne zaprasza na spotkanie do salek przy probostwie w najbliższą środę 18 października na godz. 16.30.

  3. W piątek 20 października zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 całą młodzież, a szczególnie przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

  4. W przyszłą niedzielę w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Zatrzymaj Aborcję”, będzie można złożyć swój podpis poparcia dla obywatelskiego projektu ustawy dotyczącej tego zagadnienia. Warunkiem jest bycie osobą pełnoletnią oraz podanie swojego nr PESEL i adresu zamieszkania.

  5. Już dziś zapraszamy na Mszę z modlitwą o uzdrowienie, która odbędzie się w czwartek 26 października o godz. 19.00.

  6. Zbliżają się dni modlitw za zmarłych. Zalecki można już składać w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

  7. Najbliższy obchód chorych odbędzie się w bliskości Uroczystości Wszystkich Świętych w sobotę 28 października. Początek jak zwykle o godz. 7.00.

  8. Trwamy w ostatnim roku przygotowań do naszego uroczystego Jubileuszu. Pochylamy się szczególnie nad sakramentem małżeństwa. Sobór Watykański II nazwał każdą rodzinę „Domowym Kościołem”. Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki w ramach Ruchu Światło-Życie zainicjował formację w kręgach małżeńskich, które spotykają się co miesiąc dla pogłębienia wiary i miłości małżeńskiej tą samą nazwą. Bardzo serdecznie zapraszamy chętne małżeństwa do włączenia się w takie kręgi (około 5/7 małżeństwa). Proponujemy pierwsze spotkanie w następny poniedziałek, 23 października po Mszy wieczornej o godz. 18.45 w kościele, gdzie przekażemy bardziej szczegółowy program tej drogi w Kościele.

  9. CIS SO 17. października we wtoek o godz. 18.00 zaprasza za spotkanie z Panią Katarzyną Wolniewicz, którego tematem będzie jej niedawno odbyta podróż szlakiem Św. Jakuba.  Pani Katarzyna przeciekawie opowiada i inspiruje ludzi do pozytywnej aktywności.

  10. Serdecznie zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz gazetki parafialnej „Któż jak Bóg”.

Niech nam Bóg błogosławi!