Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 24.05.2020 r.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Dziękujemy także za ofiary składane przelewem, czy w kancelarii.
Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

  1. W naszym kościele jednocześnie mogą poprzebywać 82 osoby. Nadal aktualna jest dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej oraz sposobu pojednania z Bogiem i bliźnimi przez Żal Doskonały (aż do odwołania).
  2. Zapraszamy do uczestnictwa w codziennej Eucharystii w zwyczajnych porach o 7.00 rano i o 18.00 wieczorem, na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy do korzystania transmisji Mszy św. i do codziennej modlitwy różańcowej. Jako parafia transmitujemy Msze Święte o 18.00 w tygodniu, a w niedzielę o 9.00 i 12.00 oraz codziennie o 20.30 Różaniec oraz modlitwa w ramach nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  3. Od jutra rozpoczynamy modlitewne przygotowanie do Uroczystości Pielgrzymki Piekarskiej. Będziemy modlili się na zakończenie Mszy św. Litanię Loretańską oraz modlitwę za wstawiennictwem MB Piekarskiej a także zapraszamy do Triduum Modlitewne przed samą Pielgrzymką, za pośrednictwem łącza internetowego, codziennie od godz. 18.00. W programie: Msza św., konferencja maryjna, Różaniec św., Litania do Matki Bożej Piekarskiej oraz Apel Jasnogórski. Link do połączenia dostępny jest na powitalnej stronie internetowej Sanktuarium. W przygotowaniu jest także tzw. godzina ewangelizacyjna.
  4. Już w przyszłą niedzielę 31 maja oraz w kolejną 7 czerwca podczas Mszy o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 w naszej parafii odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas III zaś w Boże Ciało (11 czerwca) o 12.00 dzieci Wczesnokomunijnych. Bardzo prosimy o umożliwienie udziału w tym wydarzeniu dzieciom i ich najbliższym planując udział we Mszy o innych godzinach, gdyż zapewniamy każdej rodzinie 5 miejsc na Mszy w kościele.
  5. W sobotę, 13 czerwca, odbędą się w naszej parafii Nauki Przedmałżeńskie. Zainteresowanych prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej. Liczba osób z wiadomych względów jest ograniczona do 10 par.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć dużego i małego Gościa Niedzielnego. Można korzystać także z prasy w formie elektronicznej.

Niech nam Bóg błogosławi!