Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie

 III Niedziela Zwykła 24.01.2021 r.

KOLEKTA dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona
na potrzeby naszej parafii.

  1. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 15.45.

  2. W przyszłą niedzielę, 31 stycznia po każdej Mszy Św. zostaną pobłogosławione świece dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Świece komunijne można jeszcze kupić w kancelarii w godzinach urzędowania.

  3. Ponawiamy informację o kolejnej edycji Szkoły Katechetów Parafialnych, zainteresowanych odsyłamy do pełnej informacji na stronie internetowej. (W najbliższym czasie rusza V edycja Szkoły Katechetów Parafialnych. Skierowana jest ona do zainteresowanych pogłębieniem zrozumienia własnej wiary, a w szczególności do osób już posługujących w parafiach (animatorów, odpowiedzialnych za grupy, wspólnoty itd.). Szkoła obejmuje cztery semestry (po 120 godzin zajęć). W czasie pandemii zajęcia odbywają się online. Po zniesieniu ograniczeń uczestnicy studium będą zaproszeni do budynku Wydziału Teologicznego w Katowicach. Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 lutego br. Szczegóły znajdują się na stronie: http://skp.centrum.katowice.pl/).

  4. Trwa okres rozliczeń podatkowych. Osoby pragnące przekazać 1% na naszą parafię lub dokonać darowiznę na cele kultu religijnego potrzebne informacje znajdą
    na naszej stronie internetowej, lub na ulotce przy wyjściu z kościoła oraz w kancelarii parafialnej.

  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, u nas jak zwykle dostępny jest mały i duży „Gość Niedzielny”, nie posiadający dostępu do Internetu mogą także zabrać wydrukowane ogłoszenia i intencje.

Niech nam Dobry Pan Bóg błogosławi