Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
Niedziela 17.06.2018 r.
XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na WŚSD w Katowicach
zaś przed kościołem odbędzie się zapowiadana w zeszłym tygodniu zbiórka na wsparcie projektu „Centrum Malinka”.

  1. Gościmy w naszej parafii diakona i kleryków naszego WŚSD, którzy poprowadzą niedzielną akcję powołaniową.

  2. Zapraszamy na Nabożeństwo popołudniowe o godz.15.45.

  3. W środę 20 czerwca Bractwo Szkaplerzne zaprasza na spotkanie do salek przy probostwie na godzinę 16.30.

  4. Można się jeszcze zapisać na tradycyjny wyjazd autokarowy w ramach naszego Dnia Rudzkiego na Jasnej Górze podczas pielgrzymki, w poniedziałek 25 czerwca (o 10.00 Droga Krzyżowa, 13.30 Eucharystia. 15.00 spotkanie w wieczerniku) Koszt wyjazdu to 30 zł. Informujemy, że w tym roku autokary będą wracały z Częstochowy już około godz. 17.00.

  5. Już teraz przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie będzie sprawowana Msza św. o godz. 14.00. Chrzty i roczki będą udzielane w II i IV niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00.

  6. W kancelarii parafialnej lub w zakrystii można składać intencje wakacyjne, które nasi kapłani odprawią w czasie wyjazdów rekolekcyjnych i swoich urlopów.

  7. W najbliższą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii przedstawiciela III zakonu paulistów, który zaproponuje nam książki dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II, cudownie uzdrowionej przez św. o. Pio. Jej książka „Uczcie się kochać” jest pełnym przykładów z życia poradnikiem dla każdego. Będzie kosztować 20 zł. Gorąco polecamy!

  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można zakupić najnowszego „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz naszą parafialną gazetkę „Któż jak Bóg”.

Niech nam Bóg błogosławi!