Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie
 
VII Niedziela Zwykła
23. lutego 2020 r.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Kolekta przyszłej niedzieli to Jałmużna Postna.

 1. Od dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który zakończy się w I Niedzielę Wielkiego Postu obchodzoną jako Niedziela Trzeźwości. Już od dzisiaj zachęcamy do podjęcia czasowej abstynencji w intencji osób zniewolonych. Księga Trzeźwości jest wyłożona pod figurą NSPJ.
 2. Zapraszamy na CZTERDZIESTOGODZINNE NABOŻEŃSTWO – które jest wynagrodzeniem za grzechy społeczne i indywidualne, przez które pomniejszono należną cześć Bogu. Rozpocznie się ono dzisiaj wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 14.00 i zakończy się Nabożeństwem popołudniowym o godz. 15.45. Podejmiemy modlitwę w poniedziałek i wtorek wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7.00, które potrwa do Błogosławieństwa Sakramentalnego przed Mszą wieczorną W ramach adoracji Najświętszego Sakramentu polecajmy Panu Bogu także prośby o dobry owoc naszych rekolekcji parafialnych.
 3. ŚRODA POPIELCOWA rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 16.00 (szczególnie z udziałem dzieci) i o 18.00. Obrzęd posypania głów popiołem odbędzie się w ramach każdej Mszy św. Zapraszamy w tym tygodniu, u progu Wielkiego Postu, do pojednania się z Bogiem w Sakramencie Pokuty i Pojednania.
 4. W ŚRODĘ POPIELCOWĄ OBOWIĄZUJE POST ŚCISŁY, od którego nie ma dyspensy (ilościowy i jakościowy). Post ścisły obowiązuje wszystkie osoby od 18 do 60 roku życia. Pozostałych obowiązuje post jakościowy taki jak w każdy piątek. Przypominamy, że Okres Wielkiego Postu jest czasem refleksji, wyciszenia i modlitwy, a zatem w tym czasie należy powstrzymać się od organizowania i uczestnictwa w hucznych zabawach. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 5. OD ŚRODY POPIELCOWEJ zapraszamy wszystkich na nasze PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które wygłosi do nas ks. prof. dr hab. Roman Buchta a potrwają do I Niedzieli Wielkiego Postu (1.03). Tematem przewodnim będzie: „Czy rozumiemy już Twoje nauczanie Ojcze...?”. Nauki rekolekcyjne głoszone będą w ramach Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 oraz dodatkowo zapraszamy na spotkania wieczorne. Dla mieszkańców DPS-u w wyznaczonych godzinach. Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej naszej parafii.
 6. W Środę Popielcową kancelaria będzie nieczynna.
 7. Zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne z ks. dr Tomaszem Kuszem w poniedziałek 24 lutego o godz.19.00 u Sióstr Elżbietanek.
 8. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na tradycyjne Nabożeństwa:
  DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 17.15 (w tradycji w ramach tego Nabożeństwa wspominamy także przed Bogiem naszych zmarłych – wypominki z nazwiskami i imionami można składać w Zakrystii i w Kancelarii w godzinach urzędowania). Pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek wyjątkowo o godz. 19.00. W czwartki Wielkiego Postu (od 5.03) o godz. 17.15 zapraszamy wszystkie DZIECI na Drogę Krzyżową przygotowaną i prowadzoną specjalnie dla dzieci i przez dzieci.
  GORZKIE ŻALE połączone z Kazaniem Pasyjnym odprawiane będą w każdą niedzielę o godz. 15.45.
 9. Młodzież oazowa rozprowadza „Kalendarz wielkopostny”, czyli zestaw 40 kart, na których znajdziemy myśli świętych oraz propozycje postanowień, które pomogą w jeszcze lepszym, duchowym przeżywaniu Wielkiego Postu. Cena „kalendarza” to 10 zł.
 10. Zachęcamy do wsparcia młodych rudzkich akrobatów (8-17 lat) w wyjeździe do Vegas na puchar świata w akrobatyce. Całkowity koszt wyjazdu, który spoczywa na barkach rodziców jest bardzo wysoki, dlatego zwracają się z ogromną prośbą o wsparcie tej inicjatywy. Wpłat można dokonać poprzez konto bankowe lub stronę internetową zrzutka.pl. Szczegóły na plakacie.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej gazetki parafialnej „Któż jak Bóg”.

Niech nam Bóg błogosławi!