Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
I Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2018 r.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest JAŁMUŻNĄ POSTNĄ.

  1. Zapraszamy na Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym o godz.15.45.

  2. W środę 21 lutego Bractwo Szkaplerzne zaprasza na spotkanie do salek przy probostwie na godzinę 16.30.

  3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na tradycyjne Nabożeństwa:
    DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 17.15 (w tradycji w ramach tego Nabożeństwa wspominamy także przed Bogiem naszych zmarłych – wypominki z nazwiskami i imionami można składać w Zakrystii i w Kancelarii w godzinach urzędowania).. W czwartki Wielkiego Postu o godz. 17.15 zapraszamy wszystkie DZIECI na Drogę Krzyżową przygotowaną i prowadzoną specjalnie dla dzieci i przez dzieci.
    GORZKIE ŻALE połączone z Kazaniem Pasyjnym odprawiane będą w każdą niedzielę o godz. 15.45.

  4. Już dziś zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, która odbędzie się w czwartek 1 marca o godz.19.00.

  5. CIS zaprasza: we wtorek 20 lutego o godz. 17.00 – “Warzywne rewolucje”- O zdrowym odżywianiu spotkanie Panią Katarzyną Wolniewicz. W środę 21 lutego o godz. 17.00 - “Historia górnictwa w Orzegowie” – prelekcja Pana Krzysztofa Gołąba – Dyrektora Muzeum Miejskiego im. M. Chroboka oraz w piątek 23 lutego o godz. 17.00 - “ORZEŁ BIAŁY – polski symbol“ – otwarcie wystawy medalierskiej mistrza rzemiosła artystycznego Pana Bogusława Niedźwiedzkiego.

  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz gazetki parafialnej „Któż jak Bóg” a w przedsionku kościoła można zaopatrzyć się w magnesy, które przedstawiają różne wizerunki naszego kościoła.

Niech nam Bóg błogosławi!