Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie

V Niedziela Wielkanocna - 15.05.2022 r.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest kolektą specjalną przeznaczoną na cele inwestycyjne naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na archidiecezję.

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe w niedziele o 15.45 a w tygodniu o godz. 17.15.
 2. Zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne z ks. dr Tomaszem Kuszem w poniedziałek 16 maja o godz. 19.00 u sióstr elżbietanek
 3. W najbliższą sobotę w naszej parafii odbędą się nauki przedmałżeńskie.
 4. Tegoroczna piesza Pielgrzymka świata męskiego do naszej Pani Piekarskiej odbędzie się 29 maja. Jak zwykle ruszymy o 6.15. W tym roku będą z nami pielgrzymować parafianie z Mysłowic-Brzęczkowic, z których poprowadzi nasz ks. Łukasz Głąbik.
 5. W poniedziałek 30 maja br w naszej parafii na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się bierzmowanie.
 6. Dekretem ks. Abpa Wiktora zostały wyznaczone zasady i harmonogram wyboru nowej Rady Parafialnej ⇒⊗.
 7. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 40 im Karola Goduli w Rudzie Śląskiej zaprasza rodziców uczniów klas pierwszych na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 26 sierpnia o godzinie 17.00 w budynku A przy Joanny 13. Na spotkanie zapraszamy jednego rodzica każdego ucznia.
 8. Centrum Inicjatyw Społecznych zaprasza dzieci ze szkół podstawowych na zajęcia plastyczne z artystą Jerzym Gajewskim, które będą odbywały się w poniedziałki w Galerii Czapla o godz.16.00. Zajęcia rozpoczynają się już od najbliższego poniedziałku 16 maja.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jak zwykle dostępny jest mały i duży Gość Niedzielny”, zaś nie posiadający dostępu do Internetu mogą także zabrać wydrukowane ogłoszenia i intencje.

  ⇒⊕
  1. zgłaszanie kandydatów w kancelarii parafialnej (Członkowie z urzędu (7 osób) i nadania Proboszcza (9 osób) z wyborów (9 osób) – w sumie 25. osób. Członkami Rady mogą być jedynie praktykujący katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania i są znani z nienagannych postaw moralnych) do czwartku 2 czerwca. Jednego lub dwóch Kandydatów mogą zgłaszać tylko osoby pełnoletnie; należy to zrobić w formie pisemnej; podać Imię Nazwisko, rok urodzenia, zawód i ulicę zamieszkania.
  2.ogłoszenie kandydatów oraz udostępnienie list wyborczych 5 czerwca
  3. wybory 12 czerwca oraz ogłoszenie wyników 19 czerwca.

Niech nam Dobry Pan Bóg błogosławi!

 
UWAGA!!! W Rudzie Śląskiej posługuje kapłan greckokatolicki z Ukrainy!

ZAPRASZAMY naszych Ukraińskich Gości w każdą niedzielę na nabożeństwa w języku ukraińskim
sprawowane przez grekokatolickiego księdza Tarasa Yavorskiego, który zamieszkał na terenie Rudy Śląskiej!!!  Nabożeństwa te będą odbywać się w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Kochłowicach (mały kościół mieszcący się na rynku kochłowickim) o godz. 12:30.

Zapraszamy także wszystkie osoby z Ukrainy, które znalazły schronienie w naszym mieście na coniedzielne spotkania informacyjno - integracyjne odbywające się w języku ukraińskimprzy kawie i śląskim kołoczu, do domu parafialnego przy kościele św. Pawła w Nowym Bytomuw każdą niedzielę o 15.00. 

UWAGA!!! W naszej archidiecezji posługuje także kapłan greckokatolicki z Ukrainy,
ks. Wołodymir Łytwyniw (
Отець ВОЛОДИМИР ЛИТВИНІВ).
Służy przede wszystkim wiernym przybywającym do naszej archidiecezji z Ukrainy. Otrzymał niedawno zezwolenie ze Stolicy Apostolskiej na sprawowanie sakramentów także w rycie rzymskokatolickim. Dzięki niemu będzie mógł posługiwać także wśród wiernych naszej archidiecezji.

Spowiedź święta w języku ukraińskim w katowickiej katedrze w każdy piątek od godz. 11. 00 - 13. 00.
Liturgia bizantyńska jest sprawowana w każdą niedzielę przez księdza Wołodymira          
⇒ w Tychach w kościele św. Krzysztofa o godz. 13.00
w Sosnowcu w kościele św. Jacka o godz. 15. 00      

⇒ w Gliwicach w kaplicy NSPJ Sióstr Boromeuszek o godz. 10:30.
W razie pytań ks. Wołodymir Łytwyniw jest dostępny
pod numerem telefonu +48 514 841 933.

Szczegółowe informacje na stronie:
https://www.cerkiew.net.pl/parafie-i-dekanaty/dekanat-katowicki/